افت قیمت پژو ۲۰۶ و کوئیک – اقتصاد برتر


تحلیل بازار خودرو تهران نشان می دهد در هفته جاری به جز کاهش یک تا دو میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و افت دو تا سه میلیون تومانی خودروی کوئیک، قیمت بقیه خودروها باقی ماند. پایدار.

تهران – اختازبرتر – ۳۱ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست به نقل از ایرنا، بررسی ها از بازار خودروی پایتخت حکایت از ثبات نسبی قیمت ها دارد و حداقل یک ماه است که تغییر چندانی در قیمت های اعلامی ایجاد نشده است. بازار در رکود شدیدی است و کمتر مشتری برای خرید و فروش مراجعه می کند. این وضعیت در گروه خودروهای مونتاژی و خارجی نیز دیده می شود و قیمت ها با نرخ های اعلامی یک ماه پیش تفاوتی نداشته است.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه های خودرو پایتخت ضمن تایید این رکود شدید گفت: تولید و عرضه فعلی خودروسازان جوابگوی نیاز بازار نیست. اگر باز هم می بینیم که مردم برای خرید خودرو و شرکت در قرعه کشی صف می کشند به دلیل سود زیاد در آن و اختلاف ۴۰ تا بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت کارخانه و بازار خودرو است در حالی که بارها گفته ایم. که اگر عرضه به مقدار کافی انجام شود هیچ صفی ایجاد نمی شود. برای خرید خودرو تشکیل نخواهد شد.

موتمانی همچنین از عرضه خودرو در بورس و قیمت گذاری آن انتقاد کرد و گفت: این موضوع باعث سه نرخی شدن خودرو شد که التهاب را در بازار دامن می زند. با عرضه خودرو در بورس، قیمت برخی از انواع خودروها نسبت به قیمت فعلی افزایش می یابد. قیمت گذاری در حاشیه بازار یا عرضه در بورس دو پیشنهادی بود که به عنوان چکیده ای از نظرات صنعت خودرو در خصوص اصلاح روش قیمت گذاری ارائه شد که طی هفته گذشته به شورای عالی امنیت ملی ارائه شد. رویه جلسات قبلی

شورای عالی بورس و اوراق بهادار شب گذشته با هماهنگی وزارت حراست، فروش خودرو در بورس کالا را تصویب کرد. عرضه خودرو در بورس کالا از ۲۷ خردادماه امسال به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت متوقف شد.