کشف فسیل توسط دانش آموزان دانشمندان گونه های جدیدی از پنگوئن های غول پیکر قدیمی هستند اخبار کودکان


تصویر هنرمند از پنگوئن غول پیکر باستانی ، Kairuku waewaeroa (اعتبار تصویر: سیمون جیواناردی / CC0)

وقتی برخی کنجکاو مسافران تابستانی در باشگاه طبیعت گردان همیلتون (Junats) در یک نفر قرار گرفتند اعزامی به بندر کاوهیا در جزیره شمالی نیوزلند ، آنها فقط امیدوار بودند که تعدادی کوچک پیدا کنند سخت پوستان فسیل ها در عوض ، آنها یک اسکلت جدید را به خوبی حفظ کردند هنرمند یک پنگوئن غول پیکر که بین 27 تا 30 میلیون سال پیش در این منطقه زندگی می کرد.

زنجیره رویدادهایی که منجر به کشف شگفت انگیز شد به ژانویه 2006 باز می گردد. همراه از جناتس فسیلی کارشناس کریس تمپلر ، گروه – 10 تا 18 ساله – به خوبی در حال پیاده روی بودند با شکوه هنگامی که آنها چیزی شبیه یک بند قدیمی را کشف کردند ملخبه با این حال ، در بررسی دقیق تر ، یک اسکلت پنگوئن کاملا حفظ شده نشان داده شد تعبیه شده در یک بلوک ماسه سنگ سخت شده “ما به دنبال جوجه تیغی دریایی فسیلی بودیم و چیزی که پیدا کردیم یک پنگوئن بود – چه خوب جایزه! به معابد موزه وایکاتو گفته شد.

پس از اطمینان از قانونی بودن کشف ، گروه به آنجا بازگشت استخراج کردن کشف شگفت انگیز آنها این فسیل در کنار جوناتورها باقی ماند موزه لاج Te Kauri تا سال 2017 ، زمانی که به موزه وایکاتو در همیلتون اهدا شد. این به تیم تحقیقاتی منجر شد سیمون جوواناردی ، دکترای تخصصی دانش آموزان در نیوزلندی ها دانشگاه مسی ، یک فرصت خیلی نزدیک است معاینه کردن آنچه که یکی از کامل ترین اسکلت های یک پنگوئن غول پیکر بود ، مشخص شد.

که غواص پاپاها و منقارهای بلندتری نسبت به سایر گونه های پنگوئن غول پیکر داشتند (اعتبار: مجله دیرینه شناسی مهره داران)

تیم یکی ایجاد کرد دیجیتالی مدل پنگوئن غول پیکر با استفاده از اسکن سه بعدی تکنیک و آن را با فسیل های پیدا شده قبلی مقایسه کرد. آنها آن را کشف کردند اسکلت شبیه آن بود کایروکو – en منقرض شده تخم های پنگوئن غول پیکر که بیش از 25 میلیون سال پیش در جزیره جنوبی نیوزلند پرسه زدند. اما منقار و پاهای بلند غیرمعمول آنها را به سمت آن سوق داد نتیجه گرفتن که استخوان ها متعلق به عضو جدیدی از گروه است.

اولین جزیره شمالی نماینده از جنس Kairuku مناسب نامگذاری شده است غواص پا – “پاهای بلند” در زبان مائوری ، زبانی که نیوزلندی ها به آن صحبت می کنند بومیان جمعیت محققان اختیار این پرنده غواص عظیم حدود 1.4 متر یا تقریباً به اندازه یک کودک 10 ساله قد داشت. که در مقایسه، بلندترین گونه پنگوئن زنده جهان – پنگوئن امپراتور – حدود 1 متر قد دارد.

محققانی که یافته های خود را در مجله دیرینه شناسی مهره داران در 16 سپتامبر 2021 می گوید این کشف به پر کردن یک مورد کمک می کند خالی در تاریخ گونه پنگوئن – آثار فسیلی آنها به دوران دایناسورها برمی گردد.

استفان سفی ، که تنها 13 سال داشت وقتی که او و دوستانش فسیل را در سال 2006 پیدا کردند ، از این دستگاه جدید خوشحال است. عافیت وی گفت: سورئال دانستن این نکته که کشفی که سالها پیش در کودکی انجام داده بودیم به آن کمک می کند آکادمی امروز. و این یک گونه جدید است ، حتی! “او در بیانیه ای گفت.” وجود پنگوئن های غول پیکر در نیوزلند به سختی شناخته شده است ، بنابراین واقعا خوب است بدانید که جامعه به مطالعه و یادگیری بیشتر آنها ادامه می دهد. واضح بود که روز صرف برش آن از ماسه سنگ به خوبی سپری شده است! “

منابع: TheGuardian.com ، NPR.com ، Euronews.com ، eurekalert.org

دیدگاهتان را بنویسید