شرایط شرکت در دوره MBA چیست؟


هر کسب و کاری برای رسیدن به اهداف تعیین شده به یک مدیر متخصص و با تجربه نیاز دارد. مدیر یک مجموعه باید ابزارهای لازم برای مدیریت و تصمیم گیری را بشناسد و از مهارت هایی مانند رهبری، مهارت های ارتباطی، هوشمندی و … برخوردار باشد بنابراین مدیران کسب و کار باید در زمینه های مرتبط تحصیل کرده و پس از رسیدن به سمت مدیریت، دانش خود را دائما به روز کنند. . شرکت در دوره MBA یکی از راهکارهایی است که مدیران با استفاده از آن می توانند دانش خود را به روز کنند و سپس مدیریت بهتری بر تیم کاری خود داشته باشند. به همین منظور قصد داریم در ادامه این مقاله شرایط شرکت در دوره MBA را به طور کامل شرح دهیم.

مزایا و شرایط شرکت در دوره MBA

هر چه مدیر یک گروه از دانش کامل بهره مند شود و مهارت های مدیریتی خود را افزایش دهد، کسب و کار او سریعتر پیشرفت می کند و علاوه بر آن می تواند موقعیت شغلی خود را ارتقا دهد. لذا شرکت در دوره MBA برای تمامی مدیران بازرگانی الزامی است. به این ترتیب می توانند با دید ۳۶۰ درجه تصمیم بگیرند و چالش های موجود در فضای کسب و کار خود را به راحتی حل کنند.

در ادامه اطلاعات کامل تری در خصوص مزایا و شرایط شرکت در دوره MBA در اختیار شما قرار خواهد گرفت:

بومی سازی محتوای دوره MBA

دوره MBA کاملا بومی سازی شده و پاسخگوی نیازهای مدیران ایرانی است. در واقع کسب‌وکارهای ایرانی در فضای متفاوتی نسبت به کسب‌وکارهای اروپایی و آمریکایی فعالیت می‌کنند، زیرا قوانین کار، فرهنگ و مذهب ایرانی‌ها با سایر کشورها متفاوت است و همه این موارد در مدیریت کسب‌وکار تأثیر دارد. بنابراین بهتر است مدیران ایرانی در دوره هایی شرکت کنند که کاملاً متناسب با نیازهای کاری آنها باشد.

اخذ گواهی تایید شده از وزارت علوم

اکثر مدیران با هدف بهبود وضعیت شغلی خود در دوره MBA شرکت می کنند. لذا اخذ گواهی تایید شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضروری است.

اخذ گواهینامه بین المللی

مدیران کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای درآمد بسیار بالا و موقعیت شغلی عالی هستند. به همین دلیل بسیاری از مدیران ایرانی پس از اخذ ویزای کار و مدیریت در شرکت های اروپایی و آمریکایی علاقه مند به مهاجرت به خارج از کشور هستند. به این عزیزان توصیه می شود در دوره ای شرکت کنند که پس از اتمام دوره، گواهینامه بین المللی دریافت کنند.

از دیگر مزایای شرکت در دوره MBA می توان به بهره مندی از متدولوژی آموزشی مطابق با سطوح یادگیری بلوم، بهره مندی از بهترین اساتید کشور، طراحی سفر آموزشی دوره مطابق با استانداردهای جهانی و … اشاره کرد.

مهمترین شرایط برای شرکت در دوره MBA

برای پذیرش علاقه مندان و شرکت در دوره MBA حساسیت های زیادی وجود دارد، زیرا هدف ارتقای مهارت های مدیریتی افراد به گونه ای است که باعث توسعه کسب و کارهای مختلف شود. در واقع رویکرد ما کاملا متعهد و مسئولیت پذیر است و به همین دلیل حداقل شرایط را در نظر گرفته ایم تا تنها افرادی در دوره آموزشی MBA شرکت کنند که در نهایت از تجربیات خود برای مدیریت مشاغل مختلف استفاده کنند.

