افزایش ۳۷۰ کیلومتری خطوط لوله تحت پوشش مجتمع گاز پارس جنوبیبه گزارش شانا به نقل از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، علیرضا برزگر در نشست مدیرعامل با جمعی از مدیران و کارکنان امور معاینه فنی مجتمع، در خصوص استفاده از روش های نوین در اجرای ۷۰ کیلومتر عملیات معاینه فنی، ارزیابی پوشش و ۱۵۰ کیلومتر ارزیابی سیستم های حفاظتی مقاطع مهم و پرخطر. خطوط لوله مشترک و بین پالایشگاه های یکپارچه در سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

وی گفت: ماموریت و راهبرد مهم معاینه فنی در مجتمع به عنوان رکن اساسی حمایت از تولید پایدار، تحقق استراتژی ارزش آفرینی حداکثری از منابع گازی منطقه و ایفای نقش محوری در تامین پایدار گازهای پاک و پایدار است. انرژی اقتصادی مورد نیاز کشور».

رئیس امور بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی ضمن اشاره به چشم انداز مجتمع گاز پارس جنوبی در افق ۱۴۰۴ گفت: به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های پالایشگاه گاز جهان با اعمال سیستم تعالی عملیاتی و افزایش تولید. از محصولات با ارزش افزوده بالاتر، ما تا سال ۱۴۰۴ یک شرکت در کلاس خواهیم بود. ما یک دنیا خواهیم داشت.

برزگر همچنین به فرآیندهای موثر معاینه فنی در مجتمع گاز پارس جنوبی اشاره و تصریح کرد: گستره فعالیت های معاینه فنی در بخش های مکانیک، کنترل خوردگی، تست های غیر مخرب و جوشکاری، کنترل کیفیت محصول، بازرسی برق و ابزار دقیق حائز اهمیت است. و فرآیندهای حیاتی در زمینه تعمیر و نگهداری. از امکانات و افزایش ضریب اطمینان و در نهایت ثبات تولید.

وی ادامه داد: از نظر تعداد کل تجهیزات پالایشگاهی مجتمع عظیم گازی پارس جنوبی، حدود ۱۲ هزار و ۶۳۳ تجهیزات ثابت پالایشگاهی در دستور کار و در حوزه نظارت معاینه فنی مجتمع قرار دارد که شاخص مهمی از ابعاد، مقیاس بزرگ و حجم بسیار زیاد آن است. اقدامات معاینه فنی در مجتمع گاز پارس جنوبی است که از این نظر نیز بسیار نادر است.

رئیس امور بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی به تعداد بالای شیرهای ایمنی و ایمنی (PSV) در حال رصد در این حوزه اشاره کرد و افزود: اکنون حدود ۱۹ هزار و ۴۸۷ دستگاه PSV از کل ۱۳ پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی با با تلاش کارشناسان و کارکنان بازرسی فنی در حال نظارت هستیم.

برزگر ادامه داد: در حال حاضر مجموع خطوط لوله در پالایشگاه های پارس جنوبی حدود ۳۶۷ کیلومتر است و با تحویل ۲۵ کیلومتر دیگر خطوط لوله در آینده بسیار نزدیک، حجم خطوط لوله مشترک بین فازی تحت معاینه فنی و نظارت در مجتمع خواهد بود. به حدود ۴۰۰ کیلومتر می رسد و این مقدار کمی است. و جدای از حجم و متراژ بسیار بالای شبکه خطوط لوله، فرآیندی درون تاسیساتی است که تحت نظارت این امور در حوزه دارایی های مجتمع می باشد.

وی به مهمترین برنامه افق ۱۴۰۴ در این مجموعه پرداخت و گفت: برنامه ریزی برای کاهش زمان تعمیرات اساسی و تعطیلی یکی از مهمترین موارد در افق ۱۴۰۴ است و امیدواریم پیش نیازهای اهداف و برنامه های این مجموعه باشد. این موارد با حمایت مدیرعامل و همراهی مدیران پالایشگاه های مجتمع منجر به تحقق آن خواهد شد. در نهایت به افزایش ستادی مجموعه تبدیل شد.

رئیس امور بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: یکی از اهداف کلان معاینه فنی بهینه سازی و کاهش مدت زمان تعمیرات اساسی با استفاده از روش های نوین (با رویکرد تجمیع دستور کارها، هماهنگی بین بخشی و پرهیز از تعمیرات موقت) در پالایشگاه های مجتمع

برزگر گفت: عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی در سال ۱۴۰۱ از ۳۰ فروردین آغاز و تا ۷ مهرماه به مدت ۱۹۵ روز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: امیدواریم تعمیرات اساسی امسال با آمادگی و پشتیبانی حداکثری مطابق با برنامه های مصوب شورای برنامه ریزی تعمیرات اساسی و با رعایت نکات ایمنی، بدون حادثه و با موفقیت و با آمادگی بسیار مطلوب به ایستگاه پایانی برسد. الزامات.