چگونه فرزندان خود را مجبور کنیم ناهار خود را بسته بندی کنند (بالاخره!)


فرزندان خود را به ناهارهای بسته بندی شده مستقل تبدیل کنید! در اینجا پنج مرحله آسان برای تهیه غذای ناهار به فرزندان خود آورده شده است. بگذارید این اتفاق بیفتد!

این پست به عنوان بخشی از مشارکت من با پروژه خانواده سالمبه خوشحالم که بخشی از کمپین Power Your Lunchbox آنها برای کمک به بچه ها در آشپزخانه هستم.

اگر می خواهید ، صبح را تصور کنید که شامل بسته بندی جعبه های ناهار نمی شد. آیا شما:

 • کمی راحت تر قهوه خود را بنوشید؟
 • 15 دقیقه بیشتر بخوابید؟
 • آیا مثل همیشه احساس سرگیجه یا عجله ندارید؟

من قبل از عصر بسته بندی می کردم. و هنگامی که من بسته بندی ناهارهای بسته بندی شده را برای بچه هایم متوقف کردم ، تمام آشپزی بعد از شام به پایان رسید. احساس رهایی می کرد!

آموزش بچه ها برای بسته بندی ناهار به شما این امکان را می دهد که کمی از آزادی را به دست آورید.

اما همچنین چیز دیگری را ارائه می دهد که کاملاً خاص است. فرزندان شما با آموختن مهارت مهمی در زندگی استقلال و استقلال خود را در آشپزخانه به دست می آورند: نحوه چیدن غذا برای خود. بگذارید این اتفاق بیفتد!

چگونه فرزندان خود را مجبور کنیم ناهار خود را بسته بندی کنند

روز 1: در مورد برنامه با فرزندان خود صحبت کنید

برخی از شما ممکن است فرزندانی داشته باشید که دوست دارند همه کارها را برای خود انجام دهند. یا شاید بچه های شما مثل من باشند و با خوشحالی در حالی که همه این کارها را می کنید ، بنشینند. بنابراین واکنش آنها نسبت به این خبر ممکن است متفاوت باشد! در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید با آنها به اشتراک بگذارید:

 • آنها به اندازه کافی بزرگ هستند و می توانند ناهارهای بسته بندی شده خود را بسته بندی کنند
 • همه اعضای خانواده به اداره خانه کمک می کنند و این یکی از راه های تهیه ناهارهای بسته است
 • تهیه ناهار به تنهایی به این معنی است که آنها می توانند بسته بندی کنند (با کمی ورودی از شما)
 • شما ابتدا به آنها کمک خواهید کرد و راه هایی را برای سهولت کار آن ایجاد خواهید کرد
 • اگر آنها اقلام خاصی را برای جعبه ناهار خود می خواهند ، با هم به فروشگاه بروید و خرید کنید

روز دوم: اصول اولیه را به آنها بیاموزید

نگرانی عمده ای که من از والدین می شنوم این نگرانی است که فرزندانشان اگر به حال خودشان گذاشته شود برای ناهار یک جعبه گرانول بسته بندی کنند. اما شما می توانید با چیدن یک ناهار کامل به فرزندان خود اصول اولیه را بیاموزید در حالی که به آنها آزادی انتخاب اقلام مورد علاقه خود را می دهید.

با بچه های خود لیستی از دسته بندی هایی مانند میوه ها ، سبزیجات ، غذاهای پر پروتئین و غلات کامل-یا کدام دسته ها برای غذای شما در خانه بهتر کار می کنند-و نوع غذای متناسب با هر دسته تهیه کنید. توضیح دهید که یک ناهار متعادل که به آنها انرژی می دهد و بعد از ظهر آنها را در مدرسه سیر نگه می دارد ، حاوی مواد غذایی از دسته های مختلف است.

برای سهولت کار ، یک نسخه قابل چاپ رایگان برای شما تهیه کردم. برخی از ناهارهای بسته بندی شده در حال حاضر با انتخاب های مختلف بسته بندی شده اند. من خودم را طراحی کردم تا بتوانید آن را با غذاهایی که در یخچال و انبار خود ذخیره می کنید پر کنید. آن را چاپ کنید ، پر کنید و در جایی قرار دهید که فرزندان شما بتوانند آن را ببینند ، به عنوان مثال. یخچال یا داخل انبار.

به فرزندان خود بیاموزید که یک ناهار کامل تهیه کنند! بسته رایگان من را برای چاپ بردارید.

چاپ رایگان برای آموزش بسته بندی ناهار به بچه ها!

در اینجا نمونه ای از نحوه پر کردن آن آورده شده است:

 • خالص: ساندویچ بوقلمون یا ژامبون ، PBJ ، باقی مانده در قمقمه ، هوموس ، پنیر ، تخم مرغ پخته شده
 • میوه: برش های پرتقال ، موز ، فنجان میوه ، پوره سیب ، انواع توت ها
 • سبزیجات: هویج ، نخود فرنگی ، خیار ، گوجه فرنگی گیلاسی
 • غلات کامل: نان ، بیسکویت ، نان پیتا ، تورتیلا
 • لوازم جانبی: ذرت بوداده ، لوله ماست ، جعبه شیر شکلات

این زمان بسیار خوبی برای گفتگو با آنها در مورد چیزهایی است که دوست دارند در ناهار خود ببینند. من همیشه توصیه می کنم با بچه ها در مورد آنچه دوست دارند ، دوست ندارند ، یا از ناهار آنها دور بریزید (یا خرید کنید) صحبت کنید. با هم به فروشگاه بروید تا گزینه های زیادی را انتخاب کنید که هر دو احساس راحتی می کنید.

روز سوم: ایستگاه های بسته بندی یا سطل زباله بسازید

کودکان بزرگتر بهتر است آنچه را که نیاز دارند در آشپزخانه پیدا کنند. کودکان کوچکتر ممکن است به کمی کمک اضافی نیاز داشته باشند.

یک ایده این است که اقلام را در یک مکان با یک توقف که دسترسی به آن آسان است جمع آوری کنید. ناهارهای بسته بندی شده را که کودک شما نیاز دارد جمع آوری کنید – به عنوان مثال. جعبه های ناهار ، ظروف ، قمقمه ، بطری آب ، دستمال ، ابزار بازیافت و لوازم جانبی مانند فنجان های مافین سیلیکونی برای تقسیم ظروف. برای خرید ناهارهای بسته بندی شده مورد علاقه خود به فروشگاه آنلاین آمازون من مراجعه کنید.

برای ناهارهای بسته بندی شده ، من سطل زباله ای را برای قفسه ها در قفسه نگهداری می کنم و یکی را در یخچال برای یخچال نگه می دارم (نحوه عملکرد این روش را ببینید: طرز تهیه ناهار بسته بندی شده)

اما می توانید آن را به سطل های جداگانه تقسیم کنید. از دسته بندی های موجود در منطقه چاپ (غذاهای اصلی ، میوه ، سبزیجات و غیره) یا دسته های خود استفاده کنید و به آنها نشان دهید که از هر ظرف چه تعداد را انتخاب کنید.

توجه: خوب است که به کودک خود بیاموزید که انواع مختلف غذا را بخورد ، اما اجازه دهید او در میزان بسته بندی بسته بندی پیش قدم شود. آنها بیشتر از همه اشتهای خود را می دانند!

در اینجا ایده هایی برای یک ظرف میوه وجود دارد:

 • میوه های کامل مانند نارنگی ، سیب و آلو
 • فنجان میوه و پوره سیب
 • میوه خشک شده یا یخ زده

در اینجا ایده هایی برای سطل خوراک پروتئین آمده است:

همچنین می توانید میان وعده ها و غذاهای جانبی (به همراه فرزند خود) را در ظروف چندبار مصرف بسته بندی کرده و به راحتی جمع کنید. ایده هایی برای تنقلات:

 • نخود ترد
 • میوه خشک شده
 • ترکیب مسیر
 • بیسکویت
 • ذرت بو داده

روز چهارم: غذا را با هم بسته بندی کنید

از ایستگاه های قابل چاپ و ایستگاه خود برای تهیه ناهار با هم استفاده کنید. اجازه دهید آنها قسمت های خود را انتخاب کنند حتی اگر فکر می کنید این مقدار زیاد یا خیلی کم است (آزمایش و خطا بخشی از این فرایند است). در صورت لزوم با پیشنهادات یا یادآوری های ملایم وارد شوید.

به فرزندان خود بیاموزید که ناهار خود را بسته بندی کنند

روز پنجم: کنترل را واگذار کنید

زمان آن رسیده است که به کودک خود اجازه دهید ناهار خود را بسته بندی کند. سعی کنید زیاد دخالت نکنید!

هنگامی که آنها به خانه می رسند ، می توانید در مورد اینکه آیا قسمت ها درست بود ، چه چیزی دوست داشتند و دوست نداشتند و اینکه دفعه بعد چگونه می توانند متفاوت انجام دهند صحبت کنید. از بازخورد برای پر کردن ایستگاه های بسته بندی یا سطل زباله هر هفته استفاده کنید.

بقیه سال تحصیلی را بشویید و تکرار کنید!

سوالات متداول

کودکان در چه سنی باید ناهار خود را بسته بندی کنند؟

هر کودکی متفاوت است – و شما فرزند خود و توانایی های او را بهتر می شناسید – بنابراین هیچ قانون سخت و سریع وجود ندارد. اما بیشتر کودکان می توانند بسته بندی را به طور مستقل در مدرسه ابتدایی شروع کنند.

حتی کودکان نوپا و پیش دبستانی که به مهد کودک و پیش دبستانی می روند می توانند به شما کمک کنند وسایلی را در جعبه ناهار بگذارید ، یک بسته سرد از فریزر که در دسترس شماست بردارید یا به شما در تهیه دستور غذا برای بسته بندی کمک کنند.

به یاد داشته باشید: هرگز دیر نیست! حتی دانش آموزان دبیرستانی نیز می توانند کار را به عهده بگیرند.

