پرکاربردترین قطعاتی که در صنایع تولیدی استفاده می شود؟


هر ساله قطعات زیادی در کارخانه های مختلف تولید و در صنایع مختلف از جمله; خودروسازی، صنایع غذایی، صنایع بهداشتی و … قرار می گیرد.

آیه ماندگار- هر ساله قطعات زیادی در کارخانه های مختلف تولید و در صنایع مختلف از جمله; خودروسازی، صنایع غذایی، صنایع بهداشتی و … قرار می گیرد. یکی از مهم ترین و جالب ترین ابزارها، هیدروموتور
است. این ابزار با وارد کردن سیال به پمپ و چرخاندن پره ها عمل می کند. به طور کلی هیدروموتورها فشار سیال را به حرکت چرخشی تبدیل می کنند. سیال تحت فشار پمپ هیدرولیک و فشار دادن چرخ دنده ها شفت خروجی موتور را می چرخاند. این دستگاه در صنایع مختلفی از جمله; در صنایع سیمان و فولاد، انواع کارگاه ها و کارخانجات و صنعت خودروسازی بسیار پربازده استفاده می شود. پمپ دیافراگم
این یکی دیگر از ابزارهایی است که کمک زیادی به صنعت می کند. پمپ دو دیافراگمی یک پمپ جابجایی مثبت است که از دو دیافراگم انعطاف پذیر استفاده می کند و به جلو و عقب حرکت می کند. دیافراگم ها به عنوان دیواره جداکننده بین هوا و مایع عمل می کنند. سایر محصولات مورد استفاده در بسیاری از صنایع عبارتند از: پمپ دنده ای هیدرولیک
اشاره شده. این دستگاه به دو دسته پمپ های دنده ای داخلی و پمپ های دنده ای خارجی تقسیم می شود و هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.
به نکات زیادی توجه کنید سرعت و حجم جابجایی روغن (سیال) در پیستون استحکام و کیفیت هیدروموتورها را تعیین می کند. یکی از نکاتی که در استفاده از این دستگاه ها باید رعایت کنید، جهت چرخش تیغه ها است. در حین استفاده باید توجه داشته باشیم که جهت چرخش در جهت عقربه های ساعت باشد یا خلاف آن. پمپ های هیدرولیک دنده ای به عنوان پمپ های جابجایی مثبت طبقه بندی می شوند. این بدان معناست که با هر چرخش پمپ، حجم خاصی از سیال به سیستم هیدرولیک رانده می شود. این پمپ ها با توجه به سیستم خاص خود قادرند حجم زیادی از مایع را در داخل خود جای داده و با قدرت زیادی آن را پمپاژ کنند. پمپ های دنده ای یکی از پرکاربردترین و بهترین انواع هیدروپمپ ها هستند و در صنایع بی شماری مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این مورد هستید، پیشنهاد می کنیم حتما به سایت paskalstore.com مراجعه کنید و از مطالب موجود در آن بهره ببرید.

شباهت ها و تفاوت های موتورهای هیدرولیک و پمپ های هیدرولیک؟

برخی افراد ممکن است این دو قطعه را با یکدیگر اشتباه بگیرند. اما در واقعیت تفاوت های زیادی وجود دارد که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم. هم پمپ هیدرولیک و هم موتور هیدرولیک برای ساخت ماشین آلات مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله؛ از آنها در صنعت تراکتورسازی تا ماشین آلات کشاورزی و ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. اگرچه از نظر ساختار شباهت های زیادی دارند، اما ویژگی های متفاوتی دارند که به عملکرد خاص آنها و سایر جزئیات لازم برای عملکرد دستگاه مربوط می شود. پمپ های هیدرولیک انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیک تبدیل می کند. اما از طرف دیگر هیدروموتورها انرژی هیدرولیک را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. در قطعات هیدروموتور، سیال روغن را از طریق وارد کردن یک واشر نگهدارنده فلزی وارد می کنیم. این به ما امکان می دهد مقاومت فشار برگشتی را افزایش دهیم. به طور معمول، این فشار در پمپ ها به ۰.۶ بار و برای موتورها به ۶ بار می رسد. حدودا ۱۰ برابر بیشتر در واقع این امکان برای همه انواع هیدروموتور وجود ندارد، زیرا در برخی از آنها فضای کافی برای قرار دادن این نوع تکیه گاه وجود ندارد. این مقاله به شما کمک می کند تا سیستم عملکردی این دو را با هم اشتباه نگیرید و در انتخاب خود به درستی عمل کنید.

کاربردهای اصلی پمپ های دیافراگمی

پمپ های دیافراگمی دستگاهی رایج در بسیاری از صنایع هستند.

این دستگاه منحصر به فرد کاربردهای زیادی دارد و ضد انفجار است. با کمک این دستگاه می توان سیالات زیادی را پمپاژ کرد از جمله;

  • مواد شیمیایی خورنده
  • مایعات چسبناک
  • مواد غذایی حساس به برش
  • محصولات دارویی
  • کرم ها، ژل ها و روغن ها

یکی از بارزترین ویژگی های پمپ دیافراگمی؛ می توان به روش کار ساده، راندمان بالا و قیمت مقرون به صرفه اشاره کرد. اگر در صنعت خود به دستگاهی با این ویژگی ها نیاز دارید، کافیست به سایت paskalstore.com مراجعه کنید و از برندهای مختلف این دستگاه بی نظیر دیدن کنید.

برای خرید قطعات مورد نظر به کجا مراجعه کنیم؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که شغل صنعتی دارید و به دنبال ابزارآلات باکیفیت هستید بهتر است به فروشگاه پاسکال سری بزنید. این فروشگاه با عرضه برندهای برتر (پاسکال-رکسروت-وینکان) تحولی اساسی در صنایع داخلی کشور ایجاد کرده است. این مجموعه با بیش از ده سال سابقه در زمینه تامین قطعات صنعتی مورد نظر یکی از بهترین شرکت های داخلی موجود می باشد. برای خرید محصولات مورد نظر خود کافیست به سایت paskalstore.com مراجعه کرده و قطعات مورد نظر خود را خریداری نمایید.