اکران رایگان «حناس» و «بدون وقت قبلی» در سینماهای مشهد مشخص شد.گزارش کردن شهرآرانیوزبه مناسبت روز عفاف و حجاب سه شنبه ۳۰ تیرماه، سینماهای مشهد یک یا دو سانس از سالن های خود را به هر یک از این دو فیلم بدون وقت قبلی برای بانوان اختصاص داده اند و بانوان علاقه مند می توانند بلیت صندلی های خود را به صورت آنلاین رزرو و به آدرس زیر مراجعه کنند. سینمای مربوطه در زمان مقرر

فیلم حناس در پردیس سینمایی هویزه ساعت ۱۹:۴۵ و ۲۲:۰۰ در سینما آفریقا ساعت ۱۹:۰۰ در پردیس سینمایی اطلس ساعت ۱۹:۲۰ و ۲۰:۰۰ در پردیس سینمایی برفی ساعت ۲۰: ۱۰، در مجتمع سینمایی سیمرغ به نشانی It در دو نوبت ۲۱:۰۰ و ۱۹:۰۰ به صورت رایگان برای بانوان در پردیس سینمایی پارک بازار اکران می شود.

همچنین فیلم بدون وقت قبلی در پردیس سینمایی هویزه ساعت ۲۰، سینما آفریقا ساعت ۲۱، سینما اطلس ساعت ۱۹:۴۰، سینما توریست دهکده ساعت ۱۹:۱۵، سینما برفی ساعت ۲ نمایش داده می شود. ساعت ۱۹ و ۲۰:۵۰ در مجموعه سینمایی سیمرغ ۲۱ و در پردیس سینمایی پارک بازار ۱۸ و ۲۱ به صورت رایگان برای بانوان اکران می شود.

فیلم حناس به نویسندگی احسان ثقفی و مهدیه عین الهی به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمدرضا شفاه در ژانر درام اجتماعی و خانوادگی ساخته شده است که با نگاهی زنانه به مرحله مهم و پر التهاب دهه ۹۰ جامعه ایران می پردازد. . این اثر داستان زنی را روایت می‌کند که زندگی خود را در آستانه فروپاشی می‌بیند و به دلیل تهدید خانواده‌اش، دچار نگرانی‌ها و نگرانی‌های درونی می‌شود.

این فیلم دومین فیلم بلند حسین دارابی بعد از فیلم مصلحت است که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر اکران شد و به ترور دانشمندان هسته ای می پردازد.

از جمله بازیگران هناس می توان به مریلا زارعی، بهروز شعیبی، وحید رهبانی، سیاوش طهمورث، سولماز غنی و امین میری نیز اشاره کرد.

در بخشی از دیالوگ های این فیلم آمده است “هر چیزی که قرار نیست بدانید. آنچه به شما می گویم تمام اطلاعاتی است که می توانم به شما بدهم. چیزهایی که دانستن آنها وضعیت شما را تغییر می دهد و نمی توانید زندگی کنید. مثل سابق…”

این فیلم بدون قرار قبلی به نویسندگی فرهاد توحیدی و مهدی ترابیگی ششمین ساخته بهروز شعیبی است که مضمونی اجتماعی دارد و با نگاهی به رمانی از مصطفی مستور نوشته شده است. تهیه کننده این فیلم محمود بابایی است و پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، الهام کردا، صابر ابر، امین میری، حامی ترابی و رضا صابری در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم بدون قرار قبلی در مشهد و تهران فیلمبرداری شده است و داستان فیلم درباره دختری به نام یاسمن است که پس از سال ها به دلیل فوت پدرش به ایران بازگشت. پسرش اوتیستیک است و همین امر سفر را برایش سخت می کند. او هیچ شناختی از پدرش ندارد و میراثی که پدرش از او به جا گذاشته او را شگفت زده می کند.

در بخشی از دیالوگ های فیلم آمده است: «صدری: می خواهم به آن خانه سر بزنی؛ پیشنهاد می کنم.
یاسمین: ممنون از پیشنهادت ولی وقت ندارم.
صدری: تو ۳۰ ساله نبودی. بعد از ۳۰ سال بی اطلاعی، وقت نداری بروی و ببینی پدرت چه چیزی برایت گذاشت؟”

این فیلم در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر شرکت کرد و در ۶ رشته نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد که در نهایت در ۲ رشته بهترین صدا و بهترین فیلم از منظر ملی برنده سیمرغ بلورین شد.

منبع: ایسنا