بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. در هر صورت بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
نمی توان یک دستور العمل مشترک برای همه زنان باردار داشت. به در پست ، به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن.

ابتدا به مقاله افرادی که مجاز به روزه گرفتن نیستند بروید خواندن؛ در صورتی که اعضای روزه داری منع شده باشند شما نیستید ، پس شرایط شغلی را بخوانید.

ما در چه فصلی هستیم؟

اکنون که بهار هستیم ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن زنان باردار با زنان غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او زودتر گرسنه است. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا ؟ چون اگر زیاد گرسنه ماندن. مواد تولید شده و در بدن شما ذخیره می شوند که می توانید از آنها استفاده کنید آنها از طریق جفت و سیستم عصبی جنین وارد جریان خون جنین می شوند صدمه.

چند ماهه بارداری هستی؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما از نظر
بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و بین افطار و سحر ، انرژی مورد نیاز خود را از نظر بدست آورید کارشناسان ، هیچ مشکلی در پست وجود ندارد. ارزشهای این دوره خاص 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این است. بنابراین ، اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، پست نکنید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخور ، روزه نگیر چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی باید یک سری وعده ها را بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده غذایی را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد این برای زنان باردار در آزمایش ادرار همان مواد بالا است گفتم قابل رویت است ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زن باردار در صورت داشتن آن ، روزه گرفتن را به طور کلی ممنوع می کند اینجا نوشتم ؛ لطفا خواندن.

4- اگر مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و بین آنها بخورید افطار و سحر تنقلاتی هستند که دارای ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

سه ماهه دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، انرژی و مواد مورد نیاز خود را تامین کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

سه ماهه سوم
در این مدت ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین ، باید بسیار مراقب باشید که ساعات اولیه گرسنه باشند و تشنه ای؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، وعده می دهد که کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را دریافت کنید .نه
همچنین ، اگر در چند هفته اخیر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز گرسنه هستید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط پست را منع نمی کند شما ندارید ، می توانید 2-3 روز پست کنید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد قبول کنید که پست نگذارید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است خیر ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. اگر باردار است
سالم ، در فاصله بین افطار و سحر غذای کافی و ممکن است در طول روز آب بنوشد و احساس گرسنگی نکند
سریع.
* روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن حاملگی ، وضعیت بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. هر شخصی تکیه می کند برآورد ظرفیت خود و بسته به نتایج مورد نظر پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند بارداری ، اما هنوز نمی توان ثابت کرد که روزه به تنهایی باعث می شود عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و مطمئناً این مشکل هنوز وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب «R.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی کننده ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت -3 نفر
تحصیل بر اساس هلند

دیدگاهتان را بنویسید