پایان دوران «سوپرمن» – قدس آنلاین | ایستگاه خبریبه گزارش قدس آنلاین ، سیدجلال حسینی با انتشار متنی در صفحه شخصی خود رسما از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

او در ۴۰ سالگی این تصمیم را گرفت که قراردادش به پایان رسید، شایعات زیادی درباره ادامه همکاری او با پرسپولیس به گوش می رسید. با تصمیم مدیران باشگاه پرسپولیس احتمالا حسینی به کادر فنی پرسپولیس اضافه خواهد شد.

لیگ بیست و یکم در حالی برای فوتبال دوستان ایران به پایان رسید که شایعه خداحافظی سیدجلال حسینی بیش از پیش به گوش می رسید. کاپیتان پرسپولیس که در ۴۰ سالگی یکی از بازیکنان آماده پرسپولیس محسوب می شد، در مصاحبه ای شایعه خداحافظی اش از فوتبال پس از پایان فصل را تکذیب کرد اما حالا با انتشار متنی رسما اعلام کرده است. کفش هایش را آویزان کرد تا رسما با مستطیل سبز خداحافظی کند.

حسینی از سال ۱۳۸۰ به طور رسمی فوتبال حرفه ای را با تیم ملوان آغاز کرد و پس از سه سال از این تیم راهی سایپا شد. پیراهن نارنجی برای حسینی جوان خوب بود و در سال ۱۳۸۵ با این تیم قهرمان لیگ برتر شد تا پروژه قهرمانی سیدجلال آغاز شود.

او در سال ۱۳۸۷ راهی اصفهان شد تا با پوشیدن پیراهن سپاهان فصل جدیدی را در فوتبال خود آغاز کند و با کسب سه جام دیگر در لیگ برتر، موزه افتخارات خود را ارزشمندتر کرد. او در سال ۱۳۷۰ به پرسپولیس آمد و پس از دو سال از پرسپولیس جدا شد و به الاهلی قطر رفت.

حسینی در روزهایی که برانکو ایوانکوویچ هدایت پرسپولیس را برعهده داشت از قطر به ایران بازگشت و با مخالفت او جایی در جمع سرخ پوشان برای پیوستن به نفت تهران پیدا نکرد. حسینی پس از یک فصل پوشیدن پیراهن این تیم نفت، سرانجام در سال ۹۵ به پرسپولیس بازگشت تا روزهای رویایی خود را دوباره آغاز کند. پرسپولیس به همراه کاپیتان حسینی پنج بار پیاپی قهرمان لیگ برتر شد و دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید اما از رسیدن به جام ملت های آسیا بازماند. اما کسب یک جام حذفی و سه سوپرجام، ویترین افتخارات حسینی را پربارتر کرد.

می توان گفت یکی از روزهای تلخ حسینی در این سال ها کنار گذاشتن کی روش از تیم ملی بود. او که در حضور سرمربی پرتغالی یکی از دستیاران اصلی تیم ملی بود و نقش بسیار مهمی در صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشت، نامش در آخرین لیست قرار نگرفت. تیم ملی به همین دلیل شرایط عجیبی برای این بازیکن و پرسپولیس ایجاد کرد. با این حال او آذر ۱۳۹۶ در نشست خبری رسمی از تیم ملی خداحافظی کرد تا دست سرمربی تیم ملی برای جام ملت های ۲۰۱۹ باز باشد.

حسینی که در این سال ها نقش بی بدیلی در موفقیت های پرسپولیس داشته، لقب جالبی را نیز از تنکاته، سرمربی هلندی دریافت کرده است. این مربی هلندی که زمانی سرمربی الجزیره امارات بود، پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در نشست خبری در پاسخ به این سوال که حسینی در بازی رفت غایب بود و حالا می تواند بازی کند، درباره نقش حسینی گفت: آیا او سوپرمن؟

حسینی حالا کفش هایش را آویخته است اما به احتمال زیاد به زودی به کادر فنی پرسپولیس اضافه می شود تا تجربه اش را به بازیکنان جوان منتقل کند. او که تا ۴۰ سالگی از آمادگی بالایی برخوردار بود نماد فوتبالیستی بود که سالم و دور از حاشیه زندگی می کرد و فقط فوتبال بازی می کرد. شاید اگر فوتبالیست های جوان این یک قلم را از حسینی یاد بگیرند، در آینده فوتبالیست های موفق تری شوند.

منبع: ایسنا