شرایط باند بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، املاح ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) بسیار مثر است. ) ، اندازه جذب موضعی چربی دارای اندام هایی در بدن است. دستگاه ترکیب باد با تکانه های الکتریکی عمل می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC ، بر اساس پالس های الکتریکی ، درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی به طور جداگانه چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و نیم تنه ، در حالت ایده آل محاسبه می شود. محتوای ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات یک جریان الکتریکی بسیار ضعیف را برای اندازه گیری امپدانس بدن (مقاومت الکتریکی) ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، چون امپدانس بسته به توزیع مایعات بدن متغیر است ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. عدم انجام این کار ممکن است منجر به انحراف جزئی از نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی سنگین انجام دهید و در صورت انجام فعالیت ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا ورزش سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن شما تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید در هر زمان در یک وضعیت باشند (برای مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر قابل توجهی بر داشتن اندازه گیری

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند ، زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین ، مطمئن شوید که کف پا تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند به عنوان مانعی در برابر جریان نور عمل کند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را دریافت کنید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایع ممکن است منجر به گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن ، فرستنده ای مانند تلفن همراه همراه ندارید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه شما تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید