قیمت دلار و یورو در صرافی های بانکی کاهش یافت – اقتصاد برتر


یورو دلار
اقتصادبرتر

امروز (دوشنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) نرخ دلار در صرافی‌های بانکی  با ۱۱ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵ هزار و ۷۱۷ تومان معامله شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، قیمت فروش یورو در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز با ۸۷ تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته برابر با ۲۸ هزار و ۳۸۶ تومان بود. قیمت خرید هر دلار امروز ۲۵ هزار و ۴۵۱ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۱۰۴ تومان اعلام شد. علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۴۸۳ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و۷۱۴ تومان بود. این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۶ هزار و ۹۰۹ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۱۵۴ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۳۲۰ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۹۲۵ تومان معامله شد. افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خرداد ماه وارد کانال ۲۶‌ هزار تومان شد و نوسان قیمت‌ دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت. قیمت دلار به‌طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه مصادف با ۲۷ این ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت.

سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در قیمت ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و تمایلی به خروج از این کانال ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید