آیا کربوهیدرات به خوبی با چربی های حیوانی یا چیزهای دیگر ترکیب نمی شود؟ : تغذیه


به نظر می رسد که در مطالعه من در زمینه تغذیه ، دو مکتب فکری برجسته وجود دارد که هر دو از مصرف غذاهای کمتر فرآوری شده یا کامل حمایت می کنند.

  1. مدرسه تفکر مبتنی بر گیاهان ، که بسیاری از بیماریها در اثر مصرف زیاد محصولات حیوانی ایجاد می شوند. و وقتی مردم محصولات حیوانی را به طور کامل قطع می کنند ، بیماری آنها برعکس می شود. (رادیکال ترین مثال کار کمپنر است که در آن دیابت ، بیماری کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی را با مصرف فقط برنج سفید و میوه و شکر معکوس کرد.)

  2. کتوز یا تفکر سرخپوشان که در مورد مزایای بسیاری از چربی های با کیفیت خوب از محصولات حیوانی هنگام پرورش در مراتع و شک در مورد خوردن غلات یا در برخی موارد ، همه کربوهیدرات ها بحث می کند. و من در مورد افراد زیادی شنیده ام که از رژیم غذایی کتو استفاده می کنند و تا آنجا که ممکن است کربوهیدرات مصرف کنند ، کالری را از چربی های کره ، تخم مرغ و گوشت دریافت می کنند (ظاهراً مطالعاتی در مورد معکوس نارسایی قلبی و دیابت وجود دارد).

من تعجب می کنم که از آنجا که به نظر می رسد از قطع کامل کربوهیدرات ها یا برش کامل چربی های حیوانی مزایایی وجود دارد ، آیا چیزی در مورد این دو مورد وجود دارد که در بدن ما به خوبی با هم ترکیب نمی شوند؟ یا فقط پردازش بیش از حد آنها چیزهایی را ناسالم می کند (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

دیدگاهتان را بنویسید