آیا Seltzers در واقع به همان اندازه قوی به نظر می رسد؟


آیا آنها برای شما سلتزرهای بد هستند یا در واقع تا حدودی سالم هستند؟ من از دو متخصص تغذیه ثبت شده برای تخصص آنها درخواست کردم.

حرکت ، شراب ، آبجو و مشروبات الکلی: مصرف کنندگان دائماً در حال استراحت با نوع جدیدتر و تازه تری از الکل هستند که برای شروع روابط عمومی خوبی دارد.

بر اساس گزارش صنعت توسط Grand View Research ، انتظار می رود بازار سلتزر با نرخ رشد سالانه رشد کند 16.2 درصد تا سال 2027. به امید سرمایه گذاری در این روند ، تیتان ها در صنعت نوشیدنی و مارک های نوظهور در حال آماده شدن هستند تا هم پنجه سفید و هم Truly را برای پول خود انتخاب کنند.

یکی از بزرگترین نقاط فروش این نوشیدنی های غنی ، مشخصات تغذیه ای ضعیف آنها است. اما آیا آنها آنطور که بازاریان ادعا می کنند سالم هستند یا برای شما مضر هستند؟

در زیر ، دو متخصص تغذیه هر آنچه را که باید در مورد محتوای تغذیه ای سلتزر سنگین (یا کمبود آن) بدانید ، به اشتراک می گذارند.

سلتزر سنگین چیست؟

سلتزر سخت که به نام سلتزر الکلی و سیلتز خوشه ای نیز شناخته می شود ، حاوی آب گازدار ، الکل و طعم میوه است.

محتوای الکل ناشی از:

  • شکر نیشکر تخمیر شده
  • جو مالت یا دانه های تخمیر شده بدون گلوتن

ویژگی های تغذیه ای

سولترز سخت اغلب به عنوان یک نوع سالم الکل ادعا می شود. امی شاپیرو MS ، RD ، CDN ، بنیانگذار و مدیر Real Nutrition در نیویورک خاطرنشان می کند: “برخی از مارک های قوی seltzer حتی افراد را مجبور به نوشیدن محصولات خود با لباس های آموزشی می کنند.”

او اشاره می کند که بیشتر سلتزرها با نوک بدون گلوتن (به جز مواردی که جو مالت دارند) وجود دارد. به همین دلیل ، آنها هستند برای افراد مبتلا به عدم تحمل یا حساسیت به گلوتن جذاب است.

لورن اسلایتون ، MS ، RD ، بنیانگذار Foodtrainers در نیویورک می افزاید: “من مصرف کنندگان را درک می کنم که به دنبال سلتزر قوی هستند زیرا قند و کربوهیدرات کمی در بازار عرضه می شود.”

با این حال ، این ویژگی ها لزوماً این نوشیدنی ها را با یک شیوه زندگی سالم سازگار نمی کند. بالاخره همه اش الکل است.

محتوای الکل سنگین Seltzer

قدرت الکل توسط الکل برحسب حجم (ABV) اندازه گیری می شود. اسلیتون می گوید: “اکثر آبجوها حدود پنج درصد ABV ، 12٪ شراب و 40٪ شراب هستند.”

با این حال ، وقتی صحبت از seltzer سنگین می شود ، او می گوید که ABV در مارک های مختلف متفاوت است ، که تعمیم محتوای الکل آنها را دشوارتر می کند. برخی از آنها تا چهار درصد هستند ، در حالی که برخی از جدیدترین آنها ممکن است 12 or یا بیشتر داشته باشند. “

قدرت نوشیدنی های الکلی و میزان مصرف شما به طور طبیعی بر میزان سالم بودن مصرف شما تأثیر می گذارد.

دوستانی که روی کباب سلولی با الکل مصرف می کنند

آیا Steltzer قوی تر از سایر الکل ها است؟

آیا کنجکاو هستید که پنجه ها و سایر کنسروهای شما با انواع دیگر الکل چگونه برخورد می کنند؟

برای یادآوری ، در اینجا یک اشاره سریع به اندازه استاندارد سرو هر کدام است:

  • سلتزر سخت = 12 اونس (قوطی)
  • شراب = پنج اونس
  • آبجو = 12 اونس (یک جعبه)
  • ارواح = 1.5 اونس (یک شات)

هارد سلتزر در مقابل شراب

شاپیرو می گوید سلتزهای قوی اغلب از شکر کوچکتر از بسیاری از شراب ها هستند. همچنین تأکید می کند که آنها در ABV پایین تر هستند ، “معمولاً در حدود چهار تا شش درصد” ، بدون در نظر گرفتن مقادیر ناهنجار در انتهای بالایی.

با این اوصاف ، اسلایتون به هشداری در مورد قند اشاره می کند که مشروب خواران ممکن است از آن قدردانی کنند.

او می گوید: “پنجه سفید کمتر از دو گرم قند دارد و آدورات کمی کمتر”. “اما آنچه اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که شراب خشک – به عنوان مثال ، pinot grigio – تقریباً به همان میزان است.”

هارد سلتزر در مقابل آبجو

اسلیتون در همان یادداشت درباره محتوای قند اشاره می کند که آبجو معمولاً به هیچ وجه حاوی قند نیست. (مگر اینکه آبجو ترش و انواع دیگر میوه ها با شکر اضافه شده را برای طعم انتخاب کنید.)

با این حال ، “آبجو با کربوهیدرات 13 گرم در هر جعبه” ، می افزاید. بنابراین ، اگر سعی می کنید میزان مصرف کربوهیدرات خود را پیگیری کنید (یا از رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتو پیروی کنید) ، هارد سلتزر ممکن است انتخاب بهتری باشد.

