آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید


آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ آیا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، در حال تحقیق است.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند – و به دلایل زیست محیطی ، این روش ترجیحی برای استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما به راستی آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از افشای حقیقت در مورد آب لوله کشی ، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشید. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. اگرچه کارهای زیادی برای اطمینان از دسترسی همه افراد به آب آشامیدنی تمیز لازم است ، اما مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده همچنان به ارائه یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی ادامه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 آب آشامیدنی سالم نداشتند. بنابراین در حالی که مهم است بدانیم چقدر آب تصفیه شده نشت می کند ، بسیاری از آمریکایی ها بطور باور نکردنی خوش شانس هستند که آب لوله کشی دارند.

با توجه به آنچه گفته شد ، بیایید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب شیر (معروف به آب شهری) از شیر توزیع آب به نام شیر استفاده می شود. این آب معمولاً از تعدادی سیستم آب عمومی شامل چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو آب دریاچه میشیگان را جمع آوری می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

تصویر برتر از آب چاه که به عنوان آب لوله کشی در خانه ها می رسد

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر برسد ، از منبع به تصفیه خانه برای پردازش و بهداشت منتقل می شود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن های فعال به آب اضافه می شوند تا به تجمع ذرات ناخواسته کمک کنند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، به نام پوسته ، به هم چسبیده و در نهایت به ته مخزن رسوب می کنند.
 3. تصفیه: پس از ایجاد ، پوسته پوسته از منبع آب فیلتر می شود. این پوسته به طور کلی از ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. بهداشت: سرانجام ، منبع آب بدون آبکش با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از شیوع عفونت های مبتنی بر آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA ها می خواهد که مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرند. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

احتمال آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. چندین راه وجود دارد که آلودگی ها به آب آشامیدنی نفوذ می کنند ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • رواناب طبیعی شیمیایی و معدنی
 • روشهای کشاورزی (حیوانات ، آفت کش ها ، کودها)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • خرابی تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ضعیف داروها (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از منابع آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های آب جامعه تامین می شود ، که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین ، برای اکثر آمریکایی ها ، بعید است که آب لوله کشی تحت تأثیر سطوح خطرناک آلاینده ها قرار گیرد.

با این حال ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در یک لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهند. در حالی که فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نباشد ، محافظت اضافی می تواند مزایای بیشتر و آرامش خاطر را ایجاد کند.

در صورت نیاز به فیلتر آب لوله کشی نکات زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی مناطق جغرافیایی – مانند جوامعی که به آب های زیرزمینی متکی هستند – در برابر آلودگی ها آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی توسط ناخالصی های طبیعی و انسانی آلوده می شوند. شورای ملی دفاع از منابع (NRDC) گزارش می دهد که هنگامی که آبخوان آلوده می شود ، می تواند برای چند دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی فقط برای آب آشامیدنی به آبهای زیرزمینی متکی هستند.

SDWA همچنین فقط سیستم های آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آبی که کمتر از اینها خدمت می کنند فقط هر پنج سال یک بار تنظیم می شوند – علاوه بر این ، آنها فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است در معرض خطر بیشتری از آلودگی باشند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی تکیه می کنند ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب شک دارید ، باید با بخش بهداشت محلی شهرستان تماس بگیرید ، که می تواند به شما در آزمایش آب لوله کشی برای شایع ترین آلودگی ها کمک کند. روش دیگر ، می توانید با خط آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

این لوله ها زیستگاه های بسیار خوبی برای رشد میکروب های آب بر اثر رطوبت ایجاد می کنند. رایج ترین میکروب لوله یک ماده ضعیف به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبناک از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام وظیفه مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، میکروب ها را تکثیر کرده و با آب آشامیدنی تماس مستقیم برقرار می کند. در مقادیر زیاد ، میکروب های مبتنی بر آب می توانند منجر به تعدادی از بیماری ها شوند.

علیرغم عملکرد سیستم آب عمومی عمومی ، ممکن است میکروب های مبتنی بر آب در داخل لوله ها وجود داشته باشد. آنها معمولاً در خانوارهایی رخ می دهند که شیرها برای مدت طولانی باز نمی شوند یا بد طراحی شده اند و باعث می شود آب آرام بماند.

علاوه بر این ، در حالی که لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شده بود ، اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و سرویس های بهداشتی ارتقا نیافته اند ، خطر آلودگی آب سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند که قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب عوامل متعددی در نظر گرفته شود. سوالات مربوطه عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه آب به سیستم سپتیک خانه شما چقدر است؟
 • ترکیب مواد بهداشتی در خانه چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بدی داشتید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی به خطر افتاده است ، از اداره بهداشت شهرستان درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید با خط آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

عوامل اضافی

گروه های خاصی از افراد می توانند از سرمایه گذاری در فیلتر آب صرف نظر از مکان یا امکانات آنها سود ببرند. این افراد معمولاً در برابر اثرات منفی آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چشمه خانگی جمع آوری می کنند ، باید فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان آب از منابع خصوصی مسئول تصفیه و آزمایش منابع آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که به سادگی از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. تصفیه کننده ها همچنین می توانند طعم کلر موجود در آب لوله کشی را تسکین دهند.

مردی که از آب شیر فیلتر شده می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

در فیلتر آب لوله کشی به دنبال چه چیزی باشید

طبق گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحد تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما می تواند یک چالش باشد.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشته باشید ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از کمتر از 20 دلار متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده تر ، مانند فیلترهای آب مورد استفاده ، یا مستقیماً به شیر آب متصل می شوند ، در زیر سینک نصب شده اند یا در یک کوزه تعبیه شده اند. آنها گزینه های خوبی برای کسانی هستند که می خواهند آبی را که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند فیلتر کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، قیمت نسبتاً کمتری دارند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب در محل ورود می تواند گران تر باشد. این فیلترها با اتصال به خط اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. این برای خانه هایی با مکان های مختلف توزیع آب ایده آل است. این فیلتر آب که یک مدل پیشرفته تر است ، به طور قابل توجهی گران تر است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

صدور گواهینامه

مطمئن شوید که به دنبال فیلتر تصفیه آب لوله کشی هستید تا استانداردهای آب آشامیدنی EPA را برآورده کرده یا از آن فراتر رود.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً آنها را در برچسب فیلتر دنبال کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاههای متعهد
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

سرانجام ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً ایمن تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید ممکن است متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم یک ضرورت نیست ، اما فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی را ارائه می دهند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی ها و طعم بهتر H2O می تواند دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید