اپل گوشی های آیفون ۱۴ را ۱۰۰ دلار گرانتر از نسل قبلی می فروشد


یکی از تحلیلگران بازار از گرانی گوشی های سری آیفون ۱۴ نسبت به آیفون ۱۳ خبر داد که در صورت صحت این ادعا باید منتظر واکنش کاربران به این افزایش قیمت باشیم.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، پیش از این زنجیره تامین گسترده اپل در تهیه گوشی های جدید آیفون و معرفی پاییز امسال با مشکلات زیادی مواجه بود. به همین دلیل اپل تصمیم گرفت گوشی های پرچمدار جدید خود را با افزایش قیمت قابل توجهی روانه بازار کند. دن آیوز، تحلیلگر Wedbush Securities، ادعا کرد که قیمت آیفون ۱۴ احتمالاً ۱۰۰ دلار بیشتر از نسل قبلی خواهد بود.

به گفته وی، افزایش هزینه های زنجیره تامین اپل باعث شد تا کوپرتینویی ها قیمت گوشی های جدید را افزایش دهند. البته دلایل مختلفی می تواند باعث شود تا یک شرکت قیمت محصولات خود را افزایش دهد که یکی از آنها قرنطینه مربوط به کرونا و مشکلات زنجیره تامین اپل است. به طوری که شرکای آنها همچنان در حال حل این مشکل هستند.

اگر اپل بخواهد قیمت گوشی های جدید خود را افزایش دهد، مدل های پایه آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو احتمالا به ترتیب ۸۹۹ و ۱۰۹۹ دلار قیمت خواهند داشت. در صورت کنار گذاشته شدن مدل مینی، مدل پایه نسخه استاندارد نیز با قیمت ۷۹۹ دلار عرضه می شود.