اگر بچه های من ناهارهای متعادل بسته بندی نکنند ، چطور؟

من ریز مدیریتی از نوع A هستم ، بنابراین برای من این نیرو لازم است که نتوانم بیش از حد در مورد چیزهایی که بچه هایم بسته بندی می کنند ، عصبانی شوم.

اگر متوجه شوم که ناهار آنها گم شده است ، گاهی اوقات با یک پیشنهاد وارد می شوم.

 • اگر کودک من یک ساندویچ ، بیسکویت ، پاستیل و یک کلوچه بسته بندی می کند ، من یک تکه میوه پیشنهاد می کنم.
 • اگر هویج را برای شام خرد کنم ، از فرزندم می پرسم که آیا روز بعد برای ناهار چیزی می خواهد؟

در غیر این صورت ، من سعی می کنم رها شوم. باور کنید ، ناهارهایی که بچه های من حتی بسته بندی می کنند ، “کامل” نیستند. اما آنها در مورد تعادل و اشتهای خود ، در مورد غذاهایی که آنها را نگه می دارد و میزان نیاز آنها یاد می گیرند.

من می توانم اجزای سازنده ناهارهای سالم را به آنها بدهم و با پیشنهادات گاه و بیگاه آنها را راهنمایی کنم ، اما در نهایت از آنها می خواهم که خودشان تصمیم بگیرند – همانطور که یک روز به تنهایی این کار را انجام می دهند.

از بچه ها بخواهید ناهار خودشان را تهیه کنند

اگر بچه های من وسایلی را که می خورند نخورند چطور؟؟

من از بسیاری از والدین می شنوم که از میزان غذای ناتمام در جعبه های ناهار فرزندان خود ناامید شده اند.

البته ، وادار كردن كودك به تنظيم ناهار خود مي بايست مقداري از اين ضايعات را كاهش دهد ، زيرا آنها نوع غذايي را كه دوست دارند و قسمت هايي كه براي او مناسب است بسته بندي مي كنند.

من همیشه والدین را تشویق می کنم که در مورد غذای ناتمام – از دیدگاه کنجکاو و نه سرزنش کننده – با فرزندان خود صحبت کنند. آیا دوره صبحانه خیلی کوتاه است؟ آیا آنها با بسته یا ظرف مشکل داشتند؟

اگر هنوز غذا دست نخورده به خانه می آید ، آنچه در جعبه ناهار آنها وجود دارد در خانه سرو کنید ، مانند سبزیجات برای شام یا میوه های تازه برای میان وعده بعد از مدرسه.

کمک! وادار کردن بچه ها به صرف ناهارهای بسته ، صبح را به جای کمتر ، شلوغ تر می کندبه

با فرزندان خود صبور باشید و بدانید که این یک فرایند است. شاید لازم باشد ابتدا به آنها کمک کنید و سپس به آرامی خود را از تصویر خارج کنید. اگر بسته صبحانه بیش از حد استرس زا است ، بچه های شما باید ناهارهای بسته خود را شب قبل (یا بهتر بگویید ، درست بعد از شام ، زمانی که آشپزخانه هنوز پر از غذا است و غذاهای باقی مانده آماده خوردن و بسته بندی هستند) آماده کنند.

ناهارهای بسته بندی شده مورد علاقه من - تغذیه واقعی مادر

بچه های من دیر می دود و زمان بسته بندی نداردبه باید چکار کنم؟

از یک سو ، کودکان در نهایت باید با پیامدهای ضعف مدیریت زمان روبرو شوند ، چیزی که همه ما باید در زندگی با آن دست و پنجه نرم کنیم. اگر خرید ناهار مدرسه یک شبکه ایمنی در صبح است وقتی بسته بندی نشده است ، منطقی است (مخصوصاً برای کودکان بزرگتر).

از طرفی سعی می کنم به فرزندانم کمی لطف کنم. صبح هایی بوده است که فرد ناراحت است یا واقعاً از خواب بد بیرون می آید ، بنابراین من برای کمک وارد عمل شدم. اما این یک استثنا است ، نه یک قاعده.

درباره شریک زندگی من: پروژه خانواده سالم

من متخصص تغذیه ثبت شده برای پروژه خانواده سالم، یک سازمان بازاریابی علی که به ایجاد نسلی سالم تر اختصاص داده است. از زمان تأسیس آنها در سال 2002 ، آنها بیش از 7 میلیون دلار به نفع کودکان و خانواده ها جمع آوری کرده اند.

شش کمپین سالانه Power Your Lunchbox ، شش مارک بهداشتی – Bee Sweet Citrus ، Crispy Green® ، Nature Fresh Farms ، Pero Family Farms® ، Shuman Farms ‘Real Sweet® و Yo Quiero! ®- 12000 دلار دیگر بنیاد United Fresh Start، یک سازمان غیرانتفاعی که بر افزایش دسترسی کودکان به میوه ها و سبزیجات تازه متمرکز شده است.

ایده های بیشتری برای ناهارهای بسته بندی شده می خواهید؟ شما می توانید دستور العمل های بسته بندی شده آماده ناهار و ایده های بسته بندی را در مورد آنها دریافت کنید صفحه جعبه ناهار خود را روشن کنیدبهدیدگاهتان را بنویسید