۱۰ میلیارد دلار همکاری بین امارات، اردن و مصر برای تولید غلات – اقتصاد برتر


خروج گندم از کرمان ممنوع شد

روز گذشته، امارات، مصر و اردن توافق کردند که در زمینه کشت گندم، جو و ذرت به عنوان بخشی از پروژه های مشترک امنیت غذایی بین سه کشور همکاری کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیک بایت به نقل از خلیج آنلاین؛ روز گذشته، امارات، مصر و اردن توافق کردند که در زمینه کشت گندم، جو و ذرت به عنوان بخشی از پروژه های مشترک امنیت غذایی بین سه کشور همکاری کنند. این توافق با نگرانی های فزاینده از پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین بر زنجیره های جهانی عرضه غلات همزمان است.

یوسف الشمالی، وزیر صنعت، تجارت و عرضه اردن گفت که پروژه های امنیت غذایی بخشی از پروژه هایی است که سه کشور روی آن کار می کنند. بین این سه کشور توافق نظر وجود دارد که تعدادی از محصولات کشاورزی فوری مانند گندم، جو و ذرت تولید کنند. کشت این سه محصول در پروژه های مشترک در اردن و مصر انجام می شود و سرمایه گذاری اماراتی نیز در این زمینه انجام می شود.

وی ادامه داد: پروژه مهم دیگری در یک فرآیند یکپارچه وجود دارد که واردات آمونیاک از مصر و گاز از امارات برای تولید کودهای شیمیایی از شرکت های فسفات و پتاس اردن است که به این کشورها فروخته می شود و مازاد آن فروخته می شود. به کشورهای دیگر.” سه کشور یکشنبه گذشته «مشارکت صنعتی یکپارچه برای توسعه اقتصادی پایدار» را با هدف تقویت مشارکت در زمینه‌های فناوری پیشرفته، کشاورزی و اشتغال منابع راه‌اندازی کردند.

مشارکت صنعتی جدید بر کشاورزی و فناوری پیشرفته، جذب منابع و قابلیت ها و تقویت مشارکت های بین المللی و منطقه ای متمرکز خواهد بود. از طریق ۱۰ میلیارد دلاری که امارات متحده عربی به دو کشور تزریق می کند، سه کشور برای توسعه صنایع رقابتی جهانی، دستیابی به زنجیره های امن و انعطاف پذیر، رشد پایدار و افزایش یکپارچگی زنجیره های ارزش و تجارت بین آنها تلاش خواهند کرد.