چگونه غذای آگاهانه تمرین کنیم


احتمالاً در مورد فواید غذای آگاهانه چیزی شنیده اید ، اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان غذای آگاهانه را تمرین کرد.

جنبش تغذیه آگاهانه اخیراً حوزه سلامت ، سلامتی و تغذیه را طوفان کرده است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از استفاده از غذای آگاهانه ، من اینجا هستم تا بگویم این نیز به دلایل خوبی است!

اگر می خواهید بیاموزید که چگونه غذای آگاهانه را به شیوه ای واقعی و پایدار تمرین کنید ، در مکان مناسب هستید.

چرا تمرین غذای آگاهانه مهم است

وقتی غذای با دقت می شنوید ، می توانید این را تصور کنید که واقعاً غذا را آهسته می جوید یا قبل از غذا مدیتیشن می کنید.

اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما واقعاً جوهر غذای آگاهانه را نشان نمی دهد.

هدف از خوردن آگاهانه این است که شما را راهنمایی کند تا با بدن و تجربه غذایی خود سازگار باشید تا بتوانید غذاهای آگاهانه را بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه شما می خواهید و تعادل مناسب بین این دو انتخاب کنید.

غذاخوری آگاهانه این است که تمرکز خود را روی تجربه خود در وعده های غذایی بگذارید. این یک روش غذا خوردن به شیوه فعلی و متفکرانه برای ترویج شیوه تغذیه متعادل و تغذیه کننده است.

وقتی برای اولین بار در مورد غذای آگاهانه می شنوید ، ممکن است کمی آشغال به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشتم که از آنها می پرسیدند: “با دقت غذا بخورید در حقیقت تفاوت می کند؟ “من قول می دهم

تحقیقات نشان داده است که غذای آگاهانه می تواند به بسیاری از بیماری های مرتبط با غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی نامنظم کمک کند و به افراد در رسیدن به اهداف مرتبط با وزن کمک کند (1).

چگونه می توان غذای آگاهانه را به 10 روش تمرین کرد

به خواندن ادامه دهید تا 10 روش اصلی من برای شروع آگاهانه غذا خوردن را بیاموزید.

1. بدون حواس پرتی غذا بخورید

یعنی نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه کامپیوتر و نه کار. بسیار عجیب به نظر می رسد ، درست است؟ امروزه حواس پرتی خوردن بسیار رایج است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و شلوغی هایی را که بخشی از غذا خوردن شده است حذف کنیم ، ما واقعاً فقط غذا می خوریم. این به شما امکان می دهد در حالی که خودتان را پرورش می دهید بیشتر حاضر و توجه داشته باشید.

2. سر یک میز غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را سر یک میز بخورید و توجه کنید که چقدر می توانید غذای خود را تجربه کرده و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و تأثیر آن بر عادات غذایی شما.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، کارآمدتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم ، تمرین ذهن آگاهی تقریباً غیرممکن است.

وقتی آگاهانه غذا می خورید ، مهم است که سرعت غذا خوردن خود را کند کنید. بین نیش ها استراحت کنید یا نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از خوردن لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. کاهش غذا خوردن نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه به احساس سیری و همچنین هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4. تنفس را فراموش نکنید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از شروع غذا مکث کنید تا نفس عمیق بکشید ، می توانید توجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

نفس عمیق کشیدن حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا به بدن شما اطلاع دهد که در حالت آرامش هستید. بدون نیاز به استرس و پرواز از طریق غذا.

این تمرین ساده می تواند به شما کمک کند در هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید ، که به شما کمک می کند از آنچه می خورید ، چرا غذا می خورید ، گرسنگی شما چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذای مورد نیاز برای خوردن استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند اطلاعات بسیار کمی در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و به شما کمک کند تا به نظر برسید که برای شما و بدن شما چه چیزی بهتر است.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید

خیلی ساده به نظر می رسد ، درست است؟ با این حال ، بسیار رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که در روز بعد چه می کنیم ، در وعده بعدی خود چه می خوریم و گفتگوی استرس زایی که در اوایل روز انجام دادیم ، هیچ شانسی وجود ندارد که با دقت غذا بخوریم.

قبل از اینکه بدانید ، غذا تمام شده است و شما به سختی آن را چشیده اید!

یک لحظه مکث کنید و غذای خود را تجربه کنید. مزه اش چطور است؟ چجوری به نظر میرسه؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ دفعه بعد که آن غذا را می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

با فکر کردن فعال در مورد وعده غذایی خود ، می توانید غذای آگاهانه را تمرین کنید.

