خودروی ایران فردا در مسیر صنعت دانش بنیان قرار دارد


پیام مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو به مناسبت روز صنعت و معدن:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پیامی فرارسیدن دهم تیرماه را به کارکنان و دست اندرکاران عرصه صنعت و معدن به ویژه خانواده بزرگ خودروسازی کشور تبریک گفت و بر رشد و توسعه تاکید کرد. صنعت خودرو و رشد کیفی محصولات تولیدی.

به گزارش ملیت به نقل از ایکوپرس، متن کامل پیام مهدی خطیبی به شرح زیر است:

به نام خدا

در عین حال به استقبال دهم تیرماه می پردازیم چرا که چنین روزی در تقویم کشورمان همواره یادآور مجاهدت، مسئولیت پذیری و تلاش های ارزنده بزرگان عرصه صنعت و معدن است. بخش مهمی که بدون شک مسئولیت سنگین توسعه و رشد اقتصادی کشور را بر عهده دارد. ضمن تشکر و قدردانی از تک تک کارکنان و دست اندرکاران عرصه صنعت و معدن، وظیفه خود می دانم صمیمانه ترین تبریکات و آرزوی سلامتی خود را به وجود بزرگوارتان تقدیم نمایم. تقدیم به شما مردمی خستگی ناپذیر که همیشه چرخ عظیم تولید را با دستان پرتوان خود می چرخانید.

همچنین از همکاران و همتایان ارزنده خود در صنعت خودرو کشور به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو که همواره پیشگام و پیشگام سایر صنایع بوده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم و برایشان آرزوی سلامتی دارم.

ما خوب می دانیم که صنعت خودروسازی کشور یکی از اهداف تحریم های بین المللی بوده است. بر این هجمه ناجوانمردانه، بد عهدی شرکای خارجی را نیز اضافه کنید تا عمق ظلمی را که بر صنعت خودرو تحمیل شده است، درک کنید، اما جهادگران این عرصه با نوآوری از اعتبار و اعتبار صنعت خودروسازی کشور محافظت کردند و روز به روز افزایش یافتند. تلاش و غلبه بر غیرممکن ها

با تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر «تولید، دانش بنیان و اشتغال»، حرکت رو به جلو و گسترش فعالیت های دانش بنیان در حوزه های مختلف این گروه صنعتی در دستور کار قرار گرفته و بخش مهمی از فعالیت های ما شده است. در توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان قصد داریم از مزایایی همچون کوتاه شدن زمان اجرای پروژه، تولید محصولات با کیفیت و عرضه خودروهای برقی و اقتصادی بهره مند شویم. بنابراین با شناسایی و جذب نخبگان و جوانان مستعد و همچنین بهره گیری از ظرفیت ها و دانش آنان، صنعت خودروسازی کشور را توسعه خواهیم داد. همچنین با بسترهای ایجاد شده از مشاوره، ایده های خلاقانه و همکاری نخبگان ایرانی خارج از کشور که مشتاق خدمت به صنعت خودرو کشورمان هستند بهره مند خواهیم شد.

بدیهی است برای رسیدن به اهداف مورد نظر یعنی سربلندی و ایستادن در قله های صنعت خودروی کشور نیازمند حمایت دولت محترم و دست اندرکاران همانند خودروسازان بزرگ دنیا هستیم. بی شک این حمایت ها صنعت را به موتور محرکه اقتصاد کشور تبدیل خواهد کرد.

بار دیگر فرارسیدن ۱۰ تیرماه را به لطف همه زحمات، مسئولیت پذیری و ایده های نوآورانه صنعتگران خدوم و همه کسانی که در موفقیت ها و افتخارات صنعت و معدن سهیم بوده اند، تبریک می گویم.