متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذاهای مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم کمک می کند و همچنین رژیم غذایی مناسب برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند و عادات غذایی صحیح را آموزش می دهد و بر اثر برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن برنامه غذایی داده شده اطمینان حاصل کند و نتیجه را گزارش کند. فرایند درمان
این متخصص بسته به شرایط و نیاز آنها ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد شامل کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و ضعیف تهیه می کند. او برای آنها تعیین می کند که چه نوع غذایی و چقدر باید روزانه مصرف کنند.
بیماران توسط متخصص تحت نظر هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه کافی نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه کافی نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

بیش از حد سنگین

وظیفه

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که رژیم را تا 20 مارس اعمال می کنند در نظر گرفته ایم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی تغذیه و درمان در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید