دیدار جو بایدن با محمد بن سلمان – قدس آنلاین | ایستگاه خبری


به گزارش قدس آنلاین، نشست کاری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جده آغاز شد.

بر اساس گزارش ها، وزرای دو کشور نیز در این نشست کاری حضور داشتند. این دیدار پس از گفتگوی بایدن با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی برگزار می شود.

جو بایدن ساعتی پیش وارد جده شد تا با ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار کند. رئیس جمهور آمریکا قرار است در دومین روز از سفر خود به عربستان در نشستی با اعضای شورای همکاری خلیج فارس و سه کشور مصر، اردن و عراق شرکت کند.

متقاعد کردن عربستان به افزایش تولید نفت از دیگر اهداف سفر بایدن است. با این حال، ساعتی پیش، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که انتظار ندارد این سفر منجر به افزایش تولید نفت عربستان شود.

سالیوان گفت: «من فکر نمی‌کنم که نباید منتظر بیانیه‌ای دوجانبه در این مورد باشیم، زیرا معتقدیم که هرگونه اقدام اضافی برای اطمینان از وجود منابع انرژی کافی برای حفظ سلامت اقتصاد جهانی در چارچوب اوپک پلاس انجام خواهد شد.» .

عربستان سعودی صبح امروز رسما به خطوط هوایی اسرائیل اجازه عبور از حریم هوایی این کشور را داد. اداره کل هوانوردی غیرنظامی عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض این تصمیم را “برای تکمیل اقدامات لازم برای تحکیم موقعیت عربستان سعودی به عنوان قطب جهانی اتصال سه قاره و تقویت ارتباطات هوایی بین‌المللی” اتخاذ کرده است.

منبع: فارس