سرو گوجه فرنگی خام

راه های زیادی برای تهیه گوجه فرنگی تازه زیبا وجود دارد

گوجه فرنگی یکی از آسان ترین سبزیجات برای رشد و همچنین از رضایت بخش ترین سبزیجات است. در واقع اگر – یا زمانی که آن را درست انجام دهید، متوجه خواهید شد که در طول فصل گرم محصول مداومی دارید.

در حالی که گوجه فرنگی برای چیدن و خوردن در اوج فصل عالی است، حتی یک دوجین یا بیشتر از گیاهان بیش از هر فرد دیگری تولید می کنند. جدای از آن، خوب است که با این «میوه» خاص چه کاری انجام می دهید.

خوشبختانه کارهای زیادی می توانید با گوجه فرنگی انجام دهید. می توانید آنها را به تنهایی یا به عنوان بخشی از خورش یا قابلمه بپزید. می توانید از آنها برای تهیه سس و سالسا حتی مربا و پودینگ استفاده کنید. می توانید آنها را به صورت خام نیز سرو کنید.

به غیر از سالاد کاهو، گوجه فرنگی، پیاز و گاهی خیار که در همه جا حاضر و نسبتا خسته کننده است، صدها روش برای سرو گوجه فرنگی خام وجود دارد. در اینجا فقط چند ایده وجود دارد.

Simply Sublime Focaccia Alla Caprese

این دستور ساده که بر اساس سنت ایتالیایی استوار است، بر نان تخت ایتالیایی – فوکاچیا – و همچنین پنیر موزارلای نرم، ریحان، روغن زیتون بکر با کیفیت خوب و البته گوجه فرنگی متکی است. تنها کاری که انجام می دهید این است که گوجه فرنگی های رسیده را نازک برش دهید، برش هایی را روی نان بگذارید (که در حالت ایده آل باید بسیار تازه باشد) و روی آن را با پنیر نازک برش داده شده بپوشانید. روی پنیر کمی ریحان خرد شده بپاشید و سپس کمی روغن زیتون روی آن بپاشید. قبل از سرو، روی فوکاچیا کمی فلفل سیاه خرد کنید.

اگر موتزارلا را خیلی ملایم می‌دانید، می‌توانید به جای آن بری رسیده یا کامبرت را جایگزین کنید. در هر صورت این یک میان وعده یا پیش غذای خوشمزه است.

گوجه فرنگی زنجبیلی

این یک سالاد خوشمزه و نسبتاً عجیب و غریب است که گوجه فرنگی و کاهو استاندارد را به ارتفاعات جدیدی ارتقا می دهد. اما مواد اولیه سالاد – کاملاً ساده – کاهو و گوجه فرنگی هستند که به طور ایده آل مستقیماً از باغ شما خارج می شوند. هر نوع دیگری جواب می‌دهد، اگرچه کاهو کره‌ای نرم به‌ویژه با گوجه‌فرنگی‌های برش‌شده روما یا گیلاس خوب کار می‌کند. اگر از گوجه فرنگی بزرگتر استفاده می کنید، آنها را خرد کنید. اینکه پوست آنها را بکنید یا نه، انتخاب شماست، اما ضروری نیست. اگر می خواهید پوست آن ها را بگیرید، تنها کاری که انجام می دهید این است که روی آن ها آب جوش بریزید و بگذارید حدود یک دقیقه بماند. سپس پوست باید به راحتی و بدون آسیب رساندن به پالپ از بین برود.

برای تهیه سس سالاد تند به حدود یک قاشق غذاخوری ریشه زنجبیل ریز رنده شده نیاز دارید. مقدار پیاز ریز خرد شده را دوبرابر کنید (می توانید مقداری از سبزی آن را اضافه کنید). یک قاشق غذاخوری موسیر خرد شده (اگر به جای آن از پیاز قرمز استفاده نمی کنید)؛ دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه فشرده؛ یک قاشق چای خوری خردل دیژون؛ یک چهارم فنجان روغن زیتون بکر با کیفیت خوب؛ و نمک و فلفل به مزه

تمام مواد سس سالاد را در یک ظرف پیچی بریزید، تکان دهید و حدود نیم ساعت بگذارید. روی گوجه و کاهو بریزید و تفت دهید.

گوجه فرنگی با پنیر آبی و ماست

این یکی دیگر از سالادهای بسیار ساده است، اما بسیار خوشمزه است. گوجه‌فرنگی‌های رسیده و پیازچه ریز خرد شده (پیازچه سیر را امتحان کنید) با هم ترکیب می‌شوند و سپس با ترکیبی از پنیر آبی غنی، ماست و سرکه ترخون می‌پوشانند.

برای تهیه سس، پنج قاشق غذاخوری ماست ساده و شیرین نشده را با یک چهارم فنجان پنیر آبی که خرد شده است، مخلوط کنید. وقتی یکدست شد دو قاشق چایخوری سرکه ترخون را هم بزنید. گوجه فرنگی ها را در سس بریزید و پیازچه را روی آن بپاشید.

برای کاهش هزینه‌ها، ابتدا سرکه ترخون را خودتان بسازید – این کار آسانی است – و برگ‌های تازه را به سرکه شراب سفید با کیفیت خوب اضافه کنید. بگذارید حدود یک ماه قبل از استفاده بماند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

دیدگاهتان را بنویسید

رژیم لاغری سریع