اپل احتمالا در حال کار بر روی افزودن دوربین به اپل واچ است


پتنت اخیر اپل که توسط این غول فناوری ثبت شده، نشان می دهد که این شرکت ممکن است در حال کار بر روی افزودن یک دوربین به ساعت اپل باشد.

آخرین پتنت ثبت شده توسط اپل که در سایت های خبری و تحلیلی منتشر شده است، نشان می دهد که این پتنت به استفاده از دوربین در اپل واچ اشاره دارد. البته افزودن دوربین به اپل واچ یا ساعت هوشمند دیگر چندان عجیب به نظر نمی رسد. اما طراحی اپل از نظر عملکرد دوربین کمی با ساعت های هوشمند دیگر متفاوت است.

همانطور که پتنت نشان می دهد، احتمالاً دوربینی در بدنه اپل واچ تعبیه خواهد شد. به این ترتیب کاربر تنها با بالا بردن مچ دست خود بدون استفاده از گوشی می تواند عکس بگیرد. گزارش‌های منتشر شده توسط Patently Apple نشان می‌دهد که این دوربین به یک دستگاه آزادکننده با مکانیزمی برای عکس‌برداری نیاز دارد. به طوری که کاربر می تواند با کنار زدن قسمتی از بدن عکس بگیرد.

توضیحات این پتنت نیز نشان می دهد که احتمالا قرار است از این دوربین فلاش نیز استفاده شود. به نظر می رسد که این ویژگی می تواند به کاربران در گرفتن عکس های فوری کمک کند. به عنوان مثال برخی از کاربران دوست دارند اولین لحظات یک موضوع را ضبط کنند، مانند گام های فرزندشان که معمولا در این مواقع به دلیل تاخیر در بیرون آوردن گوشی انجام می شود. نمی گیرد. اما داشتن دوربین روی مچ دست می تواند این تاخیر را کاهش دهد. از طرفی در برخی موارد اضطراری نیاز به سند تصویری است. فناوری ها همچنین می توانند طراحی جدید اپل را برای کاربران بسیار سرگرم کننده کنند.