به همین دلیل است که مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه معمول شما باشد


پروبیوتیک ها برای پوست چطور؟ در اینجا ما مزایای مراقبت پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را ، هم به شکل موضعی و هم به شکل مکمل ها ، کشف خواهیم کرد.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار داشتند ، خیلی خوب می توانست “با خوب ، هم با بد” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان هستند که مزایای عمده ای برای روده ، پوست و سلامت کلی ارائه می دهند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه دارند – و به درستی. اما این باکتری های خوب چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و ارزش امتحان کردن برای نگرانی های منحصر به فرد شما را دارد؟

با نگاه دقیق تر به مزایای پروبیوتیک های پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود ، یاد بگیرید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک در انواع مختلف – از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی – وجود دارد تا مزایایی برای پوست شما ایجاد کند.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده (در صورت بلعیدن ، که یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی شما ایجاد می کند) مفید است ، زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کند. برای تجدید سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره است. – که در یک محیط خاص زندگی می کنند.

مردی که از مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون علم و آموزش در HUM می گوید: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست کمک می کند ، که به تنظیم التهاب در پوست شما نیز کمک می کند.” “پوست شما به طور طبیعی دارای بسیاری از باکتری های مفید است. سطح pH مورد علاقه شما حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست دارای قلیایی بالایی هستند که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند. ”

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند ، که پوست شما می تواند به راحتی آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها را به حداکثر برساند.

علاوه بر محصولات دارای سویه های پروبیوتیک زنده ، ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست شامل موارد زیر است ، اما محدود به آنها نمی شود:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، می توانید چنین مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید ، مانند:

  • مواد شوینده
  • تونرها
  • مرطوب کننده ها
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، مکمل های غذایی وجود دارد که شامل گونه هایی با مزایای بالینی پوستی است ، که در زیر به طور دقیق تر آنها را بررسی می کنیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در رژیم غذایی خود وارد کنید ، مانند:

قبل از استفاده از پروبیوتیک ها با جوش و التهاب به پوست فرد نزدیک شوید

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا تعدادی از نگرانی ها را برطرف کند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین پیروزی هایی که می توانید با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید ، می اندازیم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی آنها در ترویج پوست شفاف شناخته می شوند.

عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند که می تواند منجر به تکثیر شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست تحقیقات نشان می دهد که استفاده موضعی از سویه پروبیوتیک استرپتوکوک ترموفیلیک ممکن است تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع از تولید می شود P. acnes، که منجر به فوران های کمتر می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی همچنین با تأثیر مثبت بر روی فلور روده از پوست شفاف حمایت می کنند. هنگامی که موانع روده ای بر هم می خورند ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شده و هموستاز خانگی را مختل کنند ، که می تواند به صورت بثورات و تغییر در بافت و رنگ پوست ظاهر شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی از پوست سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سدی پوست حمایت می کنند

پروبیوتیک ها تأثیر مثبتی بر سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم دارند که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد ، در حالی که باکتری های بد و سایر سموم را حفظ می کند.

باز هم ، عملکرد سد پوستی با استفاده از محصولات قلیایی خشن – از جمله برخی که برای کاهش آکنه فرموله شده است – به خطر می افتد. (میکروبیوم سالم پوست دارای سطح pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمانهای موضعی برای آکنه اغلب به طور قابل توجهی افزایش می یابد.) لایه برداری تهاجمی و داروهای خاص نیز می توانند عملکرد سد کننده پوست را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز به تعادل میکروبیوم پوست کمک می کند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید بهبود بخشند. سرامیدها جزء ضروری سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای حفظ سلول های سالم پوست در کنار هم عمل می کنند. آنها چربی های سالم را برای پوست فراهم می کنند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کنند ، که به نوبه خود باعث ایجاد یک رنگ کامل و شفاف می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد. همانطور که پیداست ، pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” “یک پروتئاز به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست تجزیه می کند ، که به همراه کلاژن به تشکیل ساختار پوست کمک می کند. با تجزیه شدن ، پوست سفت تر ، کشسانتر و مستعد چین و چروک می شود. “از آنجا که پروبیوتیک ها یک محیط اسیدی مطلوب را ترویج می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست کمک می کنند و برای عادی سازی فعالیت پروتئاز مشابه پوست سالم و متورم عمل می کنند.

علاوه بر این ، بیش از حد رادیکال های آزاد باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود که باعث تسریع پیری و سایر اشکال آسیب به پوست و بدن می شود. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که مکمل های خوراکی از برخی لاکتوباسیلوس این گونه ها می توانند با افزایش اثربخشی پاک کننده های رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها در برابر آسیب UV و چین و چروک ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی محیط مانند پوست کم آب محافظت می کند.

آیا برای مراقبت از پوست باید از نمونه های موضعی یا دهانی استفاده کرد؟

اگر می خواهید بثورات پوستی را کاهش دهید ، پوست خود را تقویت کنید و یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

در مورد اینکه آیا شما باید از مسیر پروبیوتیک فعلی یا مکمل خود استفاده کنید؟ اگر هضم غذا متوقف شود و اشکال درد دستگاه گوارش داشته باشید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی می تواند دو برابر بهتر عمل کند تا همزمان روده و پوست شما را متعادل کند.

با این حال ، لازم است تکرار شود که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست به یک روش نسبت به روش دیگر محدود نمی شود. با این حال ، مانند هرگونه افزودنی به روال مراقبت از پوست ، بهتر است در یک مرحله محصول جدیدی را ادغام کنید – که به طور ایده آل اجازه می دهد یکپارچه سازی یک ماهه انجام شود – تا نتایج را به طور دقیق ارزیابی کنید.

زنی که از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم مارتین بیگر می گوید: “آنها دو گونه پروبیوتیکی هستند که بیشتر برای سلامت پوست استفاده می شوند”. “به نظر می رسد که آنها با واسطه شدن التهاب پوست و مزایای آنها تأثیر می گذارند.”

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها به ویژه برای مکمل های خوراکی برای بیماریهای التهابی روده و / یا پوست مفید هستند. (نکته: برای ادامه مطلب ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که شامل پری بیوتیک ها نیز باشد ، که به قدرت پروبیوتیک ها دامن می زند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت برای پوست و سلامت کلی شامل مجموعه ای از گونه ها و گونه ها برای ارتقاء تنوع میکروبیوم و امکان رشد باکتری های خوب خواهند بود.

بهترین محصولات پروبیوتیک و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، طیف وسیعی از گزینه ها را دارید.

برای پوست مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف ارگانیک شفاف (42 دلار) را توصیه می کنم. شامل دو جایگزین گیاهی برای مبارزان عامیانه – عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک اثر ضد باکتریایی عالی برای بنزوئیل پراکسید) – و همچنین شیر تخمیر شده به شکل لاکتات اسید ، یک لایه بردار شیمیایی تغذیه کننده به

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان آرامبخش اما قدرتمند را انتخاب کنید ، مانند سرم پروبیوتیک ما از نور خوب به آرامش می آییم (24 دلار). حاوی لیزات تخمیر لاکتوکوک برای تنظیم میکروبیوم پوست و تعدادی آنتی اکسیدان و ضد التهاب فعال است.

در نهایت ، برای پاکسازی منافذ ، به حداقل رساندن لکه های تیره و احیای پوست خود ، تونر لایه برداری Youth to the People Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا دارای توانایی های پروبیوتیکی است که باعث تحریک پوست می شود ، تخمیر لیزات پیچیا از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به راحتی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید