آیا یک بوم براق را باید هنر در نظر گرفت؟ مطمئناً یک هنرمند هلندی اینطور فکر می کند! مقاله Kids News


اثر هنری ینس هانینگ “پول را بردارید و فرار کنید” شامل دو بوم خالی است (اعتبار: موزه هنرهای مدرن Kunsten)

آینه ای پوشیده از رنگ قرمز ، موز متصل به دیوار با نوار چسب و مجسمه ای نامرئی – اینها تنها تعدادی از چکیده آثار هنری که اخیراً به فروش رفته اند حیرت انگیز میزان. اکنون، هنرمند هلندی ینس هانینگ گرفته است ژانر. دسته به سطح کاملاً جدید خود مناسب تحت عنوان “پول بگیرید و رانندگی کنید” شاهکار، که شامل دو قاب خالی است ، یک موزه محلی را 534000 کرون دانمارک (84000 دلار) پس داده است!

در اوایل امسال ، موزه هنرهای مدرن در آلبورگ دانمارک ، سفارش داده شده Haaning دو قطعه برای نمایشگاه آینده خود “Work It Out” ایجاد خواهد کرد. با توجه به نوشته آنها وقت ملاقات، هنرمند می خواست از 534،000 کرون دانمارکی که موزه به او وام داده بود استفاده کند تکثیر دو تا از او سابق آثار هنری در مورد کار اولین، متوسط ​​درآمد سالانه اتریش ، اسکناس های یورو را روی بوم در یک قاب نشان داد ، در حالی که دیگری با تمرکز بر درآمد دانمارک همین کار را با استفاده از اسکناس کرون انجام داد. اما وقتی موزه جعبه هایی را که هنرمند قبل از افتتاح نمایشگاه در 24 سپتامبر 2021 ارسال کرده بود باز کرد ، دو قاب خالی با عنوان “پول را بدست آورید و اجرا کنید” پیدا کردند.

از جن هانینگس خواسته شد تا نسخه های به روز آثار هنری را از سال 2007 و 2010 ایجاد کند. تصویر: “متوسط ​​درآمد سالانه اتریش ، 2007 (اعتبار: ینس زیه / گالری سابسی)

مقامات موزه اعتراف می کنند که آثار هنری هانینگ قابل تامل است و منحصر بفرد و حتی قطعات را در نمایشگاه گنجانده است. اما مدیر موزه Lasse Andersson انتظار دارد هنرمند این کار را انجام دهد برآورده کردن قراردادی او تعهد و زمانی که نمایشگاه در ژانویه 2022 به پایان رسید ، پول را پس دهید. “من قطعاً با جنس موافقم [to say] اندرسون به رادیو دانمارک گفت که یک اثر جدید به خودی خود خلق شده است که در واقع در مورد نمایشگاهی که داریم اظهار نظر می کند. اما این توافقی نیست که ما داشتیم. “

با این حال ، هانینگ فکر می کند آثار هنری او برای نمایشگاهی که به کاوش می پردازد بسیار مناسب است ارتباط بین هنر و کار او ادعا می کند که بوم های خالی است برجسته شرایط کار ناعادلانه بسیاری از هنرمندان ، از جمله خود او. 56 ساله می گوید موزه 15،000 DKK (2300 دلار) بورس تحصیلی زیرا آثار هنری حتی برای تأمین هزینه های او کافی نبود. او به رادیو دانمارک گفت: “کار این است که من پول آنها را گرفته ام.” “این سرقت نیست. این است عروس قرارداد ، و نقض قرارداد بخشی از کار است. “

منابع: Guardian.com ، CNN.com ، Artnet.com

دیدگاهتان را بنویسید