«زاخارووا» در فهرست جدیدترین تحریم های آمریکا علیه روسیه – قدس آنلاین | ایستگاه خبریوزارت خزانه داری آمریکا ۱۷ روس دیگر از جمله یکی از نزدیکان ولادیمیر پوتین را تحریم کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، دولت آمریکا دور جدیدی از تحریم ها را علیه روسیه اعمال کرده است که سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در آن حضور دارد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که دور جدید تحریم ها علیه روسیه ۱۷ نفر از جمله سرگئی رولدوگین، دستیار نزدیک رئیس جمهور روسیه و ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه را هدف قرار خواهد داد.

وزارت خزانه داری در بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های جدید ۱۶ شرکت، هفت کشتی و سه هواپیمای روسی را نیز هدف قرار داده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که تحریم ها علیه الیگارش های روسیه و همچنین اعضای خانواده و وابستگان آنها امروز اعمال می شود.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که ایالات متحده با هماهنگی شرکای خود، تحریم های بی سابقه ای را علیه روسیه وضع کرده است تا رئیس جمهور را در قبال جنگ اوکراین پاسخگو باشد.

به گفته کاخ سفید، هدف آمریکا از اعمال تحریم های جدید محدود کردن دسترسی روسیه به فناوری پیشرفته و تبدیل آن به کشوری منفور بود.

ساعاتی پیش اتحادیه اروپا جزئیات ششمین بسته تحریمی خود را علیه روسیه اعلام کرد: تحریم نهادهای امنیتی و نظامی، ممنوعیت واردات نفت، قطع دسترسی سه بانک روسی به سوئیفت و ممنوعیت سه برنامه رسانه ای روسیه. تنها بخشی از کمپین تحریم های بروکسل علیه مسکو است. بود.