وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، قلب و حمله عصبی بیماریهایی نیز وجود دارند که هنگام مواجهه با آن یا تجربه شخصی خود می توانند شما را دچار شک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مشورت با متخصصان و پزشکان شایسته است. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا شکست عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و می توانند تفاوت ایجاد کنند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • ضربان قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ کننده
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله وحشتزدگی و حمله قلبی با هم تداخل دارند ، علم تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: ترس ناگهانی و غالب شما را فرا می گیرد. ممکن است از هیچ کجا باشد یا ممکن است ناشی از چیزی باشد که شما را مضطرب کرده است. ضربان قلب می تواند بسیار سریع باشد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با احساس درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که هم شدید و هم مسلم است. یا ممکن است “احساس درد دردناکی داشته باشید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ شما ادامه دارد.” همچنین می توانید عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و مشکل تنفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی عموماً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب بین 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب ملموس تر از علائم گیج کننده حمله پانیک است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند افزایش یابد تا زمانی که احساس کنید فیل روی دنده هایش نشسته است ، تنفس سخت تر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع – که ضربان قلب نامیده می شود – را تجربه می کنند و احساس می کنند کنترل احساسات و افکار خود را ندارند. حملات پانیک زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، احتمالاً به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص نارسایی عصبی انجام دهید

آزمایش این است تشخیص دهید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب پروتئین های تروپونین T و تروپونین I را در خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند ، و اگر این کار را انجام دهند ، به تأیید می رسد که درد قفسه سینه به دلیل حمله قلبی است. من هم الف هستم نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر کسی هرگز علائم را تجربه نکرده باشد. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در هنگام حمله وحشت ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

شروع

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

دوره زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات وحشت در چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما پس از چند دقیقه بدتر می شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، که منجر به اختلال در جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع کم در ضربان قلب (HRV) ممکن است در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب فرد به همان اندازه دنده را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که HRV شرکت کنندگان نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی کمتر بود.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. یک فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر داشته باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه خود فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از قسمت تحتانی بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمانی

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، دیدگاه متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما زندگی را به خطر نمی اندازد. مردم همچنین باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند ، که می تواند بر کیفیت زندگی آنها تأثیر بگذارد. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت شما کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال قلبفرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید