شناخت دقیق بلیط چارتر تهران


تهران پایتخت کشور عزیزمان ایران است. مسافران زیادی هر روز برای انجام امور اداری، تفریحی، خدماتی، دولتی و حتی پزشکی به تهران می روند. به همین دلیل مسیرهای مختلف از سراسر شهرهای ایران به تهران ختم می شود. هر روز شاهد پروازهای مختلفی از شهرهای مختلف به تهران هستیم. در این میان برخی از انواع پروازهای تهران چارتر می شوند. منشور چیست؟ چگونه می توان بلیط چارتر تهران آیا تهیه کردید در این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع بلیط چارتر و روش های خرید بلیط چارتر در تهران آشنا شوید.

بلیط چارتر چیست؟

بلیط چارتر چیست؟ مطمئنا اولین سوالی که در ذهن شما ایجاد خواهد شد این است که بلیط چارتر چیست؟ هواپیما نیز مانند هر وسیله نقلیه دیگری باید به موقع و به موقع حرکت کند. حتی اگر نیمی از مسافران تکمیل شوند، پرواز همچنان انجام می شود. در این میان وجود حتی یک صندلی خالی در پرواز می تواند منجر به افزایش هزینه های خطوط هوایی شود. شرکت هواپیمایی برای هر پرواز هزینه ثابتی را پرداخت می کند. این هزینه ها شامل حقوق پرسنل، هزینه سوخت، هزینه های حق پرواز و … می شود بنابراین حتی اگر صندلی خالی در پرواز باشد برای شرکت هواپیمایی ضرر خواهد داشت. بنابراین ایرلاین ها تمام تلاش خود را می کنند تا در آخرین لحظات قبل از پرواز، بلیت های خود را به فروش برسانند. خوب، چه پیشنهادی بهتر از تخفیف می تواند مشتریان را به سمت خطوط هوایی جذب کند؟ به همین دلیل است که بلیط های چارتر همیشه ارزان تر از بلیط های معمولی خواهند بود.

تفاوت بلیط چارتر با بلیط معمولی چیست؟

تفاوت بلیط چارتر تهران با بلیط معمولی

تفاوت بلیط چارتر با بلیط معمولی چیست؟ خب جواب این سوال خیلی ساده است. بلیط های چارتر ارزان تر از بلیط های معمولی هستند. البته با خرید بلیط چارتر زمان کمی برای بستن چمدان خواهید داشت. پس اگر می خواهید با پرواز چارتر سفر کنید دو راه حل پیش روی شماست. ابتدا چمدان خود را آماده کنید و هر روز به دنبال بلیط چارتر تهران باشید تا بلیط مناسب را پیدا کنید. یا هر وقت خواستید بلیط تهران بخرید شانس خود را امتحان کنید تا بلیط چارتر پیدا کنید. خب چه ضرری داره شاید شانس با شما بود و بلیط چارتر تهران را پیدا کردید.

در غیر این صورت مشکل دیگری برای بلیط چارتر وجود ندارد. برخی فکر می کنند با خرید بلیط چارتر خدمات کمتری دریافت می کنند. این اصلا درست نیست. در واقع شما خدماتی مشابه همه مسافران آن کلاس پروازی دریافت خواهید کرد. همچنین برخی دیگر فکر می کنند با خرید بلیط چارتر، صندلی نامناسبی برایشان فراهم می شود. این هم یک تصور غلط است. تا زمانی که کارت پرواز صادر نشود، صندلی ها تعیین نمی شود. پس این موضوع نیز صحت ندارد و همه مسافران برای شرکت هواپیمایی یکسان هستند. البته یکی دیگر از مشکلات بلیط های چارتر تعداد محدود آنهاست. این بدان معنی است که معمولاً تعداد محدودی بلیط چارتر همیشه ارائه می شود. به همین دلیل مسافرانی که همراهان زیادی دارند به سختی می توانند بلیط چارتر پیدا کنند.

پرترددترین مسیرهای تهران

شلوغ ترین مسیرهای پروازی تهران

بلیط چارتر مشهد تهران

هر روز پروازهای زیادی از مشهد به تهران از ایرلاین های مختلف انجام می شود. بسیاری از مسافران به قصد زیارت به مشهد مقدس می‌روند و ترجیح می‌دهند با هواپیما برگردند. به همین دلیل در مناسبت های مذهبی به ندرت بلیط چارتر مشهد-تهران پیدا می شود. در این مدت شاهد تردد زیادی به سمت مشهد هستیم. همچنین در فصل تابستان مسافران زیادی به دلیل تعطیلات تابستانی به مشهد مقدس می روند. در عید نوروز به ندرت می توانید بلیط هواپیما چارتر تهران – مشهد را پیدا کنید. در عین حال فصل پاییز و زمستان زمان مناسبی برای یافتن بلیط چارتر تهران به مشهد محسوب می شود. در این مدت از تعداد مسافران مشهد کاسته می شود. بنابراین شاهد افزایش تعداد بلیط چارتر خواهیم بود. توجه داشته باشید که این بلیط ها فقط در زمان های کم ترافیک با قیمت های مناسب در دسترس هستند.

بلیط چارتر تبریز تهران

تبریز یکی از شهرهای مهم صنعتی ایران است. به همین دلیل شاهد تردد زیادی بین تهران و تبریز هستیم. تقریبا هر روز چندین پرواز از تبریز به تهران انجام می شود. ساکنان تبریز هر روز برای انجام امور تجاری، اداری، پزشکی یا دولتی به تهران می روند. البته بخشی از مسافران تبریز – تهران را مسافران تهرانی تشکیل می دهند که شهر زیبای تبریز را برای سفر خود انتخاب کرده اند. بنابراین می توان گفت با توجه به سردی هوا، تعداد مسافران تبریز به تهران در فصل پاییز و زمستان کاهش می یابد. بنابراین در شش ماهه دوم سال شاهد افزایش تعداد بلیت های چارتر تبریز به تهران هستیم.

بلیط چارتر شیراز تهران

شیراز یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران است. به همین دلیل سالانه مسافران زیادی از تهران به این شهر دیدنی سفر می کنند. با توجه به فاصله زیاد شیراز تا تهران، مسافران زیادی روش پرواز هوایی را انتخاب می کنند. از این رو بسیاری از مسافران پروازهای شیراز-تهران مسافران تهرانی هستند که به عشق پرسپولیس و حافظیه راهی شهرستان بهارنج شده اند. با توجه به فصل پیک سفر در اردیبهشت، در این فصل شاهد افزایش قیمت بلیط هواپیما شیراز به تهران و همچنین کمبود آن خواهیم بود. بنابراین در این فصل معمولا به ندرت می توان بلیط هواپیما چارتر تهران را پیدا کرد.

بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر تهران

بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر تهران

در قسمت اول مقاله اشاره کردیم که در روزهای کم تردد که تعداد مسافران کمتر از حد معمول است بلیط چارتر پیدا می شود. در زمان های پر ترافیک و شلوغی، هیچ کس نمی تواند بلیط معمولی بخرد. در واقع این موضوع به تعادل بین عرضه و تقاضا مربوط می شود. اگر تعداد مسافران بیشتر از تعداد بلیط باشد، صندلی خالی برای ارائه آن با قیمت کمتر باقی نمی ماند. البته احتمالش هست. همچنین ممکن است مسافری بلیط خود را کنسل کند. در این شرایط می توانید آن بلیط را به عنوان بلیط لحظه آخری خریداری کنید. البته قیمت آن دیگر کمتر از بلیط های معمولی نخواهد بود. به دلیل تقاضای زیاد، معمولا در چنین مواقعی این نوع بلیط را با قیمت بالاتری عرضه می کنند.

پس بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر در تهران در زمان کم ترافیک است. بلیط چارتر تهران معمولا در بهار و تابستان موجود نیست. در فصل پاییز و زمستان معمولا از تعداد مسافران تهران کاسته می شود. از سوی دیگر بسیاری از مسافران تهران را افرادی شاغل در شهرهای دیگر تشکیل می دهند که در روزهای آخر هفته به شهر خود باز می گردند. بنابراین، بلیط چارتر به ندرت در مناسبت های خاص، تعطیلات و آخر هفته ها موجود است. پس می توان گفت روزهای میانی شش ماهه دوم سال بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر تهران محسوب می شود.

خب دوستان عزیز متوجه شده اید که بلیط چارتر تهران یک راه ارزان و عالی برای سفر هوایی به تهران است. بهترین راه برای خرید این نوع بلیط، خرید اینترنتی در زمان های کم ترافیک است. به یاد داشته باشید که در زمان اوج مصرف نمی توانید بلیط چارتر پیدا کنید.