لیسانس و حداقل سه سال سابقه مدیریت

یکی از مهم ترین شرایط شرکت در دوره MBA داشتن مدرک کارشناسی و حداقل سه سال سابقه مدیریت می باشد. بنابراین این دوره ویژه مدیرانی است که قصد کسب مهارت های بیشتر و در نتیجه بهبود وضعیت شغلی خود را دارند.

دوره MBA

پذیرش در مصاحبه ورودی دوره

علاقه مندان به شرکت در دوره MBA ابتدا باید در مصاحبه ورودی پذیرفته شوند و در صورت کسب حداقل نمره لازم می توانند در دوره MBA شرکت کنند.

با توجه به شرایط دوره MBA می توان نتیجه گرفت که مخاطبان این دوره شامل کارشناسان ارشد، مدیران ارشد و مدیران میانی کسب و کار هستند.

اهداف و شرایط شرکت در دوره MBA

اکنون که شرایط شرکت در دوره MBA را به طور کامل بررسی کردیم، نوبت به تشریح اهداف شرکت در این دوره می رسد:

۵ هدف کلی برای شرکت در دوره MBA وجود دارد و انتظار می رود پس از اتمام دوره، فارغ التحصیلان به طور کامل بر این مهارت ها تسلط داشته باشند:

هدف اول یادگیری مهارت های تصمیم گیری و حل مسئله است که با آموزش تفکر انتقادی و بهترین تصمیم بر اساس اطلاعات پیچیده به دست می آید.

هدف دوم پایبندی به اصول ارزشی یا به عبارتی آموزش پیچیدگی های اخلاق تجاری و نحوه رفتار صحیح، حرفه ای و صادقانه است.

هدف سوم ارتباط موثر کلامی و غیرکلامی است که با یادگیری مدیران می توانند مذاکرات خود را به بهترین نحو پیش ببرند.

هدف چهارم نشان دادن مهارت های رهبری در عمل است. مدیران مختلف می توانند با یادگیری این مهارت همکاری اثربخشی را در تیم کاری خود ایجاد کنند و در اسرع وقت به اهداف کاری خود برسند.

و در نهایت هدف آخر نشان دادن تیزبین تجاری است که در ۸ حوزه قابل بررسی است. در واقع مدیران با شرکت در این دوره می‌توانند مهارت‌های سازمانی و مدیریتی، مهارت‌های مالی، مهارت‌های اقتصادی، مهارت‌های بازاریابی و برندسازی، مهارت‌های دیجیتال، مهارت‌های سازمانی و منابع انسانی، مهارت‌های حقوقی و مهارت‌های استراتژیک خود را افزایش دهند و در نتیجه اثربخش‌تری داشته باشند. نقش در کسب و کار خود را دارند

شرایط شرکت در دوره MBA مدرسه بازرگانی ماهان

با مطالعه کامل این مقاله می توانید با شرایط شرکت در دوره MBA مدرسه بازرگانی ماهان آشنا شوید و سپس در این دوره جامع و کاربردی ثبت نام کنید. دوره MBA دانشکده بازرگانی ماهان به زبان فارسی و طی ۱۲ تا ۱۴ ماه برگزار می شود. نحوه برگزاری این دوره به صورت حضوری و همزمان به صورت آنلاین و زمان آن روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ می باشد لذا کسانی که از شنبه تا چهارشنبه کار می کنند می توانند روز پنجشنبه را به ارتقای مهارت های مدیریتی خود اختصاص دهند. و پس از شرکت در دوره که در مجموع شامل ۲۵۰ ساعت آموزش حضوری و ۲۵۰ ساعت خودآموزی می باشد گواهی معتبر شرکت در دوره را دریافت نمایید. البته گواهی مذکور به کسانی اعطا می شود که با کسب تاییدیه مرکز سنجش، پروژه های درسی را به طور کامل انجام داده و در تمامی دروس حداقل ۱۲ نمره را کسب کرده و ۷۵ درصد حضور در کلاس ها را داشته باشند.

در پایان به شما عزیزان توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات کاملتر وارد سایت آموزشگاه بازرگانی ماهان شده و سپس فرم دریافت مشاوره و پذیرش دوره را تکمیل نمایید. از این طریق کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