هارد سلتزر در مقابل ارواح

اسلایتون معتقد است که مانند بسیاری از آبجوها ، اکثر مشروبات الکلی حاوی صفر گرم شکر هستند – مگر اینکه حاوی قند اضافه شده برای تهیه یک نوشیدنی طعم دار باشند. علاوه بر این ، هنگام نوشیدن مشروبات الکلی ، ممکن است به یک مخلوط کن که ممکن است حاوی قند باشد ، برسید.

کربوهیدرات چطور؟ او می گوید: “مطمئناً یک پنجه سفید دارای کربوهیدرات کم دو گرم در هر جعبه است ، اما یک تکه تکیلا صفر گرم کربوهیدرات ندارد.” “ناگهان ، سلتزرهای سخت چندان خاص به نظر نمی رسند!”

آیا هاردسلتس مرطوب می کند؟

از آنجایی که آب گازدار غیر الکلی می تواند به میزان آب رسانی روزانه شما کمک کند ، آیا چنین اتفاقی برای همتای بیمار شما نیز می افتد؟

متاسفانه شاپیرو با یک نه سخت به این سال پاسخ می دهد. او در این باره می گوید: “الکل برای شما خوب نیست ، مهم نیست ، زیرا این ماده برای بدن سم محسوب می شود.” “همچنین باعث کم آبی شما می شود.”

به همین دلیل ، او توصیه می کند که بعد از هر وعده الکل یک لیوان آب بنوشید و همچنین “اگر آن روز چند نوشیدنی نوشیدید ، یک لیوان بزرگ قبل از خواب”.

شخصی که نی را در یک لیوان سلتزر سفت با میوه اضافه می کند تا برای سلامتی مفید باشد

چگونه سالم ترین Hard Seltzer را انتخاب کنیم

هر دو متخصص تغذیه توصیه می کنند که برچسب ها را دقیق بررسی کرده و از ادعاهای بازاریابی فراتر رفته و بهترین سس سس سخت را که اهداف سلامتی شما را به خطر نمی اندازد ، بیابید.

در اینجا برخی از نکات برتر آنها وجود دارد:

  • مصرف کننده آگاه باشید. شاپیرو خاطرنشان می کند که بسیاری از مارک ها دوست دارند با استفاده از اصطلاحات مختلف “تمیز عمل کنند” می توانند استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و سایر افزودنی های نه چندان سالم را پنهان کنند. یادگیری نحوه هدایت برچسب ها به شما کمک می کند سالم ترین سولتر سخت را پیدا کنید و همچنین می توانید در سایر وسایل نقلیه نیز به شما قدرت دهید.
  • دنبال چیزهای خوب باشید شاپیرو ادامه می دهد: “من می گویم” ارگانیک “یا” بدون قند “بهترین گزینه برای کلمات کلیدی خواهد بود.” با آشکار ساختن نکته بالا ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که سلتزر شما با راهنمایی های دلخواه شما به وضوح بیان می کند که حاوی شیرین کننده ها و طعم دهنده های مصنوعی نیست. اسلایتون می افزاید که سالم ترین سلتزرهای سخت حاوی میوه های واقعی به شکل خاصی هستند که نباید خیلی شیرین باشند یا کربوهیدرات اضافی را در خود جای دهند.
  • هنگام قرار گرفتن در معرض BPA مراقب باشید. سلتزرهای سخت اغلب در قوطی های آلومینیومی عرضه می شوند که به گفته اسلایتون می توان آنها را با BPA پوشاند. او هشدار می دهد: “BPA ها اختلالات غدد درون ریز هستند و الکل می تواند این مواد شیمیایی را بیشتر نشت کند.” اگرچه فقط حدود 10 درصد قوطی ها هنوز حاوی این ماده شیمیایی هستند ، اما منبع اصلی قرار گرفتن در معرض BPA باقی می مانند. اگر نگران عوارض جانبی احتمالی هستید ، توصیه می کنیم مستقیماً با مارک های seltzer تماس بگیرید تا از بسته بندی آنها مطلع شوید یا به نوشیدنی های بسته بندی شده بروید.

خط پایین

بنابراین ، آیا پاسخ روشنی برای این س ofال وجود دارد که آیا سلتزرهای قوی برای شما مضر هستند؟ آیا آنها می توانند بخشی از رژیم غذایی سالم باشند؟

اسلایتون در پایان می گوید: “من با سلتزرهای سخت موضع سختی نمی گیرم.” “آنها در مقایسه با سایر انواع الکل انتخاب مناسبی هستند – اما با وجود بازاریابی از غذاهای سالم فاصله دارند. و اگرچه ما می توانیم موها را با مقایسه روح و آبجو با چای قوی تقسیم کنیم ، اما بهترین گزینه این است که بر تعداد نوشیدنی هایی که مصرف می کنید نظارت کنید. ”

این نکته مزایای کلی سلامتی و همچنین اهداف خاص سلامتی را برای شما به ارمغان می آورد. به عنوان مثال ، اگر مدیریت وزن مسئله ای است ، او پیشنهاد می کند مصرف الکل خود را محدود کنید (چهار نوشیدنی در هفته برای زنان ، هفت نوشیدنی در هفته برای مردان) تا نتایج مثبت را مشاهده کنید.

شاپیرو می افزاید: “کالری موجود در الکل هیچ گونه تغذیه ای را ارائه نمی دهد ، بنابراین خالی است.”

در یادداشت پایانی ، هر دو RD می گویند که اگر شما معمولاً الکل مصرف نمی کنید ، جذابیت سلامتی ظاهری سلتزرهای سخت نباید شما را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید