حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر


من گزارش های زیادی در رسانه ها در مورد میزان افزایش وزن همه در طول سال همه گیر دیده ام. و برخی از اعداد بسیار نگران کننده هستند. یک منبع معتبر افزایش وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد. مطالعه دیگری که به طور گسترده گزارش شده است این رقم را حتی بیشتر از 29 پوند اعلام کرد.

در همین حال ، همه در شبکه های اجتماعی متاسفند که برای بازگشت به کار شخصی نیاز به یک کمد لباس جدید است زیرا آنها دیگر نمی توانند به اصطلاح “شلوار سخت” خود را ببندند.

الگوها و شوخی های اینترنتی را کنار بگذاریم ، افزایش وزن زیاد در بخش بزرگی از مردم از نظر افزایش بار بیماری ، خطرات و ناتوانی ها پیامدهای جدی خواهد داشت. خوشبختانه وقتی به داده ها دقیق نگاه می کنید ، وضعیت واقعی آنطور که گزارشات خبری نشان می دهند وخیم یا چشمگیر نیست.


داده های مشکوک ، ضعیف گزارش شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارش ها بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی است که توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و برخلاف آنچه در رسانه ها دیده اید ، این مطالعه نشان نداد که یک فرد معمولی در طول همه گیری همه گیری 29 کیلوگرم وزن اضافه کرده است.

در حقیقت ، چهار نفر از هر ده پاسخ دهنده گفتند که همه گیری منجر به تغییر وزن ناخواسته نشده است. بیست درصد گفته اند که در نتیجه استرس دچار کاهش وزن ناخواسته شده اند. 40 درصد باقی مانده گفتند که همه گیری منجر به افزایش وزن ناخواسته شده است – و متوسط ​​افزایش وزن گزارش شده در آن گروه در واقع 29 پوند بود. اما تنها نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) گزارش کرده اند که بیش از 15 پوند مصرف کرده اند.

به خاطر داشته باشید که همه اینها تغییرات خود گزارش شده بودند که توسط داده های واقعی وزن تأیید نشده بودند. بنابراین مشخص نیست که گزارش ها یا خاطرات مردم چقدر دقیق بوده است. اما واضح است که می توان گفت یک فرد متوسط ​​در طول همه گیری همه گیری 29 کیلو وزن اضافه کرده است. اکثر افراد در این مطالعه افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکرده اند – و اکثر کسانی که کمتر از نصف دریافت کرده اند.

و مقاله ای که در وبلاگ بهداشت هاروارد که بسیار به اشتراک گذاشته شده است و در آن به افزایش وزن 25 پوند اشاره شده است ، چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نویسندگان دانشگاه هاروارد اطلاعاتی را که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو منتشر شده است ، گزارش کردند.

این حجم نمونه بسیار کوچکتر بود و تنها 270 نفر را شامل می شد که وزن خود را با استفاده از مقیاس مجهز به بلوتوث به عنوان بخشی از یک مطالعه قلب شناسی پیگیری کردند. بنابراین داده ها قطعاً قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که افراد در چهار ماه به طور متوسط ​​شش پوند وزن اضافه کردند ، از فوریه 2020 ، درست زمانی که کشور در قرنطینه به سر می برد.

پس این رقم 25 پوند از کجا آمده است؟ این نتیجه گمانه زنی های ناب نویسنده هاروارد بود. اگر این کاهش وزن برای 12 ماه دیگر پیاپی ادامه می یافت ، آنها معتقد بودند که این وزن تا 25 پوند اضافه می شد. اما هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد این همان چیزی بوده است که اتفاق افتاده است.

پس واقعاً چه شد؟

حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر

Epic Health توانست داده های وزن تقریباً 20 میلیون نفر را تحت پوشش سیستم مراقبت های بهداشتی خود تجزیه و تحلیل کند و داستان کاملاً متفاوتی را پیدا کرد. میانگین افزایش وزن در طول سال همه گیر حدود یک پوند بود. اما همانطور که با داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین ها همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در بین یک جمعیت اتفاق می افتد نیستند.

