با فرم بدن خود آشنا شوید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه یک شکل نیست ، که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل رعایت تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی بدن ندارد. همچنین در این اندام ها عرض شانه ها تقریباً برابر باسن است. برای هر فرم بدن برای نشان دادن تناسب اندام و اندام ایده آل ، یک روش خصوصی برای لباس پوشیدن وجود دارد. چنین عضوی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و شکل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. در ورزشکاران مرد ، شکل مستطیل به طور طبیعی به ذوزنقه تغییر می کند. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

شکل لامپ:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افرادی با چنین اندام هایی کمردرد زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، که شبیه به شکل مستطیل است ، عرض شانه و لگن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که دارای سگک ساعت شنی هستند کمر باریک تری نسبت به قسمت بالای بدن و پایین تنه دارند. گاهی در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلثی:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض قسمت بالای بدن از قسمت پایین بدن باریک تر است یا برعکس. وقتی شانه ها و عرض قفسه سینه کمتر از عرض باسن باشد ، در ظاهر اندام فرد مثلثی رو به بالا شکل می گیرد و برعکس ، یک مثلث رو به پایین ایجاد می شود.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد قفسه سینه پهن تر و پهن تری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

شکل پاستیل (الماس)

اندام رومی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، رانها احتمالاً بزرگتر از بازوها هستند.

با استفاده از اندازه گیری ها شکل بدن را پیدا کنید

ممکن است بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها شکل بدن خود را تشخیص دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را پیدا کرده و در دو دسته مختلف قرار بگیرند. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، اندازه گیری مستقیماً از پشت سر دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار می گیرد. اندازه دور سینه باید در زیر بازو و برآمدگی سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن محدوده کمر مناسب ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید. خط ایجاد شده در کنار ناحیه این است که برای اندازه گیری دور کمر باید اندازه گیری را دور آن بپیچید. برای دور باسن ، متر را روی خط الراس قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد شکل و فرم بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو بزرگتر هستند ، هر چند نازک هستند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید