وزن غذای بسته بندی شده: تغذیه


سلام ، من یک سوال عجیب دارم و امیدوارم کسی که بینش بیشتری دارد بتواند پاسخ دهد.

هنگام خرید مواد غذایی بسته بندی شده ، متوجه می شوید که وزن غذاهای موجود در بسته معمولاً بیشتر از چیزی است که روی بسته درج شده است. من معمولاً متوجه شده ام که این امر در مورد غذاهای پخته یا سرخ شده اتفاق می افتد ، یعنی چیزهایی که نیاز به درمان حرارتی دارند. گاهی اوقات برای غذاهای دیگر اتفاق می افتد ، اما در بیشتر مواقع اینطور نیست. برای درک آنچه من در مورد آن صحبت می کنم ، یک مثال می زنم – اگر یک بسته 100 گرم چیپس بخرید ، معمولاً بین 100 گرم تا 120 گرم از آنها تولید می شود ، در حالی که ماست معمولاً دقیقاً با همان وزن قبلی همراه است. اعلام کرد برای

با فرض اینکه این غذاها در کارخانه ها پردازش می شوند ، آیا تفاوت وزن ناشی از تفاوت وزن آب بسته بندی مواد غذایی است؟ یا در حقیقت مواد مغذی و کالری بیشتری در کیسه هایی با وزن بیشتر وجود دارد؟ من درک می کنم که این ممکن است برای غذاهای مختلف متفاوت باشد ، به عنوان مثال. تفاوت وزن کیسه های مختلف نان بسته بندی شده را می توان تا میزان مختلف وزن آب در این موارد به چالش کشید ، در حالی که ممکن است در مورد غذاهایی که به صورت دسته ای ساخته می شوند و بعداً به کیسه تقسیم می شوند ، این مورد صادق نباشد.

من می دانم که پاسخ احتمالاً “بستگی دارد” است ، اما من تعجب می کنم که آیا کسی که در این صنعت کار کرده است اطلاعات بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید