آلودگی پلاستیکی در اقیانوس در حال افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما متعهد به پیشرفت آن از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با متحدان با همان ایده هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100٪ پلاستیک محدود به اقیانوس تغییر می دهد تا آلودگی پلاستیک و تأثیر ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

اکنون ، ما مشتاق هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی که به حفاظت از اقیانوس ، امواج و سواحل ما برای همه افراد از طریق یک شبکه فعال قوی ، اختصاص داده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی را در مورد اثرات منفی آلودگی پلاستیک و نحوه عملکرد شما برای ایجاد تغییرات مثبت افزایش می دهیم.

درباره آسیب های مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت برای حفاظت از اقیانوس و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی ریز پلاستیک در پاکسازی ساحل سرفایدر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع پلاستیک در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً همه پلاستیک های ساخته شده امروزه به شکل خاصی – بیشتر آن به شکل آلودگی وجود دارد.

تولید مداوم پلاستیک بکر همراه با افزایش تجمع این مواد عواقبی دارد که با گذشت زمان بدتر می شود – به همین دلیل ضروری است که در مورد این مشکل بیشتر بدانید و در آنجا اقدامی انجام دهید.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس اهمیت دارد؟

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مشکل جدی است – اما مواجهه با آمار واقعی پشت این مشکل یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آب را در اختیار دارد. با این حال ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد زباله های دریایی را نشان می دهد و حیات و بقای گونه های اقیانوس را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، به جای تجزیه بیولوژیکی ، تجزیه شده یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تجزیه می شود – حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این ریزپلاستیک ها سپس به هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما می رسند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلال غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات مربوط به اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، نقص عملکردهای ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را افزایش دهند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی ، همانطور که امروزه وجود دارد ، ناپایدار است زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، تامین آب و آب جهانی و سلامت خود ما را به خطر می اندازد. بر اساس گزارش سال 2020 ، پیش بینی می شود در صورت عدم انجام اقدامات شدید میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 سه برابر شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس ما و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها امکان پذیر است ، اما اگر در حال حاضر اقدام کنیم مفید است. سازمانها و افراد به طور یکسان قدرت ایجاد تغییر را دارند و تغییرات را در مقیاس وسیع ایجاد می کنند که می تواند به طور کلی نتایج عمده ای را به همراه داشته باشد.

غریزه پروبیوتیک HUM Gut در یک بطری پلاستیکی بادوام متصل به اقیانوس

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

با انتقال ما به استفاده از بسته بندی های پلاستیکی مربوط به اقیانوس ، هدف کوتاه مدت ما این است که معادل 6 میلیون بطری را تا پایان سال از آلودگی نجات دهیم. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این مرحله هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود معادل 50 میلیون بطری آب به اقیانوس جلوگیری کنید
 • به تدریج استفاده از پلاستیک های بکر را حذف کرده و پلاستیک های یکبار مصرف را در زنجیره تامین ما به طور کامل حذف کنید

پلاستیک مربوط به اقیانوس در کمتر از 30 مایلی سواحل قرار دارد که زیرساخت بازیافت رسمی ندارند و بنابراین خطر بالایی برای آلودگی اقیانوس ها دارند. به زبان ساده ، مردم محلی برای جمع آوری این زباله ها استخدام می شوند ، که پس از آن یک فرآیند بازیافت دقیق برای ایجاد مواد اولیه انجام می شود. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت مربوط به اقیانوس که نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم بیشتر پلاستیک تولید شده در اکوسیستم باقی مانده است ، انتقال ما به استفاده از پلاستیک های مرتبط با اقیانوس ، با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق هستیم که با بنیاد Surfrider همکاری کنیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیک ، طبیعی بود که برای پیشبرد این اهداف مشترک با بنیاد Surfrider متحد شویم.

شبکه اصلی هسته ای Surfrider با تمیز کردن سواحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها برای کمک به آموزش مردم و در نهایت ، تغییر سیاست ها برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده ، داوطلبان را در جوامع سراسر کشور استخدام می کند.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت Surfrider ، می گوید: “تأثیر تجمعی ایجاد شده توسط شبکه فعال Surfrider ، قدرتی است که افراد برای ایجاد تغییر به سمت بهتر دارند.” فلسفه HUM در زمینه توانمندسازی افراد برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا ردپای خودمان را در مورد محیط زیست و اینکه چگونه می توانیم راحتتر قدم بگذاریم ، درک کرده و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای آگاهی از تهدیدهای اقیانوس ، امواج و سواحل ما آغاز می کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع مشترک خود در فعالیتها و فعالیتهای حفاظتی هستیم. ”

زنی که درپوش بطری ها را در دست دارد که به آلودگی پلاستیکی در اقیانوس ختم می شود

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای اثری ماندگار کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ، سیاره و یکدیگر آمده است:

این توصیه به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بیشتر احتمال دارد که در ابتکارات پایداری خود گام بردارید. علاوه بر این ، ممکن است از شما الهام گرفته شود که یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا اثر آگاهی و فعال سازی ایجاد شود.

البته نمی توان عظمت این تعداد را در یک پست پوشش داد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا داده ها و ارقام آلودگی اضافی را بخوانید و به دنبال منابع معتبر مانند Surfrider باشید تا از پیشرفت ها مطلع شوید و بیشتر بدانید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای بیشماری برای ادغام این توصیه در زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه ساده است ، اما می دانید که این عادت ها می توانند تأثیر زیادی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا برخی از نکات ما برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف آورده شده است:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را به فروشگاه های مواد غذایی و سایر سفرهای خرید خود بیاورید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات بدون بسته بندی را در بسته های شیشه ای یا آلومینیومی در مقایسه با محصولات پلاستیکی خریداری کنید. حتی می توانید برای محصولات موجود در میوه ها و سبزیجات تازه کیسه های چندبار مصرف بخرید. جمع آوری اقلام خشک از سبدهای فله نیز به همین ترتیب است. (پاداش: احتمالاً در این فرآیند پول پس انداز خواهید کرد!)
 • از بازار کشاورزان محلی خرید کنید تا همزمان رد پای پلاستیک و کربن خود را کاهش دهید.
 • برای آبرسانی روزانه ، یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید. برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • یک فهرست از پلاستیک در خانه تهیه کنید ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و موارد دیگر. در صورت امکان آنها را با جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک جایگزین کنید.
 • از برندهایی که ابتکارات سبز را نشان داده و حمایت خود را از اقدامات خود اعلام می کنند ، حمایت کنید. به طور مشابه ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی پایداری کنند.

3. در مقیاس بزرگتر درگیر شوید

آخرین نکته اما مهم این است که در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برده و تغییرات عمده ای را به صورت تیمی ایجاد کنید:

 • با پیوستن به یک بخش تمیز کردن Surfrider محلی ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه های محلی کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما از پاکسازی های بعدی HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا افراد جدیدی را در یک رویداد نزدیک ایجاد کنید! اگر هیچ قسمت Surfrider یا ساحلی در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید با تمیز کردن استخر محلی خود و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را ایفا کنید.
 • سیاست ها و قوانین حمایتی که با تماس با مقامات منتخب در مورد مسائل مربوط به آلودگی اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider این کار را به راحتی از رایانه شما در مرکز هشدار اقدامات آنها انجام می دهد.
 • به عنوان مثال رانده شده است. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید