«سلام فرمانده» به لبنان می رود


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع لبنانی از ضبط و تولید نسخه لبنانی سرود «سلام فرمانده» توسط انجمن پیشاهنگان امام مهدی (عج) این کشور خبر دادند.

پایگاه خبری “میثاقوی در این باره نوشت: «امروز (جمعه) فرماندهی سرور سلام در استان‌ها و شهرستان‌های ایران تأثیرگذار شده است به گونه‌ای که ریز و درشت در نقاط مختلف کشور در ندای عشق و محبت متحد شده‌اند. وفاداری و طنین این سرود در آسمان و زمین ایران می پیچد.

این سایت با اشاره به اینکه این سرود در بسیاری از کشورها از جمله سنگال، کشمیر، فلسطین، سوریه، لبنان و عراق نیز اجرا می شود، گزارش داد که انجمن پیشاهنگی امام زمان (عج) لبنان اولین گام خود را برای شبیه سازی سرود برداشته است. به زبان عربی شروع شد.

شیخ نازیه فیاض رئیس انجمن در گفت و گو با العهد گفت: به منظور همگامی با سرود سلام فرمانده و تاثیر عاطفی، فرهنگی و آموزشی این سرود، کار این پروژه را آغاز کردیم. سرود به نمادی جهانی تبدیل شده است.از سوی دیگر برای همراهی با کودکان، جوانان و عموم مردم به دنبال خلق اثری هنری شبیه سازی و تکمیل کننده این اثر هستیم.

رئیس انجمن پیشاهنگی امام مهدی (عج) درباره مراحل این طرح توضیح داد که پس از مشورت و مشورت مقدمات را فراهم و برنامه خود را مشخص کردیم. این طرح یک اثر هنری شبیه سازی سلام فرمانده یعنی در نسخه عربی آن با متن ادبی زیبا، آسان و ممتنع و همچنین اثری است که خطاب به امام زمان (عج) می باشد. به زبان همه

فیاض افزود: طرح با ضبط این شعر آغاز می شود و سپس منتشر می شود تا مردم به تدریج آن را حفظ کنند و اجتماعات بزرگی با حضور تمامی گروه های سنی برگزار شود. جمع شوید تا این سرود را اجرا کنید و درود بفرستید و به امام زمان تقدیم کنید».

وی همچنین خاطرنشان کرد: لحن شعر عربی تقریباً مشابه نسخه فارسی خواهد بود. اما متن عربی با نسخه فارسی کمی متفاوت خواهد بود.

شیخ نازیه فیاض با اشاره به اشتیاق مردم و انتظارات آنان از تولید این اثر هنری اعلام کرد که احتمالاً تا ده روز دیگر این اثر برای حفظ این سرود برای گروه پیشاهنگی و دانش آموزان مدرسه آماده می شود.

رئیس انجمن پیشاهنگی امام مهدی (عج) نیز اعلام کرد که این آهنگ نه تنها توسط گروه پیشاهنگی اجرا می شود، بلکه متن شعر برای حفظ آن به دست همه پدران، مادران و جوانان می رسد و در پایان این آهنگ را در جمع بخوان عالی برای شرکت کردن

انتهای پیام/ خ
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید