انگلیس: حجم حملات روسیه کاهش یافته است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سایت وزارت دفاع انگلیس در گزارش روزانه خود از جنگ اوکراین مدعی شد که عملیات تهاجمی ارتش روسیه هم از نظر تعداد و هم از نظر گستره همچنان رو به کاهش است.

وزارت دفاع انگلیس روز شنبه در خلاصه تحولات حوزه جنگ اوکراین نوشت: حجم و حجم عملیات تهاجمی ارتش روسیه همچنان در حال کاهش است. درگیری ها در غرب لیسیچانسک، در مناطق سیورسک و باخموت متمرکز شد. در حالی که روسیه مدعی است که در اوایل این هفته وارد مناطق اطراف شهر Seversk شده است.

در این بیانیه همچنین ادعا شده است که روسیه قبلاً برای اهداف داخلی و تقویت روحیه سربازان خود ادعاهایی مبنی بر موفقیت های میدانی داشته است.

خلاصه گزارش وزارت دفاع انگلیس از وضعیت کنونی اوکراین در حالی منتشر می شود که ساعاتی پیش ارتش اوکراین اعلام کرد که ارتش روسیه تحرکات خود را افزایش داده و برای عملیات و حملات جدید آماده می شود.

«وادیم اسکیبیتسکی» سخنگوی اطلاعات نظامی اوکراین افزود: ما شاهد افزایش گلوله باران (ارتش روسیه) در خطوط تماس و در کل خط مقدم هستیم. استفاده از هلیکوپترهای تهاجمی و استفاده از هوانوردی تاکتیکی افزایش یافته است. در واقع فعالیت و تحرکات دشمن در خط مقدم شدت گرفته است که آمادگی برای مراحل بعدی تهاجم را به خوبی نشان می دهد.