طلاق توافقی فوری در ۷ روز


طلاق توافقی بدون حضور همسر

دقت کنید طلاق توافقی فوری، تضمینی و ذکر مدت دقیق و … خلاف قانون و مقررات است. تعیین مهلت اخطاریه با توجه به تجربه طلاق توافقی در دادگاه های خانواده تقریبی و برآورد می شود.

حق الوکاله در طلاق توافقی

مجموع حق الوکاله دو وکیل زوجین اعم از حق دادرسی و داوری یا مشاوره به این صورت است که دو سوم آن در ابتدا از موکل محترم و ثلث دیگر پس از تحویل طلاق قطعی – آماده دریافت می شود. اسناد رسمی

شرایط طلاق توافقی چیست؟

به طور خلاصه طلاق توافقی طلاقی است که زوجین به هر دلیلی بخواهند با تفاهم از هم جدا شوند. هر گونه توافقی که در مورد مهریه، نفقه، مهریه، حضانت و ملاقات فرزندان داشته باشند مورد احترام و قبول دادگاه خواهد بود. .

مشروط بر اینکه قرارداد در راستای مسائل مربوط به نکاح از قبیل مهریه یا نفقه، نفقه و نفقه باشد.

فرض کنید زن و شوهر در یک آپارتمان مشترک هستند، نحوه توافق آنها در مورد استفاده یا فروش ملک مشترک ربطی به دادگاه خانواده ندارد. نمی تواند

مثلاً زوج توافق می کنند که زوجه در مقابل طلاق مهریه را بدهد یا تمام مهریه را بگیرد یا طبق شرایط توافقی مهریه پرداخت شود یا حتی قسمتی از مهریه داده شود و قسمتی دیگر داده شود. پرداخت شود.

لذا کلیه موارد مورد توافق در رای دادگاه منعکس و قابل اجرا خواهد بود.

رویه گروه وکلای حق طلب در طلاق توافقی

روال کار گروه وکلای حقوق خواهان به این صورت است که در ابتدای توافق زن و شوهر از آنها در مورد توافقات و موارد لازم برای طلاق سؤال می شود و سپس صورتجلسه تنظیم و امضا می شود. توسط آنها و سپس حکم دادگاه طبق توافق زوجین اخذ می شود. از دادگاه خانواده اخذ می شود.

شایان ذکر است با وکالت الکترونیکی وکلا امکان عدم حضور فیزیکی در دفتر وکالت وجود دارد. با این توضیح که وکالت از طریق درخواست وکیل و تایید موکل در سامانه ثنا قوه قضاییه انجام می شود.

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

به دلیل تغییر شرایط طلاق توافقی از آذر ۱۳۹۶ تا کنون ۱۴۰۱ در صورتی که زوجین بخواهند مراحل مربوطه را شخصا انجام دهند، هر دو یا یکی از آنها باید به سامانه زمان بندی طلاق (سامانه مداخله طلاق – سامانه تصمیم گیری) مراجعه و با وارد کردن مشخصات ثبت نام یکی از موارد را انتخاب کنند. مراکز غربالگری مشاوره در مشهد

مرکز غربالگری پس از ثبت اطلاعات زوجین و دلایل طلاق آنها را به یکی از مراکز مشاوره زیر نظر بهزیستی شهر مشهد ارجاع می دهد.

جلسات مشاوره حداقل ۴۵ روز در ۱ یا ۵ جلسه خواهد بود. تعداد جلسات بستگی به شرایط زوجین و مرکز مشاوره دارد. پس از اخذ گواهی عدم فسخ طلاق در صورت اصرار به جدایی، دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت و به دادگاه خانواده ارسال می شود.
زن و شوهر پس از صدور رای دادگاه می توانند ظرف مدت سه ماه برای ثبت طلاق به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه کنند.
آنچه در طلاق توافقی از اهمیت بالایی برخوردار است اولاً توافق زن و شوهر بر طلاق توافقی و ثانیاً توافق در مورد مهریه است. حضانت فرزندان، میزان نفقه آنها و نحوه و مدت ملاقات.

توجه: مدت طلاق توافقی فوری توسط وکیل طلاق توافقی در گروه وکلای حق جویندگان حدود ۷ تا ۱۰ روز کاری است.

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی عبارتند از:

  • قرارداد یا کپی
  • شناسنامه زوج
  • کارت ملی زوجین

اگر کارت ملی در دسترس ندارید اما شماره ملی را می دانید کافی است برای طلاق مشترک اقدام کنید.

اگر قرارداد موجود نیست، باید به اداره ثبتی که در آن ازدواج کرده اید مراجعه کنید و یک کپی بگیرید.

تبصره: در صورت داشتن وکیل، طرفین دارای وکیل نیازی به حضور در مراحل طلاق توافقی ندارند.
نکته: قبل از صدور حکم (گواهی عدم امکان سازش) حتی اگر هر یک از زوجین قرار، وکالت یا دادخواست را امضا کرده باشند، در صورت پشیمانی، حکم طلاق صادر نمی شود.

اما پس از صدور حکم طلاق توافقی بر اساس مواد ۳۵ و ۳۶ قانون حمایت از خانواده، در صورت پشیمانی زوج (مرد) و عدم مراجعه به دفترخانه برای ثبت طلاق، امکان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت. طلاق، مگر اینکه زن علاوه بر حکم دادگاه یا به صورت وکالت، مرد را طلاق دهد. در طلاق (حق طلاق) وکیل داشته باشید تا برای ثبت طلاق به دفترخانه مراجعه کند.

اما در صورتی که زوجه (زن) پس از صدور طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) پشیمان شود، زوج می تواند بدون حضور او به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه و طلاق را ثبت کند. می تواند از زمان ثبت طلاق به آنچه از مهریه یا غیر آن در ایام عده (سه تطهیر) خرج کرده است رجوع کند.
توجه داشته باشید که در عمل اگر زوجه یا وکیل او برای ثبت در دفتر طلاق حاضر نشوند، سردفتر طلاق از شعبه صادرکننده رای استعلام می‌کند و اکثر دادگاه‌های خانواده اجازه ثبت طلاق را بدون حضور زوجه نمی‌دهند. رضایت هر چند قانون این اجازه را داده و قاضی و سردفتر تخلفی مرتکب نمی شوند.

تبصره ـ در طلاق توافقی در صورتی که زن باکره یا یائسه نباشد می تواند به آنچه از زمان ثبت طلاق تا پایان عقد انجام داده است رجوع کند. برای جلوگیری از این امر باید از دادگاه می خواستید که در رأی قید شود که زن از حق رجوع به مهریه (آنچه که انجام داده است) – اصطلاح شرعی است – یا اعراض از مهریه.

بدیهی است که زن باکره شماره ندارد و امکان رجوع نیز متصور نیست.
تبصره: در صورتی که طلاق توافقی منجر به ثبت طلاق نشود و یکی از طرفین از آن پشیمان شود، اثر قانونی ندارد و باطل است. به عبارت دیگر هر نوشته ای حتی حکم دادگاه در صورتی که منجر به ثبت رسمی طلاق نشود باطل است. مثلاً زوجه می پرسد اگر بنویسیم مهریه را بخشیده ام اما شوهرم پشیمان شده است تکلیف مهریه چه می شود؟ پاسخ این است که مهریه صحیح است مگر اینکه مهریه در سند رسمی مستقل در قبال اخذ وکیل برای طلاق داده شده باشد.
تبصره: مدت زمان طلاق توافقی وکیل طلاق توافقی در گروه وکلای مدعیان حدود ۷ تا ۱۰ روز کاری می باشد.

تبصره: در صورت باکره بودن زن، دادگاه فقط گواهی باکره بودن پزشکی قانونی را معتبر می داند و در صورت باکره نبودن، پاسخ آزمایش عدم بارداری کافی است.

برای مشورت با وکیل طلاق توافقی فوری با شماره ۰۹۱۵۳۱۰۴۰۰۴ تماس بگیرید.