سود سهام عدالت چه زمانی واریز می شود؟ (۱۴ ژوئن ۱۴۰۱)بر اساس گزارش ها شهرآرانیوزدر اسفند ماه سال ۱۴۰۰ برای برخی از سهامداران عدالت در مرحله اول سود سهام عدالت پرداخت شد. اما برخی بدون سود ماندند. این افراد به دلیل شماره شبای نامعتبر و مسدود بودن حساب بانکی، راکد، مشترک (دو امضا)، ارز و بلندمدت سود خود را دریافت نکردند. بعد از اردیبهشت ماه سود عده ای با تکمیل اطلاعات پرداخت شد و باز هم شرکت سپرده گذاری مرکزی فرصت دیگری برای تکمیل اطلاعات و پرداخت سود داده است.

به گفته محمود حسنلو، معاون توسعه فناوری و نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی، قرار است سود بازماندگان تا نیمه تیرماه پرداخت شود.

سود سهام عدالت در چند مرحله پرداخت می شود اما برخی هنوز سود سهام خود را دریافت نکرده اند. شرکت سپرده گذاری مرکزی مجددا برای تکمیل اطلاعات این افراد مهلت داده است.

مهدی نعمتی، روابط عمومی شرکت سپرده گذاری اخیرا در گفتگو با تجارت نیوز از سود سهام عدالت در سال جاری چند قسط خواهیم داشت.

در نتیجه سهامدارانی که با تکمیل اطلاعات خود سودی دریافت نکرده اند نگران نباشند و این سود به زودی پرداخت خواهد شد.

سود سهام عدالت چه زمانی واریز می شود؟

محمود حسنلو، معاون توسعه فناوری و نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه تاکنون دو مرحله از پرداخت سود سهام باقیمانده سهام عدالت انجام شده است، اظهار داشت: تاکنون دو مرحله از پرداخت سود سهام عدالت انجام شده است. سالانه خود را در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ دریافت کردند.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران سهام عدالت همچنان با مشکل شبانه معتبر بانکی مواجه هستند، گفت: شماره شبانه نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارز و بلندمدت هستند. مهمترین دلایلی که باعث شده است سود سهام به حساب آنها واریز نشود.

حسنلو درباره سهامداران عدالت که هنوز شماره شبای بانکی معتبر خود را اصلاح نکرده اند، گفت: این افراد می توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام و احراز هویت کنند. در جریان پرداخت های آتی شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گیرد.

معاون توسعه فناوری و نوآوری وزیر صمت گفت: امیدواریم سهامداران هر چه سریعتر مشکل شماره شبای بانکی معتبر خود را برطرف کنند. تا آن زمان این شرکت می تواند سود سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را تا اواسط تیرماه سال جاری پرداخت کند.

منبع: تجارت نیوز