برای واردات شکر مشکلی نداریم/ قیمت نان قطعا افزایش نمی یابد


محمدجواد عسکری گفت: اگر دستگاه های متولی در بحث شکر برنامه ریزی خوبی داشته باشند و به موقع در این زمینه اقدام کنند و همچنین ارز را به موقع آزاد کنند و در اختیار واردکنندگان قرار دهند، انشالله مشکلی نخواهیم داشت. “

محمدجواد عسکری
آیه ماندگار- روزهای سختی در اقتصاد ایران می گذرد و قیمت اقلام اساسی مدت هاست که رو به افزایش است و آینده چندان برای مردم روشن نیست که این فضا تا کی و کجا ادامه خواهد داشت. بر اساس اخبار، یکی از دلایل گرانی شکر اعلام دیرهنگام قیمت چغندرقند به کشاورزان است.

قیمت شکر چند روزی است که اعلام شده است. حداکثر قیمت شکر برای مصرف کننده کیلویی ۲۰ هزار تومان تعیین شد. این در حالی است که پیش از این هر کیلوگرم شکر فله ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت گذاری می شد.

همچنین بررسی ها نشان می دهد که انواع شکر بسته بندی در خرده فروشی ها بین ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان عرضه می شود.

از سوی دیگر نان همچنان دغدغه مردم است و نمی دانند این کالای استراتژیک در نهایت با افزایش قیمت مواجه می شود یا خیر.

محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در این خصوص گفت: در مورد چغندرقند به تناسب هزینه های آماده سازی زمین، کشت و برداشت وجود دارد که با قیمتی که تعیین کرده اند مطابقت نداشت. هزینه ها بسیار بیشتر از هزینه های انجام شده است.

وی افزود: از مدت ها قبل به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم که هزینه های آماده سازی، کاشت و برداشت و نهاده های مربوط به چغندرقند را تحلیل کرده و قیمت عادلانه و منطقی را در شورای قیمت گذاری در نظر بگیرند. “

نماینده داراب با اشاره به اعلام دیرهنگام قیمت این محصول کشاورزی، تصریح کرد: این مشکل از سوی گروه جهاد کشاورزی ایجاد شده است. در مورد واردات شکر نیز می توان گفت که مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

عسگری ادامه داد: در این زمینه نیز باید اقدامات لازم انجام شود، زیرا معتقدم اگر دستگاه های متولی برنامه ریزی خوبی داشته باشند و به موقع در این زمینه اقدام کنند، ارز را نیز به موقع آزاد کرده و در اختیار واردکنندگان قرار خواهند داد. مایل بودن.” مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به گرانی نان نیز اشاره کرد و گفت: مردم بدانند قطعا قیمت نان افزایش نمی یابد. در زمینه قیمت نان نیز برنامه ریزی های لازم و همچنین نظارت دقیق در این زمینه را انجام می دهیم و به مردم قول می دهیم کمیسیون کشاورزی مجلس بر این موضوع نظارت جدی داشته باشد تا در روند قیمت نان تغییری ایجاد نکنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر فروش نان به صورت کارتی در برخی شهرها خاطرنشان کرد: این روش در برخی شهرها به صورت آزمایشی انجام می شود و باید منتظر نتیجه آن باشیم، اما معتقدم با توجه به اینکه نان نیروی غالب مردم، باید یارانه پرداخت شود. همچنین نیاز به نظارت جدی در این زمینه وجود دارد تا مردم نگران نباشند. در جلسه ای که با وزیر جهاد کشاورزی خواهیم داشت این موضوع را مطرح می کنیم تا این موضوع با دقت مدیریت شود و مشکلی برای مردم پیش نیاید.

منبع: علامت تجاری