رحیم استرلینگ تمایل به ترک منچسترسیتی و بازی در اروپا را نشان می دهد


رحیم استرلینگ ، فوتبالیست منچسترسیتی ، به روزنامه فایننشال تایمز درباره تمایل خود برای ترک قهرمان لیگ برتر انگلیس و ایجاد انتقال احتمالی بالقوه بعدی این ورزش گفته است.

در مصاحبه ای در FT’s Business of Sport Summit US در نیویورک ، مهاجم 26 ساله در مورد کمبود زمان بازی اخیر در تیمی که توسط پپ گواردیولا مربی سرشناس اسپانیایی هدایت می شود ، سال شد.

او گفت: “اگر فرصتی برای رفتن به جای دیگری وجود داشت ، من در آن لحظه آماده بودم.”

این اظهارات نشان می دهد که از چندین ماه به عنوان بازیکن اصلی در سیتی استفاده نمی شود و در طول مکالمه پراکنده ای صحبت شد که در آن بازیکن در مورد نقش اصلی خود در تیم ملی انگلیس در مسابقات قهرمانی اروپا در تابستان امسال و همچنین سوءاستفاده نژادپرستانه از سوی سیاهپوستان صحبت کرد. بازیکنان انگلیسی

اما این اظهارات استرلینگ در مورد یک حرکت احتمالی است که بیشترین توجه را به خود جلب می کند. او یکی از ستاره های لیگ برتر است که در سال 2015 با لیورپول با مبلغ 49 میلیون پوند با سیتی قرارداد بست ، ركوردی برای یك بازیکن انگلیسی در آن زمان. قرارداد فعلی استرلینگ با سیتی در سال 2023 به پایان می رسد.

در دسترس بودن او احتمالاً باعث جلب توجه بسیاری از بزرگترین باشگاه های جهان می شود ، اما این حرکت می تواند در شرایطی دشوار باشد که بازار نقل و انتقالات چند میلیون یورویی این ورزش به دلیل کاهش هزینه های تیم ها برای بازیکنان دچار افسردگی شده است.

خبرنامه هفتگی

Scoreboard گزارش هفتگی جدید فایننشال تایمز در مورد تجارت این ورزش است که بهترین تجزیه و تحلیل مسائل مالی را درگیر می کند ، باشگاه ها ، حق رای دادن ، مالکان ، سرمایه گذاران و گروه های رسانه ای در سراسر صنعت جهانی. اینجا ثبت نام کنید

به طور کلی ، باشگاه های این قاره از کمبود درآمد 8 میلیارد کرون رنج می برند. به گفته اتحادیه باشگاه های اروپا ، نهادی که بیش از 200 سایت برجسته را نمایندگی می کند ، یورو در طول همه گیری به دلیل از دست دادن بلیط و درآمد پخش شده است.

باشگاه های اسپانیایی رئال مادرید و بارسلونا در سال جاری با فروش نام تجاری بازیکنان خود به بحران مالی واکنش نشان دادند. باشگاه پاری سن ژرمن فرانسه متعلق به ایالت قطر ، لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی خود را که با هزینه های زیادی قرارداد امضا کرده است حفظ کرده است ، اما به نظر می رسد پر از استعدادهای هجومی است.

اما استرلینگ گفت: “به عنوان یک بازیکن انگلیسی ، تنها چیزی که می دانم لیگ برتر است. من همیشه می دانستم که شاید روزی دوست داشته باشم در خارج از کشور بازی کنم و ببینم چگونه با این چالش کنار خواهم آمد. ”

او یکی از اعضای مهم تیم مردان انگلیس بود و در مسابقات امسال یورو 2020 به اولین فینال بزرگ خود پس از 55 سال رسید. استرلینگ دلیل این پیشرفت را فضایی آرام که توسط سرمربی گرت ساوتگیت ایجاد شده بود ، و همچنین رابطه کمتری بین بازیکنان و رسانه ها در سال های اخیر ایجاد کرد.

وی گفت: “این سالها بزرگترین مشکل تیم ملی بوده است.” “ما داریم [built] آن پل اکنون به نقطه ای رسیده است که آمدن به آن سرگرم کننده است [to the England camp]، شما می خواهید افرادی را از مطبوعات ببینید و احساس نمی کنید که کسی بعد از شما وجود دارد. “

استرلینگ ، با این حال ، از سیاستمداری انتقاد کرد که از تیم دفاع نکرده است زیرا قبل از مسابقات در اعتراض به نژادپرستی “زانو زده است”. قبل از یورو ، پریتی پاتل ، وزیر کشور انگلیس این اقدام را به عنوان “سیاست ژست” رد کرد و از حق چانه زنی هواداران دفاع کرد.

پس از اینکه سه بازیکن سیاه پوست انگلیسی در ضربات پنالتی در فینال مقابل ایتالیا از دست رفتند ، بازی ای که انگلیس باخت ، آنها در جریان حملات نژادپرستانه آنلاین قرار گرفتند.

استرلینگ می گوید: “باید موردی باشد که در آن موقعیتی را مشاهده کنید که نباید اجازه داده شود.” من احساس می کنم وقتی شما از سوءاستفاده نژادپرستانه صحبت می کنید ، مانند دیگر مسائل جدی گرفته نمی شود. “

دیدگاهتان را بنویسید