کمی دیر آمدی آقای رئیس!


کمی دیر آمدی آقای رئیس جمهور خرابه های پشت سرت را ببین تا الان ۳۸ جسد از زیر آوار بیرون کشیده شده است. ۳۸ جسد یک مرد بی گناه.

مهدی ارجمند وی در یادداشتی نوشت: آقای رئیس جمهور کمی دیر کردید به خرابه های پشت سرتان نگاه کنید تا کنون ۳۸ جسد از زیر این آوار بیرون کشیده شده است. ۳۸ جسد یک مرد بی گناه.

کلانشهر دوم ژوئن روز دوشنبه سقوط کرد و به یک فاجعه ملی تبدیل شد، یک عزای ملی.

کلان شهر فرو ریخت، مردم از همان ساعات اولیه و البته مثل همیشه ابتدا سر کار آمدند.

نیروهای امدادی از راه رسیدند، حرف و حدیث زیاد شد، آبادان در حیرت شهر غمگین بود. برج های دوقلوی عبدالباقی که اجاره ای و ضرب و شتم شده بود، ناگهان فرو ریخت و گویی دنیایی غم بر سر مردم آبادان، خوزستان بر سر همه مردم ایران فرود آمد.

همه چیزی می گفتند: «حداقل ۸۰ نفر زیر آوار هستند». جنازه ها یکی یکی از زیر آوار بیرون می آمدند و هر بار اندوه با اندوهی تازه می شد.

کم کم مسئولانی پیدا شدند که یکی از آنها البته یک روز پرواز کرد و با پرواز برگشت یکی از آنها به میان مردم رفت و دیگری که چند روز آنجا بود گفت: پیگیر هستیم. .

مردم اما انتظار چیز دیگری داشتند. چرا رئیس جمهور نمی آید؟ آیا این یک فاجعه ملی نیست؟

چند وقت پیش همین مردم در دولت قبل بحران دیگری را دیدند که باورش سخت بود. بحرانی که به یک فاجعه تبدیل شد. صبح که از خواب بیدار شدند، بنزین لیتری سه هزار تومان بود. مردم اعتراض کردند اما رئیس جمهور وقت خندید و گفت: صبح جمعه فهمیدم.

متروی دوم خرداد امروز جمعه سیزدهم خردادماه فروریخت و حالا رئیس جمهور در کنار خرابه های غم انگیز مترو به آبادان آمده است. جمعه های اصلی باید با جمعه های روحانی متفاوت باشد. اینطور نیست آقای رئیس جمهور؟ فکر کنم کمی دیر اومدی آقای رئیسی.