صندوق بازنشستگی استرالیا در حال بررسی سرمایه گذاری های رمزنگاری شده است


یکی از بزرگترین صندوق های بازنشستگی استرالیا اعلام کرده است که می تواند سرمایه گذاری های کوچکی در بخش ارزهای رمزپایه انجام دهد ، این نشانه دیگری است که خودروهای بازنشستگی با وجود خطرات قانونی ، فضای دارایی های دیجیتالی را جدی می گیرند.

شرکت سرمایه گذاری کوئینزلند (QIC) که 92.4 میلیارد دلار استرالیا مدیریت می کند. (69 میلیارد دلار) دارایی و پنجمین صندوق بازنشستگی استرالیا است ، فایننشال تایمز اعلام کرد که در آینده برای سرمایه گذاری روی ارزهای رمزنگاری آماده است. تعدادی از دفاتر خانواده و دیگر سرمایه گذاران خصوصی در این کشور قبلاً روی دارایی های دیجیتالی سرمایه گذاری کرده اند ، اما به اصطلاح “سوپر” استرالیا ، که پس انداز بازنشستگی میلیون ها نفر را جمع آوری و مدیریت می کند ، تا کنون از انجام این کار خودداری کرده است.

به گفته استوارت سیمونز ، رئیس ارزهای QIC ، ورود اولیه دارایی های دیجیتالی احتمالاً “بیشتر از یک سیل خواهد بود” ، زیرا هنوز عدم قطعیت در مورد میزان مداخله دولت ها و ناظران در رمزنگاری سریع در حال رشد اما تا حد زیادی بدون نظارت – اتاق

برای مدیران صندوق های بازنشستگی محافظه کار ، حرکت به بازارهای ارزهای رمزنگاری شده نشان دهنده یک فاصله بزرگ از استراتژی های متعارف تر تخصیص دارایی آنها است. آنها تا کنون به استثنای کمی از بازارهای رمزنگاری فاصله گرفته اند. دو صندوق بازنشستگی در ایالات متحده مستقر شده اند ، در حالی که اخیراً دومین صندوق بازنشستگی CDPQ-کانادا به گردآوری 400 میلیون دلار کمک مالی کمک کرده است. دلار به پلت فرم وام رمزنگاری شبکه سلسیوس.

در اروپا ، مدیران ارشد به دلیل خطرات بالای شهرت و مقررات مربوط به دارایی های دیجیتال ، تمایلی به مشارکت در فضای عمومی ندارند.

“من فکر نمی کنم اجتناب ناپذیری در مورد سرمایه گذاری فوق العاده و بازار نهادی در رمزنگاری وجود داشته باشد ، اما با بالغ شدن این بخش. به به سیمونز به FT گفت که این احتمال وجود دارد که مبالغ فوق العاده به دنبال در معرض خطر قرار گرفتن باشند.

بازارهای ارزهای رمزنگاری شده در یک سال گذشته در اعتراضی که توجه سرمایه گذاران با بازده بالا را در سراسر جهان به خود جلب کرده است ، رشد چشمگیری داشته اند. در اواخر ماه سپتامبر ، گروه ویکتور اسمورگون ، دفتر خانواده خانواده صنعتی استرالیا ، اعلام کرد که یک سال پس از سرمایه گذاری مدیر میلیاردر در بیت کوین ، در دارایی های دیجیتال Zerocap مستقر در ملبورن سهیم شده است.

با این وجود هنوز خطرات مختلفی در جهان رمزنگاری وجود دارد که ممکن است سرمایه های کلان را از ورود به بازار باز دارد. “سیمونز گفت:” در حال حاضر ، تعدادی از عدم قطعیت ها وجود دارد و زیرساخت های عملیاتی برای سرمایه گذاری نهادی هنوز ناپخته است. ” خواهان امنیت بیشتر در بخش نظارتی و حفاظت بیشتر در مورد “خطرات غیرقابل اندازه گیری” مانند تقلب ، سرقت و دستکاری بازار است.

سیمونز گفت ، اما سرمایه گذاران محافظه کار هنگامی که الزامات قانونی مشخص شود ، اطمینان بیشتری در سرمایه گذاری خواهند داشت و این صنعت از بازار غرب وحشی به بازار حرفه ای تری تبدیل می شود. وی خاطرنشان کرد که دسترسی به بانک های بزرگ و سایر موسسات مالی “احتمال فعال شدن ارزهای رمزنگاری شده را برجسته می کند”.

وی گفت: “با تکامل چارچوب ، سرمایه های فوق العاده ممکن است در نهایت با تسهیل سرمایه گذاری در رمزنگاری به تقاضای کاربران پاسخ دهند.”

همه وسایل قانع نمی شوند. اندرو فیشر ، رئیس تخصیص دارایی Sunsuper ، دیگر صندوق بازنشستگی مستقر در کوئینزلند با مدیریت 85 میلیارد دلار. دلار (63 میلیارد دلار) ، اعلام کرد که به فناوری زیربنایی رمزارزها علاقه دارد ، اما بیت کوین و سایر ارزها “مورد توجه یا تمرکز نیستند”.

خبرنامه هفتگی

برای آخرین اخبار و نظرات مربوط به fintech از شبکه خبرنگاران FT در سراسر جهان ، در خبرنامه هفتگی ما ثبت نام کنید #fintechFT

با یک کلیک اینجا ثبت نام کنید

دیدگاهتان را بنویسید