6. غذاهای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم که باید فقط خوردن غذاهایی که در خانه پخته اید واقع بینانه نیست. چه کسی غذای خوشمزه بیرون را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که هر وقت می توانید غذاهای خود را بپزید. وقتی وقت خود را صرف آشپزی ، خرد کردن ، تفت دادن ، بو کردن و تماشای جمع شدن غذای خود می کنید ، در اصل مجبور به توجه هستید. این باعث می شود که شما غذا بخورید.

ذهن آگاهی مربوط به حضور است. این در مورد آگاهی و عمدی است. آشپزی یک روش فوق العاده برای این کار است!

7. با ویژگی های گرسنگی و سیری خود هماهنگ شوید

ما در مورد این مورد بسیار صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین غذاهای آگاهانه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از غذا مکث کنید ، چقدر احساس گرسنگی می کنید؟ بنابراین آیا بعد از غذا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که ما طبق یک برنامه غذایی غذا بخوریم یا اندازه وعده ها را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود کنیم.

هنگام گوش دادن به گرسنگی و سیری ، می توانید به اندازه وعده ها توجه بیشتری داشته باشید و در پایان غذا سیری و سیری را افزایش دهید.

8. با دلیل خوردن غذا چک کنید

وقتی آگاهانه غذا نمی خوریم ، می توانیم به دلیل عواملی که هیچ ارتباطی با گرسنگی ندارند غذا بخوریم. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و علائم محیطی.

با بررسی قبل از غذا ، می توانید مطمئن شوید که واقعاً غذا می خورید زیرا می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب اجتناب کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، می توانید به جای اتکا به غذا ، آنها را برطرف کنید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

هنگامی که از آنچه می خوریم و هر چیزی که در وعده غذایی می گذرد قدردانی می کنیم ، بیشتر مراقب هستیم و لحظه ای را که غذا می خوریم ارائه می دهیم.

به این فکر کنید که برای پختن وعده غذایی که می خورید چه چیزی طول می کشد ، طعم آن چقدر خوب است ، چقدر شکرگزار هستید که چنین غذایی را میل کنید.

همه اینها تمرکز و توجه را به تجربه غذا خوردن به شیوه ای مثبت و آگاهانه به ارمغان می آورد.

10. بطور کامل بجوید

اگرچه ساده است ، اما وقتی صحبت از غذای آگاهانه به میان می آید ، می تواند جهان را تغییر دهد!

وقتی غذای خود را به طور کامل نمی جویم ، وقت نداریم که در طول تجربه غذا خوردن حضور داشته باشیم. ما همچنین با غذای ضعیف هضم شده روبرو هستیم که می تواند حواس را از وعده های غذایی پرت کند.

دفعه بعد که برای صرف غذا می نشینید ، به طور فعال به جویدن فکر کنید و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به خواسته های فردی خود ، مانند دوست داشتن و دوست نداشتن ، گوش دهید

وقتی می خواهید آن چیزی را که واقعاً می خواهید بخورید.

ما به خاطر احساسی که داریم غذا نمی خوریم باید یا نباید دارند.

هرچه هماهنگ تر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود باشید ، می توانید در طول تجربه غذاخوری حضور و توجه بیشتری داشته باشید.

غذا برای تجربه و لذت بردن است ، این یک کار نیست!

امروز تمرین غذای آگاهانه را انجام دهید

اگر تازه وارد توجه غذا شده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که از امتحان همه چیز به طور همزمان اجتناب کنید.

این 10 روش برای تغذیه آگاهانه همه فوق العاده هستند ، اما با انتخاب یک یا دو مورد برای شروع کار را شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که به راحتی این عادات جدید را ادغام کنید نه اینکه بر آنها غلبه کنید.

هنگامی که عادات جدید شما کمی شبیه طبیعت می شوند ، انگار در برنامه های روزانه شما جا افتاده اند ، می توانید یک یا دو عادت اضافی به آن اضافه کنید.

این راه را ادامه دهید تا زمانی که تجربه صرف غذا خوردن خود را ایجاد کرده اید!

روش تغذیه آگاهانه

خوردن آگاهانه به بیشماری از اعضای تغذیه شده کمک کرده است که با عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که این عادات آگاهانه را به راحتی و نه با فشار ، با لذت به جای نارضایتی ایجاد کنند.

می توانید سفر خود را به سوی عادات غذایی متعادل از امروز با ثبت نام در روش تغذیه آگاهانه آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید