رژیم نادرست و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


رژیم نادرست و پوکی استخوان

دکتر. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر برای انسان می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم غذایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کند. افزایش دفع کلسیم در ادرار. ادامه این رژیم خاص برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. سوء تفاهم در مورد رژیم های نامناسب توسط افراد غیر متخصص که سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در قلب از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات ممکن است برای همه لاغر کننده و م effectiveثر نباشند ، این رژیم ها سلامت فرد را مختل می کند. کاهش وزن معمولاً از نظر دانش تغذیه ای یک تا دو کیلو در هفته است ، فردی که بدنبال کاهش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت افراد مختلف و وضعیت بدن دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و با کوچکترین ضربه حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن آنها بالاتر برود ، خطر پوکی استخوان بیشتر و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. در صورت ابتلا به پوکی استخوان والدین یا خواهر و برادرها ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری در مردگان تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، اگر ترشح بیش از حد باعث شکستگی استخوان شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمر درد در نتیجه کوچک شدن مهره های بدن ، کوتاه شدن قد ، خم شدن و شکستگی سریع رخ می دهد.


دکتر. رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر. رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام Dr. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را با جارو برطرف کنید
دیدگاهتان را بنویسید