ورمزیار: پازل استقلال کامل نیست/ فردی که تهاجمی فکر می کند نباید به خط دفاع توجه کند؟


صادق ورمزیار گفتما میرویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط فعلی استقلال و جذب های فصل جدید، اظهار داشت: با اطلاع مصطفی. آجر فکر می کردم او آجرکاری قبلی نیست. نمی دانم چه اتفاقی افتاد اما امیدوارم در طول فصل چیز دیگری را ببینیم و مردم بازی های خوبی را از تیم ببینند. عملکردی را ببینیم که در خور تیم قهرمان باشد و امیدوارم اتفاقات خوب زیادی برای استقلال بیفتد.

مدافع سابق استقلال تصریح کرد: اگر نحوه جذب بازیکنان را بگویند خیلی خوشحال می شوم. آیا این کار با نظر کادر فنی و سرمربی انجام می شود؟ طبیعتا جذب بازیکن باید با نظر سرمربی باشد. امیدوارم همین اتفاق افتاده و کار به همین منوال ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به تردد بازیکنان در خط حمله گفت: اکنون تعداد بازیکنان در فاز تهاجمی زیاد است اگر تیم در پست دفاع وسط، هافبک میانی و وینگرها چپ و راست مشکل دارد. در دفاع میانی یک دانشمند جدا شده، عارف غلامی هنوز قرارداد نبسته و مبلغ زیادی طلب کرده، وضعیت یزدانی مشخص نیست. در واقع پازل تیم اینجا خالی است، اگر تیم بخواهد با سیستم ۲-۵-۳ بازی کند کمبود دارد و اگر ۲-۴-۴ بازی کند این کمبود بیشتر می شود.

ورمزیار افزود: به بازیکنی در پست دفاع میانی نیاز داریم. پست دفاع راست هم میره مراقب باشید غفوری باید تکمیل شود. در پست ها وینگر ما پارسال چپ و راست مشکل داشتیم. وضعیت هافبک های دفاعی هم همینطور است. در واقع، پازل ما کامل نیست. اگر ۸-۷ مهاجم داریم با کاوه رضایی و محمد محبی صحبت می کنیم.

پیشکسوت استقلال درباره اینکه ساپینتو افکار تهاجمی دارد، گفت: اگر فردی افکار تهاجمی دارد، نباید به دفاع توجه کند؟ یک تیم به چند مهاجم نیاز دارد؟ به هر حال امیدوارم بازیکنان حاضر جواب خوبی بدهند، اما ای کاش در این موضوع کارشناسانه تر عمل کنند. در خط حمله تیم کامل است اما این سوال مطرح است که چه کسی این تیم را می بندد؟ فکر می کنم این شکل از تیم سازی شکل خوبی نیست. اگر کمیته فنی در باشگاه نظر می دهد باید بیایند و بگویند بر اساس نظرات کمیته فنی بازیکن گرفتیم. اگر فیلم بازیکن به سرمربی نشان داده می شد، بازیکنان بهتر دیگری هم بودند که فیلمشان را به نمایش بگذارند. آیا کمیته فنی در مورد جذب بازیکن نظر می دهد؟ چه کسی در مورد جذب بازیکنان تصمیم می گیرد؟ فردا چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

وی در خصوص برنامه تمرینی استقلال و زمان کم تا شروع مسابقات لیگ برتر گفت: باید ۴ تا ۶ هفته برای بدنسازی در نظر بگیرید. پس از آن باید برای بازی های دوستانه، ریکاوری و بازگشت تیم وقت بگذارید. فکر می کنم تمرین کمی دیر شروع شد. آنها در تمام دنیا همین نوع بدنسازی را انجام می دهند. ساپینتو هم جلوتر از دنیا نیست. این زمان ۴-۶ هفته ای را بهترین های دنیا نوشته اند و هیچکس نمی تواند از آن عقب یا جلوتر باشد.

ورمزیار گفت: شاید نوع آن متفاوت باشد اما علم یک چیز است. در صورت فشار بیش از حد، خطر آسیب دیدگی وجود دارددیدن در طول فصل در دسترس است. اگر فشار کمتری وارد کنید، تیم بعداً آماده می شود. اما به به هر حال از خدا می خواهم وضعیت را درست کند. برای موفقیت تیم و مدیریت باشگاه دعا می کنم. موفقیت آنها باعث خوشحالی مردم و طرفداران می شود.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید