روسیه: آمریکا در حال انتقال سلاح به اوکراین است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که واشنگتن در حال انتقال تسلیحات آمریکایی به اوکراین است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این موضع و در واکنش به اعلام سفارت آمریکا مبنی بر خروج اتباع آمریکایی در اوکراین گفت: واشنگتن در حال انتقال تسلیحات آمریکایی به کیف است که استفاده از آن باعث طولانی شدن زمان می شود. درگیری در اوکراین و مردم کشته خواهند شد.

زاخارووا همچنین در کانال تلگرامی خود نوشت: سفارت آمریکا در اوکراین فراموش کرده است که خود واشنگتن سلاح های آمریکایی را به رژیم کیف منتقل می کند که استفاده از آن باعث طولانی شدن درگیری و کشته شدن مردم می شود.

پیش از این سفارت آمریکا در اوکراین با صدور اطلاعیه ای از شهروندان آمریکایی در این کشور خواسته بود فوراً این کشور را ترک کنند و همچنین از تجمعات بزرگ و حضور در مراسم عمومی خودداری کنند. سفارت آمریکا مدعی شد که شهروندان این کشور می توانند به اهداف نظامی ارتش روسیه تبدیل شوند.

همزمان، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سامانه های پدافند هوایی این کشور طی شبانه روز گذشته ۱۲ پهپاد متعلق به نیروی هوایی کی یف را در چارچوب عملیات ویژه نظامی در اوکراین منهدم کرده اند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: سامانه های پدافند هوایی روسیه ۱۲ پهپاد اوکراینی را در اطراف شهرهای بالاکلیا، ایزیوم، لوزووایا، شچوروفکا در استان خارکف، اسنیگرفکا و نوایا کاخوفکا در نیکولایف سرنگون کردند. مناطق Blagorovka، Karmazinovka، Slavyanoserbsk. و Mykhailofka را در جمهوری خلق لوهانسک و Drilovo را در جمهوری خلق دونتسک نابود کردند.

وزارت دفاع روسیه افزود: همچنین پدافند هوایی روسیه طی شبانه روز گذشته ۲ فروند موشک توچکایو و ۶ سامانه موشک پرتاب چند منظوره اوراگان را در منطقه نوایا کاخوفکا (واقع در استان خرسون) رهگیری کرده است.