ویتامین U چیست؟ عوارض جانبی ، فواید ، کلم و موارد دیگر


این هفته ایمیلی از یک شنونده جدید دریافت کردم که می نویسد:

“من امسال پادکست شما را پیدا کردم و قسمت ها را مرور می کنم. من در حال حاضر در قسمت های 2010 هستم. من روشهای جدید و جالبی را برای بهتر غذا خوردن و احساس شگفت انگیز ، وام گرفتن شعار شما یاد گرفته ام. من اخیراً تماشا کرده ام ویدئویی در مورد ویتامین U. آیا می خواهید یک قسمت درباره این که چیست و چرا برای شما مفید است تهیه کنید؟ ”

پس از 13 سال پادکست Nutrition Diva ، مواد مغذی زیادی وجود ندارد که حداقل یکبار به آنها اشاره نکرده باشم. اما من هرگز در مورد ویتامین U صحبت نکرده ام. بیایید رکورد را مستقیماً تنظیم کنیم


ویتامین U چیست؟

ویتامین U یک ویتامین واقعی نیست ، بلکه یک ترکیب حاوی گوگرد است که در کلم و سایر سبزیجات خانواده مس یافت می شود. (نام شیمیایی آن s-methylmethionine است.) در دهه 1950 تصور می شد که این دارو درمانی م effectiveثر برای زخم معده است-بنابراین ویتامین U نامیده می شود.

در آن زمان ، ما معتقد بودیم که زخم دردناک معده ناشی از استرس و غذاهای تند است. درمان استاندارد یک رژیم غذایی ملایم و آنتی اسیدها بود که تا حدودی کمک کرد. اما ظاهراً به اندازه آب کلم نیست. تعداد انگشت شماری از مطالعات آن زمان (از جمله تحقیقی که بین زندانیان در زندان سن کوئنتین انجام شده است!) نشان داد که نوشیدن آب کلم خام درد را بهتر تسکین می دهد و زخم ها را سریعتر از روش معمول التیام می بخشد.

امروزه ، ما می دانیم که اگرچه استرس و غذاهای تند مطمئناً می توانند علائم را تشدید کنند ، اگر در حال حاضر زخم دارید ، اما در واقع زخم ایجاد نمی کنند. پس چه کار می کند؟

برخی از داروها می توانند به مخاط معده آسیب برسانند و اگر یکی از این داروها را مصرف کنید ، اولین مظنون خواهد بود. اما غیر از این ، زخم ها تقریباً همیشه در اثر عفونت باکتری H.pylori ایجاد می شوند. درمان استاندارد یک دوره آنتی بیوتیک برای از بین بردن باکتری ها است که بسیار م –ثر است – ناگفته نماند که بسیار ناخوشایندتر از نوشیدن یک لیتر آب کلم خام در هر روز است.

ما همچنین آموخته ایم که استفاده طولانی مدت از آنتی اسیدها می تواند پیامدهای ناخواسته زیادی از جمله افزایش خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان ، کمبود مواد مغذی و عفونت های روده ای داشته باشد. به نظر می رسد حفظ محیط اسیدی در معده نقش مهمی در سلامتی ما دارد. بنابراین به همین خوبی است که ما دیگر با جویدن شیر منیزیم زخم ها را درمان نمی کنیم.

همچنین ببینید: چگونه از رفلاکس اسید جلوگیری کنیم

ویتامین U چه می کند؟

ما هنوز در مورد نحوه عملکرد s-methylmethionine برای التیام زخم ها-یا اینکه آیا هر چیز دیگری در آب کلم ممکن است بخشی از تأثیر آن باشد ، نمی دانیم. و اکنون که ما یک درمان بسیار م forثر برای زخم ها داریم ، پیدا کردن آن در اولویت تحقیق قرار نگرفته است. اما هنوز افرادی هستند که ویتامین U را به عنوان یک تقویت کننده عمومی برای کبد و کلیه ، برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و حتی به عنوان یک ماده آرایشی و بهداشتی ترویج می کنند.

شواهد برای اثبات این مزایا بسیار پراکنده است ، عمدتا شامل آزمایش لوله و آزمایش روی حیوانات و چند آزمایش کوچک ، تکراری یا کنترل نشده بر روی انسان است. به نظر من ، تقریباً شواهد کافی (چه برسد به اطلاعات ایمنی و دوز) برای توصیه مصرف ویتامین U به عنوان مکمل غذایی وجود ندارد. اما شواهد زیادی برای اثبات فواید خوردن سبزیجات از خانواده کلم وجود دارد.

چه غذاهایی حاوی ویتامین U هستند؟

براسیکا شامل انواع کلم ، کلم بروکلی ، جوانه بروکسل و کلم پیچ است. براسیکا علاوه بر غنی بودن از s-methylmethion ، سرشار از ویتامین A ، C ، K (که به ساخت استخوان های قوی کمک می کند) و اسید فولیک است. گلوکوزینولاتها – ترکیباتی که در برابر سرطان محافظت می کنند ، منحصر به فرد در خانواده براسیکا است. براسیکا حاوی سایر ترکیبات حاوی گوگرد است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. می دانید که من واقعاً به غذاهای فوق العاده اعتقاد ندارم ، اما اگر باور کنم ، براسیکا در بالای لیست قرار می گیرد.

و راههای زیادی برای لذت بردن از آنها وجود دارد. شما می توانید آنها را به صورت خام (کلم بروکلی ، هرکسی؟) ، بو داده (کلم بروکلی و بروکسل خوب است) ، خشک شده (مانند چیپس کلم پیچ) ، جوانه زده (شوق جوانه کلم بروکلی را چند سال قبل به یاد داشته باشید؟) یا حتی آبدار بخورید. پسندیدن. با این حال ، من فکر می کنم شما بیشتر از خوردن سبزیجات خود سود می برید تا نوشیدن آنها.

همچنین بخوانید: آب میوه گیری: عادت سالم یا بمب قند خون؟

اگر سعی می کنید هر روز پنج وعده سبزیجات بخورید (و امیدوارم که بخورید) ، سعی کنید حداقل یکی از این وعده ها از خانواده براسیکا باشد. در اینجا برخی از دستور العمل های مورد علاقه من برسیکا وجود دارد:دیدگاهتان را بنویسید