نکات مهم در مورد تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی در محل


ماشین ظرفشویی این روزها در بسیاری از خانه ها دیده می شود. وسیله ای که شستن ظروف را بسیار آسان می کند. و خیال شما را بابت شستن بسیاری از ظروف بعد از مهمانی یا بعد از صرف غذا در وعده های غذایی روزانه راحت کرده است.

اگر مدت زیادی است که به استفاده از آن عادت کرده اید، اگر این وسیله مشکلی داشته باشد، قطعا نبود ماشین ظرفشویی در خانه خود را احساس خواهید کرد. در بسیاری از مواقع ممکن است مشکل ماشین ظرفشویی ماشین شما را کاملاً بی مصرف نکند، اما کیفیت شستشو کاهش می یابد و پس از شستن ظروف خود با ماشین ظرفشویی دیگر از تمیزی ظروف خود راضی نخواهید بود.

هرگز اجازه ندهید ماشین ظرفشویی شما برای مدت طولانی بدون استفاده بماند یا خراب شود. این موضوع باعث می شود ماشین ظرفشویی شما در آینده با مشکلات عدیده دیگری روبه رو شود و هزینه های بیشتری را روی دستان شما بگذارد. اما در تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی نکاتی وجود دارد که قبل از تعمیر ماشین خود باید به آنها توجه کنید.

یک تعمیرکار خوب ماشین ظرفشویی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی در محل

برای بزرگنمایی تصویر، کلیک کنید

یک تعمیرکار خوب ماشین ظرفشویی باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتوانید با خیال راحت به او اعتماد کنید.

منصف باش: این روزها که قیمت ها به سرعت در حال تغییر هستند، یافتن تعمیرکار و تکنسینی که منصفانه و بر اساس قیمت های واقعی از شما هزینه می گیرد، ضروری به نظر می رسد. مقایسه قیمت تکنسین ها یکی از عوامل انتخاب تکنسین است اما نباید تنها عامل باشد. گاهی اوقات افراد کم تجربه از قطعات غیر اورجینال استفاده می کنند و با شارژ قیمت کمتر به دستگاه شما آسیب می رسانند.

قابل اعتماد باشید: البته سرویس کارانی که برای تعمیر لوازم خانگی به منزل شما مراجعه می کنند باید دارای رزومه ثابت و معتبر باشند. اما شاید برای شما امکان اثبات سابقه کاری وجود نداشته باشد. بنابراین، گروهی که کارگران خدماتی را استخدام می کنند و آنها را از نظر فنی و همچنین رفتار خوب ارزیابی می کنند، اعتماد مشتریان را به خدمتگزار آسان می کنند.

خدمات تضمین شده است: زمانی که از تعمیر و سرویس لوازم خانگی استفاده می کنید، این خدمات باید دارای گارانتی باشند. یعنی اگر در مدت کوتاهی همان مشکل قبلی برای شما پیش آمد، سرویس دهنده باید پاسخگو باشد.

قابل پیگیری: بسیار مهم است که پس از انجام کار تکنسین، در صورت عدم رضایت از خدمات، بتوانید شکایت و نارضایتی خود را از خدمات اعلام کرده و مجددا درخواست تعمیر کنید.

با تجربه باشید: داشتن تجربه در تعمیرات یکی از مهم ترین الزامات می باشد. یک تعمیرکار بی تجربه می تواند در آینده مشکلاتی ایجاد کند.

به موقع آنجا باشید: یکی از اولین شرایطی که یک تعمیرکار باید داشته باشد این است که به منزل شما بیاید و تا حد امکان کار تعمیر را در محل انجام دهد.

از قطعات اصلی استفاده کنید: اگر تعمیرکار هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی مجبور به تعویض قطعه شود، باید از قطعات اصلی استفاده کند. استفاده از قطعات تقلبی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد کند. بنابراین حتما از تکنسین بخواهید که در تعمیر ماشین ظرفشویی خود از قطعات اورجینال استفاده کند.

سرویس کارتن ماشین ظرفشویی

تعمیرات ماشین ظرفشویی

متخصصین سرویس کاردون با تجربه بالا در تعمیر ماشین ظرفشویی تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل آنها شما را به صورت حرفه ای انجام می دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعات استفاده شده در دستگاه شما اورجینال بوده و تا ۶ ماه گارانتی دارد. هزینه های تعمیر در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی است.

نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی

در صورتی که ماشین ظرفشویی جدیدی خریداری کرده اید یا به دلیل جابجایی نیاز به ریست دستگاه دارید، کافیست درخواست نصب ماشین ظرفشویی خود را در سایت ثبت کنید یا با کاردون سرویس تماس بگیرید تا توسط کارشناسان حرفه ای دستگاه شما نصب و ریست شود. دادن

اگر دستگاه شما گارانتی ندارد می توانید از خدمات گارانتی کاردون نیز استفاده کنید. شما با پرداخت هزینه سالانه مناسب از دستگاه خود در برابر مشکلات و خرابی های احتمالی در آینده محافظت می کنید.

سرویس ادواری ماشین ظرفشویی

خدمات گردگیری و تمیز کردن فیلتر و قطعات اصلی ماشین ظرفشویی باعث افزایش طول عمر دستگاه شما می شود. با سرویس دهی دوره ای ماشین ظرفشویی خود از Kardon، می توانید از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

در تعمیر ماشین ظرفشویی چه کاری انجام می شود؟

در تعمیر ماشین ظرفشویی چه کاری انجام می شود؟

برای بزرگنمایی تصویر، کلیک کنید

برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدامات زیادی انجام می شود. تعمیر موتور، تعمیر المنت، تعویض شیر برقی، تعویض موتور، تعویض پمپ تخلیه، تعویض برد مدار، تعویض سنسور، رسوب زدایی و نظافت و سرویس دوره ای از جمله اقداماتی است که توسط سرویسکار در سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی انجام می شود.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

مهمترین مشکلی که کاربران در ماشین ظرفشویی خود پیدا می کنند روشن نشدن ماشین ظرفشویی است.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی، تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی و آب باقی مانده در ماشین ظرفشویی، ایجاد خطا در ماشین ظرفشویی و خشک نکردن ظروف بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی.

ماشین ظرفشویی روشن نمی شود

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی روشن نشدن است. اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود، ممکن است منبع تغذیه مشکل داشته باشد. پریز برق، دوشاخه و سیم برق از عوامل احتمالی قطع برق دستگاه هستند. ضمناً در صورت خرابی برد برق دستگاه، ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

همچنین اگر آب به ماشین نرسد ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. پس شلنگ ورودی آب و همچنین شیر برقی عوامی می تواند دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی باشد.

ماشین ظرفشویی روشن نمی شود

برای بزرگنمایی تصویر، کلیک کنید

یکی دیگر از موارد موجود در ماشین ظرفشویی که ممکن است مانع از کارکرد ماشین ظرفشویی شود، میکروسوئیچ درب است. اگر میکروسوئیچ یا قفل درب ماشین ظرفشویی بسته نباشد، ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. آسیب به پنل جلویی ماشین یا دکمه های ماشین ظرفشویی نیز می تواند باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی شود.

ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند

اگر ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی کند، به احتمال زیاد خروجی ماشین ظرفشویی مسدود شده است یا پمپ تخلیه آن خراب شده است. ابتدا خروجی آب را بررسی کنید تا ببینید مسدود نشده است یا خیر. در غیر این صورت، باید از یک تکنسین بخواهید که دستگاه شما را برای بررسی تخصصی تری بازدید کند.

ظروف تمیز نمی شوند

اگر ظروف شما در ماشین ظرفشویی تمیز نمی شوند، یا مواد شوینده شما نامناسب است یا ظروف را به درستی در ماشین ظرفشویی قرار نمی دهید و یا ماشین ظرفشویی شما مشکل فنی دارد. از ایرادات فنی که منجر به تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود می توان به خرابی المنت و در نتیجه گرم نشدن آب، خرابی ماشین لباسشویی، گرفتگی بازوی آبپاش و آسیب دیدن آن و … اشاره کرد. در مواردی باید از متخصص بخواهید تا مشکل را تشخیص دهد ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید.

مهم ترین نکات در استفاده از ماشین ظرفشویی

تمام مواردی که در بالا ذکر کردیم نکاتی بود که در زمان خرابی ماشین ظرفشویی و درخواست تعمیر و تعمیر ماشین ظرفشویی باید به آن ها توجه کنید.

برای اینکه نیاز کمتری به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا کنیم چه کنیم؟

برای بزرگنمایی تصویر، کلیک کنید

اما چه کنیم تا نیاز کمتری به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا کنیم؟

به طور مرتب از ماشین ظرفشویی استفاده کنید

هرگز ماشین ظرفشویی خود را برای مدت طولانی بدون استفاده رها نکنید. آبی که در داخل دستگاه باقی می ماند باعث زنگ زدگی و آسیب به دستگاه می شود. اگر نمی خواهید برای مدتی از دستگاه استفاده کنید، حتما آب داخل دستگاه را تخلیه کنید.

از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید

به هیچ وجه استفاده نکنید نمک ماشین ظرفشویی فراموش نکنید پس از اتمام کار، ماشین ظرفشویی رزین را با نمک می شویید. رزین مسئول سختی آب است.

داخل را تمیز کنید

حتما فیلتر پایینی ماشین ظرفشویی را مرتب تمیز کنید.

از مواد شوینده ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

به طور متناوب ماشین ظرفشویی خود را رسوب زدایی کنید. در رسوب زدایی ماشین ظرفشویی از قرص یا پودر رسوب زدا با برنامه شستشوی قدرتمند استفاده می شود. به این ترتیب ذرات داخل ماشین ظرفشویی حذف می شوند.

همانطور که می دانید خرید لوازم خانگی با بهترین کیفیت همیشه ملاک نیست، نحوه استفاده و نگهداری از دستگاه نیز مهم است. شاید لازم باشد بدانید که چگونه ماشین ظرفشویی را با کمترین هزینه رسوب زدایی کنید. یکی از مهمترین کارهایی که برای ماشین ظرفشویی باید انجام شود، نگهداری و نظافت آن است. سوالات زیادی برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی پرسیده می شود که ابتدا باید پاسخ مناسب را پیدا کنید.

به هیچ وجه از قرص های تقلبی یا تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید.

متاسفانه برخی از قرص ها با مارک های معروف در بازار تقلبی هستند. هنگام خرید قرص، نمک و مایع پولیش از اصل بودن آن ها مطمئن شوید. تبلت های ۳ منظوره کیفیت خوبی دارند.

از مواد شوینده مایع در ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

مایع پولیش در مراحل پایانی شستن ظروف باعث ایجاد درخشندگی در ظروف می شود. فقط مراقب باشید از مایعات زیاد استفاده نکنید. استفاده زیاد از مایع پولیش باعث خراشیدگی ظروف می شود.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی شامل نظافت و رسوب زدایی، فیلترها و داخل ماشین ظرفشویی می باشد. با سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی عمر دستگاه شما افزایش یافته و عملکرد بهتری خواهد داشت.

تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی کارتنی

در صورت نیاز به سرویس برای سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی خود را در سایت کاردون (kardoon.ir) ثبت کنید و یا با شماره تلفن ۴۷۱۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

مشکل خود را با کارشناسان کاردون در میان بگذارید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. در صورت نیاز متخصصین کاردون برای رفع مشکل ماشین ظرفشویی شما در محل شما حاضر می شوند. خدمات تعمیرات لوازم خانگی کاردون تضمینی می باشد، در صورت تعویض قطعه از قطعات اصلی استفاده می شود و قیمت ها منصفانه تعیین می شود.