تبدیل متن به تصاویر با کیفیت بالا توسط هوش مصنوعی Make-A-Scene


هوش مصنوعی متا به نام Make-A-Scene قادر است تصاویر دلخواه را از طریق متن و طرح های ساده تولید کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، متن را می توان با استفاده از فرآیند الگوریتمی به تصویر تبدیل کرد. هوش مصنوعی متا Make-A-Scene می تواند با کمک این فناوری متن را به تصاویر باکیفیت تبدیل کند. پیش از این، هوش مصنوعی OpenAI Craiyon به نام DALL-E mini و Imagen AI گوگل از یک فرآیند الگوریتمی برای خلق هنرهای عجیب و غریب از تخیل انسان و رایانه استفاده می کردند.

اکنون متا همچنین اعلام کرد که یک موتور تولید تصویر با استفاده از هوش مصنوعی توسعه داده است که می تواند برای ایجاد تصاویر دیجیتال و جهان های فراگیر در Metaverse استفاده شود. به طور کلی برای ایجاد تصویر بر اساس عبارت، ابتدا عبارت متنی از طریق مدل تبدیل دریافت می شود و با کمک شبکه عصبی تمامی کلمات جمله مورد تجزیه و تحلیل و درک قرار می گیرند. هنگامی که هوش مصنوعی آنچه را که کاربر توصیف کرده است درک می کند، می تواند با کمک مجموعه ای از شبکه های مولد تصویر جدیدی ایجاد کند.

در حال حاضر با توجه به آموزش مدل های یادگیری ماشینی با کمک مجموعه های تصویری با وضوح بالا، هوش مصنوعی قادر به تولید عکس های واقعی از متون کاملا نامرتبط است. هوش مصنوعی متا نیز با ترکیب طرح هایی که کاربران با تبدیل متن به تصویر ایجاد کرده اند، کار خود را انجام می دهد. این ترکیب بندی به کاربر کمک می کند تا علاوه بر توصیف آنچه در تصویر می بیند، ترکیب بندی کلی تصویر را نیز ارائه دهد.