راه دیگر برای مشاهده داده ها این است که توزیع تغییرات وزن را بررسی کنید: چند درصد از مردم کمتر از 5 کیلوگرم وزن کم کرده یا اضافه کرده اند ، پنج تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره. (به این هیستوگرام می گویند.)

وقتی به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات وزن کوچک بسیار بیشتر از تغییرات بزرگ شایع است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییرات وزن در طول سال همه گیر را با تغییرات وزن در سال قبل از همه گیری قبلی مقایسه کردند ، الگو تقریباً یکسان بود. این بیماری همه گیر تقریباً هیچ تاثیری بر تعداد افرادی که در حال افزایش یا کاهش وزن هستند یا در میزان کاهش یا افزایش وزن آنها ندارد.

اما چرا اهمیت دارد؟

واضح است که اخبار بد توجه بیشتری را به خود جلب می کند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به وزن همه گیر آنقدرها هم بد نبود که تیترها عنوان می کردند. اما من می ترسم که داستان هایی از این قبیل ممکن است تمایل مردم را برای برداشتن گام هایی برای مقابله با افزایش وزن خود تضعیف کنند و این پیشنهاد را مطرح کنند که افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است.

خطرات عادی سازی

ما نباید انگشت خود را بر روی آنچه از دیگران ممکن است بگیریم ، بلکه به عنوان موجودات اجتماعی این کار را انجام می دهیم. ما هم رفتار خود را برآورده می کنیم و هم انتظاراتمان را از شخصیت های اطرافمان.

با افزایش تعداد شهروندان دارای اضافه وزن ، ما تصور خود را از وزن طبیعی تنظیم کرده ایم. فردی که 50 سال پیش از نظر اضافه وزن (هم توسط پزشکان و هم توسط ناظران تصادفی) توصیف می شد ، اکنون (هم توسط پزشکان و هم ناظران تصادفی) به عنوان وزن طبیعی در نظر گرفته می شود – به همان شیوه ای که ما شاهد بخش های بزرگتر از آن بوده ایم. اندازه قسمت معمولی

وقتی چیزهای بیشتری در بشقاب وجود دارد ، تصور می کنیم که باید بیشتر بخوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ، ممکن است خود شما اضافه وزن خود را ایمن تر یا قابل قبول تر بدانید. اما اگرچه ممکن است قابل قبول تر باشد ، اما بدیهی است که ایمن تر نیست.

آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

و بنابراین ، این روایت غلط که “همه” در طول همه گیری 25 پوند گرفتند ، ارزش تصحیح دارد. همه وزن اضافه نکردند. در حقیقت ، اقلیتی از افراد وزن اضافه کردند. و از بین کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از پنج پوند وزن اضافه کردند.

این به هیچ وجه قصد تحقیر یا بازدارندگی از افرادی را ندارد که در طول یک سال گذشته وزن قابل توجهی افزایش یافته اند. برعکس ، منظور این است که آنها را تشویق کند که افزایش وزن ناخواسته را به عنوان یک مسئله مهم نادیده نگیرند یا آن را به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر سال همه گیر بپذیرند.

افزایش وزن می تواند بر سلامت جسمی و روحی و سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد. و متخصصان مراقبت های بهداشتی وجود دارند که می توانند از طریق تغییر رفتار ، تغییر شیوه زندگی و – در صورت لزوم – حمایت پزشکی ، روانشناختی یا دارویی از شما در جهت کاهش وزن سالم حمایت کنند. و اگر وزن زیادی برای از دست دادن دارید ، به خاطر داشته باشید که حتی کاهش وزن متوسط ​​می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی بر سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید تا چه حد پیش بروید شما را از برداشتن اولین گام های مهم باز دارد.دیدگاهتان را بنویسید