موج توافق سیتی و مورگان استنلی وال استریت را سوار می کنند


سیتی گروپ و مورگان استنلی هر دو از افزایش معاملات سود بردند که درآمد را در سه ماهه سوم افزایش داد و به کاهش فشار مداوم ناشی از نرخ بهره پایین و تقاضای ضعیف وام کمک کرد.

در درآمد سه ماهه سوم پنجشنبه ، مورگان استنلی 2.85 میلیارد دلار از درآمد بانک های سرمایه گذاری را اعلام کرد که 67 درصد از 1.7 میلیارد دلار افزایش یافته است. بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ ، یک سال زودتر و بسیار جلوتر از پیش بینی تحلیلگران از 1.9 میلیارد دلار.

عملکرد بهتر در رابطه با برآوردهای تحلیلگران از هزینه های بسیار بهتر از آنچه انتظار می رفت ناشی از مشاغل مربوط به ادغام و خرید بود.

رقبای JPMorgan Chase در درآمد روز چهارشنبه از افزایش 52 درصدی کارمزد بانکداری سرمایه گذاری به 3.3 میلیارد دلار خبر داد.

بانک های سرمایه گذاری به دلیل عجله برای انعقاد قراردادها و جبران کاهش درآمدهای معاملاتی که در اولین سال همه گیری در بحبوحه بی ثباتی شدید بازار افزایش یافته است ، مبلغ بی سابقه ای از هزینه ها را افزایش می دهند.

شارون یشایا ، مدیر مالی مورگان استنلی ، به فایننشال تایمز گفت: “بخش بانکداری سرمایه گذاری ، لنزی که من در حال حاضر دارم ، در سه ماهه چهارم است و من فکر می کنم سه ماهه چهارم همچنان با مشتریان فعال قوی است.”

وال استریت با عادی شدن هزینه های نرخ بهره پس از رسیدن به بالاترین رکورد در اوج بیماری همه گیر ، کاهش 2 درصدی درآمد در مناطق تجاری Citi را پیش بینی کرده بود.

هزینه های بانک سرمایه گذاری برای افزایش ضعف قدم گذاشته و با کاهش 4 درصدی بازارها 39 درصد افزایش یافته است.

سیتی گفت که درآمد تلفیقی بدون در نظر گرفتن تاثیر ضرر در فروش مشاغل مصرفی این بانک در استرالیا 3 درصد افزایش یافته است. با احتساب آن تأثیر ، درآمد 1 درصد کاهش یافت و به 17.2 میلیارد دلار رسید.

در بانک آمریکا که درآمد خود را در روز پنجشنبه گزارش کرد ، هزینه های بانک سرمایه گذاری 23 درصد افزایش یافت و به 2.2 میلیارد دلار رسید که به رشد کلی درآمد دو رقمی کمک کرد.

افزایش فعالیت در میان مشتریان سازمانی سیتی ، کاهش تجارت جهانی مصرف کنندگان را نیز جبران می کند ، جایی که درآمد 13 درصد کاهش یافته است. به دلیل تقاضای وام تقریباً ناموجود.

با ادامه سرمایه گذاری شرکت در عملیات برای دستیابی به فرم رضایت قانونی ، هزینه 5 درصد افزایش یافت.

سیتی به سرمایه گذاران گفت که هزینه های سال جاری بر اساس سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده توسط بانک ، بیشتر از برنامه قبلی خواهد بود. هزینه در این سه ماه به عنوان “کارت وحشی” برای درآمدهای بانکی نشان داده شد ،

به طور کلی ، سیتی درآمد خالص 4.6 میلیارد دلار را گزارش کرد. یا هر دلار 2.15 دلار سهام در مقایسه با سود 3.1 میلیارد دلار یا هر دلار 1.36 دلار سه ماهه سوم سال 2020 به اشتراک بگذارید.

اگرچه معاملات نرخ بهره در سطح کلی کاهش یافت ، اما به اندازه 20 درصد بد نبود. کاهش توسط تحلیلگران مانند Coalition Greenwich انتظار می رود.

سیتی از کاهش 16 درصدی کارمزد معاملات نرخ بهره ، در حالی که مورگان استنلی از کاهش 16 درصدی خبر داد و درآمد BofA در اینجا کمتر از 1 درصد کاهش یافت.

سوزان کاتزکه ، تحلیلگر Credit Suisse ، پس از اولین نتایج درآمد ، در یادداشتی به مشتریان اعتراف کرد: “ما بسیار محافظه کار بودیم.”

نوسانات اخیر در بازار نفت به کاهش بخشی از افت وال استریت کمک کرد.

مارک میسون ، مدیر ارشد مالی Citi به خبرنگاران گفت: “بی ثباتی در پایان سال مطمئناً فرصت هایی را برای ما ایجاد کرد تا با مشتریان سرمایه گذار و سایر مشتریانی که موقعیت خود را تغییر داده اند تجارت کنیم.”

مورگان استنلی کل درآمد تلفیقی 14.7 میلیارد دلار را گزارش کرد. از 11.7 میلیارد دلار یک سال پیش از آن ، توافق نمایندگان 13.7 میلیارد دلار را پشت سر گذاشت. مقایسه درآمد امسال با ادغام خریدهای اخیر مورگان استنلی از ETrade و Eaton Vance تمجید شد.

مجموع درآمد خالص مورگان استنلی 3.5 میلیارد دلار افزایش از 2.6 میلیارد دلار. یک سال زودتر و همچنین پیش از پیش بینی 3 میلیارد دلار.

ظهر در نیویورک ، سهام مورگان استنلی 1.5 درصد افزایش یافت. سهام Citi ثابت بود و BofA 2.9 درصد صعود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید