بحران اورگراند به توسعه دهندگان چینی اجازه می دهد از بازارهای بدهی جهانی خارج شوند


فروش اوراق قرضه بین المللی توسط توسعه دهندگان چینی تقریبا متوقف شده است زیرا بحران در چین اورگرانده ترس از پیش فرض های موجود در بخش املاک و مستغلات این کشور را افزایش می دهد و باعث کند شدن محرک مهمی برای بازار بدهی های پر بازده آسیا می شود.

تنها یکی از توسعه دهندگان موفق به جذب سرمایه گذاران اوراق قرضه خارجی شده است ، زیرا اورگراند ، بدهکارترین گروه املاک در جهان ، سود 83.5 میلیون کرون را از دست داده است. دلار ماه گذشته و بازارهای جهانی را تکان داد.

فروش اوراق مشارکت 102 میلیون دلار از سوی هلندبرگ هلدینگ چین در این ماه هیچ کاری برای رفع نقایص بزرگ مالی در میان گروه های املاک و مستغلات با اهرم بالا انجام نداده است. بر اساس داده های Dealogic ، انتشار بدهی دلار با بهره بالا نسبت به سال گذشته 28 درصد کاهش یافته است.

بانکداران و سرمایه گذاران گفتند احتمالاً بدون دخالت پکن شرایط بدتر خواهد شد.

یک بانکدار ارشد در بازارهای سرمایه بدهی در یک بانک اروپایی گفت: “بازار واقعاً تیره و تار شده است” ، که برآورد می کند یک سوم از حدود 60 توسعه دهنده چینی با بدهی دلار معوق می توانند به طور دائمی از تامین مالی بین المللی منجمد شده و بیشتر تضعیف شوند. جریان معامله

بانکدار افزود اگرچه سرمایه گذاران برای پرداخت بدون پاسخ Evergrande برای چندین ماه آماده بودند ، اما پیش فرض ناگهانی هفته گذشته توسط توسعه دهنده لوکس Fantasia “یک شوک واقعی برای بازار بود”.

یک شاخص ICE که ناشران شرکت های چینی را در بازار اوراق قرضه با بازده بالا در آسیا ردیابی می کند ، میزان سرایت در بازار را نشان می دهد. بازده م onثر بر شاخص در هفته جاری از 10 درصد در ماه ژوئن به 24 درصد افزایش یافته است ، زیرا ترس از پیش فرض ها در بخش سازندگان ایجاد شده است.

یک شاخص گسترده تر از همه بدهی های پر بازده آسیایی ، با توسعه دهندگان چینی از جمله بزرگترین وام گیرندگان ، در پایان ماه سپتامبر با 15 درصد در مقابل 12 درصد معامله می شود.

تحلیلگران آژانس رتبه بندی اعتباری Fitch تخمین زده اند که اوراق قرضه فرامرزی املاک چین 232 میلیارد دلار است. تا پایان ماه سپتامبر ، تقریباً یک سوم آن تا پایان سال آینده به بلوغ می رسد. آنها افزایش هزینه های تامین مالی به بدهکاران پر بازده آسیایی در سه ماهه سوم را عمدتا به “اخبار منفی جاری در مورد فعالیتهای چین اورگرانده و عدم نقص احتمالی” نسبت می دهند.

این بانکدار ارشد با اشاره به عدم حمایت شدید پکن در هفته های اخیر از توسعه دهندگان مشکل ، گفت: “سرمایه گذاران بین المللی احتمالاً به سیاست مداخله ای بیشتر به شیوه مداخله عادت کرده اند.” آنها به دنبال کونگ فو هستند ، اما تای چی می گیرند. “

بانک ها و سرمایه گذاران می گویند در صورت افزایش حمایت چین از چین و تشویق وام دهی به توسعه دهندگان ، انتشار می تواند به سرعت بازگردد – یا ممکن است برای ماه ها متوقف شود و تهدید به توقف موافقت نامه های تامین مجدد حیاتی در سراسر این بخش شود.

یکی از مدیران سبد سهام در هنگ کنگ اظهار داشت که تهدید سرایت به وام دهندگان که گروه های املاک را تأمین مالی می کنند ، تصمیم گیرندگان را وادار به اقدام سریع می کند.

مدیر پورتفولیو گفت: “این ممکن است یک ماه طول بکشد ، اما من نمی بینم که سه یا چهار ماه طول بکشد.” مقامات چینی “می خواهند از وقوع سیل جلوگیری کنند. اگر وام دادن به توسعه دهندگان را به مدت طولانی متوقف کنید ، این نیز به یک مشکل بانکی تبدیل خواهد شد.”

Sinic ، یکی دیگر از توسعه دهندگان ، روز دوشنبه گفت که بعید است که اوراق قرضه سررسید هفته آینده پرداخت شود ، که در سطوح بسیار پریشان حدود 25 سنت در برابر دلار معامله شد.

اورگراند ، که با انباری از 20 میلیارد دلار بدهی مواجه است ، پنج مهلت پرداخت به دارندگان اوراق قرضه دریایی را نادیده گرفته است. Kirkland & Ellis و Moelis ، مشاوران دارنده اوراق قرضه دریایی ، اواخر هفته گذشته گفتند که هیچ “تعهد معناداری” از شرکت نداشته اند.

آنچه در واقع بسته شدن بازارهای جهانی سرمایه برای توسعه دهندگان چینی است ، توانایی آنها را در تأمین مجدد مالی پیچیده تر می کند ، همانطور که توسط رتبه بندی های آژانس های رتبه بندی در کاهش رتبه های اخیر اورگراند و همتایان آن نقل شده است. S&P پیشنهاد کرد که استاندارد Fantasia احتمالاً استانداردهای متقابل دومی بدهی خود را ایجاد می کند.

آژانس رتبه بندی می نویسد: “همچنین می تواند بازپرداخت سایر بدهی های شرکت را تسریع کند.” “اعتباردهندگان ممکن است به دلیل نقص مشخصات اعتباری Fantasia بازپرداخت زودهنگام را درخواست کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید