«جهاد تبیین» یعنی غبار زدایی و بی تفاوت نبودن نسبت به غبار آلود.


به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، دوره تربیت فعال تبیین جهاد با حضور دکتر آقامیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین کرمی مدیر کل دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد. نهاد رهبری فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین جلیلی، رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و جامی توسط اساتید و دانشجویان فعال و برجسته دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد. .

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام جلیلی وی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این دوره گفت: موضوع مهمی که مقام معظم رهبری در مراسم اربعین در بین طلاب مطرح کردند، جهاد تبیین بود که ایشان از آن به عنوان یک واجب فوری و قطعی یاد کردند و آن را وظیفه امروز ما قرار دادند. فردا.”

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: تبیین یعنی بیان واقعیات، غبار زدایی و شبهات و بی تفاوت نبودن نسبت به ذهن غبار آلود مردم.

وی تاکید کرد: جهاد عرصه های مختلفی از جهاد نظامی گرفته تا جهاد اقتصادی، علمی و فرهنگی دارد و مهمترین جهاد جهاد تبیین است چرا که اگر بخواهیم در عرصه های دیگر موفق باشیم بدون تبیین و روشنگری امکان پذیر نیست. .

جلیلی افزود: یکی از آفت‌های بحث جهاد تبیین گرفتار شدن در خرافات و شایعات است، بنابراین یکی از اساسی‌ترین و ضروری‌ترین پیش‌نیازهای بحث جهاد تبیین، تحقیق در مورد موضوعات است.

در ادامه مطلب آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران وی با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه های مختلف در امر جهاد ضروری است، گفت: جهاد عملیاتی بر ضد دشمن است. باید مسیر را طراحی کنیم و کار اصلی را در مورد محورهای جهاد شروع کنیم.

وی ادامه داد: اگر کشورهای اطراف و همسایه را در زمینه های مختلف ارزیابی کنیم، هویت به کشور ما بازگشته است. امروزه بزرگترین مراکز درمانی خاورمیانه در ایران هستند اما به شکلی آشکار در حال مهاجرت اساتید و مردم هستند. چگونه آنها توانستند باج خواهی کنند، اما ما نتوانستیم توضیح دهیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: یکی از محورهایی که می توان روی آن به خوبی کار کرد، محور علمی است که البته باید ابزارهای آن فراهم شود.

در ادامه مطلب حجت الاسلام والمسلمین کرمی مدیر کل نهاد فرهنگی و اجتماعی عالی ترین مقام رهبری در دانشگاه ها وی گفت: در این مدت تهاجمات مختلفی را پشت سر گذاشتیم، از فردا ۲۲ بهمن ۵۷ توطئه ها و کودتاها، ترور و جنگ های مختلف را علیه کشور پشت سر گذاشتیم و ۸ سال کشور ما مورد هجوم زمینی قرار گرفت. و آسمان با تمام توان ما.» ما حتی سیم خاردار هم نداشتیم که در جنگ از آن استفاده کنیم.

حجت الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: آنچه امروز از همه هجمه ها و هجمه ها خطرناکتر است این است که دشمن به جای حمله نظامی به اعتقادات ما حمله کرده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد: جنگ ما جنگ عقیده و عقیده است، جنگ ما جنگ رسانه ای است. حضرت آقا در دیدار با دولتمردان فرمودند که دشمن در صدد حمله به اعتقاد و امید مردم به آینده است. از جنگ رسانه ای غافل نشوید.

لازم به ذکر است دوره آموزشی فعال تبیین جهاد به مدت دو روز در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ تیرماه با حضور اساتید متخصص در این حوزه در ساختمان ستادی یکی از دانشگاه های آزاد اسلامی در تهران برگزار می شود. استان از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ بعدازظهر

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید