ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه به ۴۰ هزار بشکه در روز می رسدبه گزارش شانا به نقل از ایسنا، فرهاد کاویانی، مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه در آئین آغاز عملیات اجرایی افزایش ظرفیت این پالایشگاه که امروز (شنبه، چهارم تیرماه) با حضور استاندار برگزار شد، گفت: و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه در محل این مجتمع صنعتی. با اجرای طرح توسعه پالایشگاه کرمانشاه علاوه بر افزایش ظرفیت، کیفیت فرآورده های تولیدی پالایشگاه اعم از بنزین، گازوئیل و نفت سفید به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به سطح یورو ۵ اروپا خواهد رسید. همچنین تولید نفت کوره از ۵۰ درصد به ۲۲ درصد کاهش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: در پالایشگاه کرمانشاه طرح هایی مانند تقطیر در خلاء، تصفیه هیدروژن، حذف بنزن از بنزین، تصفیه و ایزومریزاسیون نفتای سبک، تولید هیدروژن، تامین آمین، تصفیه آب ترش، بازیافت گوگرد و تصفیه گاز اسیدی اجرا می شود. همه آنها برای بهبود کیفیت محصولات ضروری هستند.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه با اشاره به اینکه از سال ۱۳۴۸ با طراحی پالایشگاه جدید، ظرفیت این واحد پالایشگاهی به ۱۵ هزار بشکه در روز رسید، افزود: در سال های پس از جنگ با ایجاد تغییراتی در پالایشگاه که در آن زمان از ساده ترین نوع بود، ظرفیت پالایش به ۲۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ بشکه در روز می رسید.

کاویانی با اشاره به لزوم اجرای چندین پروژه برای تکمیل پالایشگاه خاطرنشان کرد: با واگذاری پالایشگاه به بخش خصوصی، موضوعات مهمی از جمله تحقیق و توسعه، اجرای طرح های توسعه و مسائل زیست محیطی مورد توجه جدی قرار گرفت.

وی اجرای طرح توسعه را برای ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه کرمانشاه ضروری دانست و گفت: این طرح قرار است ظرف سه سال اجرایی شود.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه تصریح کرد: این پروژه برای ۳ هزار نفر در حین ساخت، ۲۰۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم در حین بهره برداری ایجاد اشتغال می کند.