غذاهای غنی از ویتامین D و B12 اما کلسترول کم؟ : تغذیه


ویرایش: متأسفم که من اشتباه خوانده ام که شما گفتید LDL شما 190 است ، من فکر کردم این کل است. 190 فقط برای LDL بسیار بالا است ، اما شاید لازم نباشد آنقدر که فکر می کنید نگران باشید. بقیه نظرات اصلی خود را بی دلیل می گذارم ، اما با خواندن نظر شما اشتباه کردم.

ویرایش نشده: کلسترول بالا ندارید. با توجه به نمودارهای بسیار خوبی که در Nature از مطالعه کلسترول در برابر همه علل مرگ و میر منتشر شده است ، کلسترول کلی خوب است و اگر کلسترول کل خود را کاهش دهید ، خطر کلی مرگ بیشتری خواهید داشت. و منحنی برای گروه سنی شما بسیار پایین است ، این بدان معناست که کلسترول شما می تواند در محدوده وسیعی به هر نقطه ای برسد و تفاوت چندانی ایجاد نخواهد کرد.

امیدوارم به حرف های من گوش دهید. این چیزی است که تصورات غلط در مورد کلسترول را برطرف می کند. مدت طولانی است که تمرکز بر بیماری های قلبی است ، که قابل درک است زیرا بیماری قلبی قاتل شماره یک است. اما کلسترول به دلایل زیادی در بدن شما وجود دارد و معلوم می شود که در سایر جنبه های سلامتی بسیار خوب عمل می کند. وقتی فقط به بیماری قلبی نگاه می کنید ، نگرش اشتباهی نسبت به آن ایجاد می کنید. زیرا کلسترول بر همه جنبه های سلامتی تأثیر می گذارد. و این اطلاعات جدیدی نیست ، من حداقل 10 یا 15 سال است که در این مورد اطلاع دارم. اگر بخواهید کلسترول کلی خود را از 190 به 150 برسانید ، بله ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهید ، اما احتمال مرگ ناشی از چیزهای دیگر را به میزان بسیار بیشتری افزایش می دهید. و هنگامی که کلسترول را از نظر میزان مرگ و میر به دلایل مختلف بررسی کنید ، می توانید متوجه شوید که کلسترول تام در طیف وسیعی خوب است. من رژیم فوق العاده سالمی دارم من مقدار زیادی سبزیجات و مقداری گوشت می خورم ، منابع خوبی هستند ، من بسیار ناشتا هستم ، خوب استراحت می کنم و سعی می کنم آفتاب بگیرم ، تقریباً همه چیز را به خوبی پیاده روی می کنم. و کلسترول کل من همیشه بین 205 تا 255 بیرون می آید و از این بابت خوشحالم ، زیرا از یک عمر طولانی ، من همیشه در وسط محدوده مطلوب هستم ، که منطقی است. HDL من بالاست ، من تقریباً مقدار مساوی HDL و LDL دارم. همینطور با همسرم بسیاری از مردم سر خود را به دیوار کوبیدند و فکر کردند “من خیلی خوب غذا می خورم ، چرا کلسترول من پایین نمی آید؟!؟” خوب معلوم می شود ، با توجه به همه علل مرگ و میر ، آنچه بسیاری از افراد به عنوان کلسترول “بالا” تعریف می کنند ، واقعاً کلسترول مطلوب است ، به شرط آنکه شما کمترین خطر مرگ را داشته باشید. این همان چیزی است که من می خواهم. من نمی خواهم تلاشی انجام دهم ، نیروی اراده ام را هدر دهم ، فقط برای بدتر شدن طعم غذایم ، کاهش کیفیت زندگی ام و فقط جایگزینی مقدار X کاهش بیماری قلبی با X + Y افزایش کل خطر مرگ.

دیدگاهتان را بنویسید